Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

giecik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O giecik

  • Urodziny 01.09.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Pisz
  • Kod pocztowy
    12-200
  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

giecik's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Hej. Jak Ci się sprawuje ten bojler ermeta? Kupiłem taki w tamtym roku i z ciekawości pytam
  2. Kupowałem od tego gościa KPW. Podałem mu wymiary jakie były mi potrzebne i chyba po 2-3 dniach przesyłka była u mnie, także mogę go polecić każdemu zainteresowanemu
  3. Widziałem na allegro gościa który buduje palniki z koszem na paliwo na wózku którym podjeżdza się pod piec. Prawdą jest, że nie mam wystarczająco miejsca między przodem pieca a ścianą ale w sumie mógłbym piec przestawić 90 stopni ( w stosunku do komina ) i wtedy miejsce by się znalazło. Czy takie rozwiązanie może zdać egzamin ? Zastanawiam się tylko w którym miejscu palnik powinien dawać ogień w piec ? Czy w komorę zasypową czy w wiszący wymiennik lub za nim ? I jeszcze jedno pytanie. Jeśli zdecydowałbym się palić w moim kotle od góry to muszę rozebrać przegrodę nad wiszącym wymiennikiem, dolny prześwit zabudować szamotem i wyrzucić wentylator. Czy wtedy PW będzie potrzebne ?
  4. Czytałem na ten temat i w sumie wszystko ok tylko nie wiem jak sie zabrac aby w moim kotle wyprowadzic PW. Musiałbym wiercic z boku kotla a nie wiem czy tam nie ma wody lub kanałów PG z wentylatora ? Czy ktoś przerabiał już tak Logice i ma jakiś pomysł ? Czyli całą komorę od dołu do góry wyłożyć cegiełkami ? W zimę węgiel orzech a na lato (CWU) odpady drzewne z tartaku ( różnej wielkości klocki ) Cały czas myślę o piecu z podajnikiem na węgiel ale przeraża mnie fakt wydania 10k zł na np Kostrzewę a jeśli chodzi o pelety to strach pomyśleć ile przy moim metrarzu musiałbym go spalić + do tego koszt tego palnika i zbiornika. Dziś testowo wywinąłem klapkę od wentylatora w pozycję cały czas otwartą, nadmuch wyłączony, rozpaliłem kilka klocków przepchnąłem w tył pod wiszący wymiennik, załadowałem do pełna i piec nabiera temperature powolutku ale i tak z komina dymi aczkolwiek dym unosi się pomału w przeciwieństwie do dmuchawy gdzie na ulicy mgła gwarantowana.
  5. Taka odpowiedz otrzymałem od producenta Dzis palilem i nasunal mi się pewien pomysl A jeśliby na ruszt od drzwiczek do wymiennika położyć blachę aby nie napowietrzac wsadu I ewentualnie z szamotu zbudować palnik jaki byl juz tutaj przedstawiony? Pozostaje tylko pytanie jak go ulokować żeby nie zatykal się zaladowanym paliwem?
  6. Witam serdecznie. Przeczytałem ponad 200 stron tego tematu ale nie mogę wywioskować słusznego rozwiązania dla mojego pieca. Otóż posiadam Cichewicz Logica 20-27 KW ogrzewam 260 m2 http://www.cichewicz.pl/media/logica%20budowa_1.jpg ( identyczny przekrój z tym, że wentylator znajduje się u góry pieca ) Do tej pory wykonałem przegrodę nad wiszącym wymiennikiem i palę jako DS. Klapy powietrza ustawione aby dmuchawa wiała w popielnik. Problem polega na tym, że mocno gazuje się komora załadunku, kopci z komina i zalega popiół i syf po skończonym paleniu na ruszcie Co jeszcze dorobić ? Po przeczytaniu tylu postów wnioskuję: 1. Klapka powietrza wtórnego w klapie załadunkowej z kierownicą spalania skierowaną w rurę wezyra 2. Rura wezyra 3. Wywalenie dmuchawy i palenie naturalnym ciągiem ( posiadam dmuchawę od góry pieca, czy tam mogę zrobić klapkę i podłączyć miarkownik czy może mogę miarkownikiem sterować klapką którą już mam przy wentylatorze ? ) 4. Zmniejszenie dolnej części kotła ( jeden bok ) szamotem dla zmiejszenia mocy Czy trzeba coś jeszcze dorobić ? Czy te zmiany są wystarczające ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...