Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tramak

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

O tramak

  • Urodziny 10.10.1971

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    IMIELIN
  • Kod pocztowy
    41-407
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

tramak's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ale zaskoczenie nagłą aktywnośćią! Ciekawy-Zycia, odradzam OSB, robiłem z niego skrzykę wentylatorów - kruszy się przy obróbce, dokręcane śrubki łatwo się zapadają. Zaś XPS-em robiłem tylną ścianę ( kupiłem na OLX gotową obudowę reku Vasco 500II bez tylnej ściany za 150zł) - świetny, po przecięciu nożykiem wyrównywałem nierównośći krawędzi lutownicą. Endrju - w opisie pomyliłeś wymiennik ze sterownikiem. L.maRk - dobre pytanie, ja dopiero co kupiłem na Alle THESSLA HOME 600v/800v WYMIENNIK ENTALPICZNY ERV 366x366x500 za 2470zł.
  2. Marcink81, skoro dobrałeś GS-K 366/285 podziel się do jakiej instalacji go założysz. Jaka kubatura, jaki minimalny i maksymalny przepływ, wentylatory, itd?
  3. Skoro wracają "weterani' wątku, to przypomnę swoje dawno zadane pytanie. Który wymiennik w praktyce jest lepszy - aluminiowy czy z tworzywa? Czy zamarzanie niszczy "serca" układu? Jak po latach wygląda sprawa higieny (wymiennik, tacka ociekowa)- zapach, pleśń? Wasze doświadczenie jest cenne, a lepiej pytać zanim się coś kupi/zrobi.
  4. Szkoda, że fotografowałeś w czasie mgły. Wyrzutnia do nieogrzewanego garażu to fatalny pomysł, grzyb !
  5. [ATTACH=CONFIG]394000[/ATTACH] Ogrzysko, na Twoim schemacie strugi powietrza płyną w tą samą stronę, a powinny przeciwnie.
  6. 1. Czy to jest w jakiś sposób istotne czy wymiennik będzie zamontowany pionowo czy poziomo 2.Czy baypas letni zastosować tylko na nawiewie a wyciąg niech dmucha przez wymiennik Odp.1-poziomo szybciej zamarznie, przejrzyj ten wątek od początku to znajdziesz wykresy na ten temat. Odp.2-tak.
  7. Rysunek B przedstawia przepływ przeciwprądowy a więc sprawniejszy. Na A masz przepływ współbieżny - że tak mądrze powiem.
  8. Proszę osoby, które miały problem z zamarzniętym wymiennikiem o informacje czy oblodzenie spowodowało jakieś uszkodzenia. Problem dotyczy tego - jaki rodzaj Klingenburga wybrać: GS (aluminiowy) czy GS-K (PET)? Ten z tworzywa ma większą sprawność, lecz czy na skutki oblodzenia jest tak odporny jak aluminiowy? Opiszcie czy Wasze wymienniki przez zimę odniosły jakieś ''obrażenia''.
  9. Mr_Mabram, dlaczego zdecydowałeś się na turbiny zamiast klasycznych skrzynek wentylatorów? Jakie są zalety i wady tego rozwiązania?
  10. Marcelix - śmiało wrzucaj zdjęcia z postępu robót bo te trzy tylko rozpaliły apetyt. W oczy rzuca się staranność wykonania. Ciekawy jestem wyglądu reszty tej "piekelnej machiny".
  11. Barth3z, jakiś czas temu kupiłeś R1G225 AF 11/21. Przetestowałeś już ten sprzęt? Ciekawi mnie jak hałasuje (max obroty 2700) w porównaniu do DV6224(obr4300). Jeśli załatwiłeś inlet ring to pochwal się ceną. Może inni mają jakieś doświadczenie z R1G225? Był czas,że wśród forumowiczów popularne były r3g ,k3g, teraz królują 6224.Jestem świadomy kompromisów wynikających z kolosalnych różnic w cenie. Może ten R1G225 wart byłby zainteresowania, używane kosztują poniżej 100zł.
  12. Dobra po zedytowaniu zrozumiałem, myślałem, że chodzi Ci o króćce w pionie.
  13. Mr_Mabram Ty planujesz ustawić wymiennik poziomo, póki co myślę o ustawieniu pionowym. Romano78 -dobrze połączyć teorię z praktyką. Nie przyszło mi do głowy, żeby zaglądać do środka przez króćce (a będę miał fi 200mm.)
  14. W takim razie zamiast jednej będą dwie pokrywy, bo nie wyobrażam sobie braku możliwości zaglądania do wnętrza reku ze względu np. na higienę czy skutki zamrożenia.
  15. Czy po ataku Mada09 zdołamy podnieść się z kolan ?... A teraz na poważnie. Interesuje mnie obudowa wykonana w układzie Tichelmanna, taką wykonał - Barth3z zdjęcie nr 1, jednak niewygodne jest rozmieszczenie króćców przyłączeniowych. Czy układ jaki zrobił - maciejzi foto 2 i 3 to też Tichelmann ? Otwory są przesunięte w poziomie co powoduje, że struga powietrza przepływa równomiernie przez całą powierzchnię wymiennika. Czy to spełnia warunek Tichelmanna ? Maciejzi - czy o to Ci chodziło przesuwając otwory ? Oczywiście wymiennik, którego nie widać na foto2 powinien być obrócony w osi pionowej o 90* względem wymiennika na foto1.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...