Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mamad00

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mamad00

  1. Adam i mam jeszcze jedną prośbę. Pewnie jak wielu prosiłbym Cie o zamieszczenie jeszcze raz schematów z pierwszej strony bo tamte przepadły niestety:sick:
  2. Cel by w zimę zapalić co drugi dzień wieczorkiem,a przynajmniej by cały dzień było ciepło gdy nikogo nie będzie i wygaśnie z nocy. W lecie może i raz w tygodniu dla CWU jakby się udało. Zamierzam mieć układ warstwowy. Oki CWU będzie wychodziła w szczycie a akurat nie zależy mi by zostawiać ciepło dla CWU i obniżać o 30 cm CO. Co do podłogówki to łamie się by robić w całym domu ale zastanawiam się jak zrobić drabinkę w łazience o odpowiedniej temperaturze. Radzisz by nie bawić się w pompki, a porostu zrobić grawitacyjny system ładowania tak?? Czyli rurę do zbiornika wyrównawczego nie ciągnąć z pieca a z bufora w szczycie tak to zrozumiałem czy dobrze?? Czy mógłbyś to rozwinąć bo ciężko będzie tu to znaleźć. Nie rozumiem czego nie rozumiesz:D Wskaż gdzie ten błąd który swiadczy o tym że nie chce warstwowego magazynowania:yes: Z góry dzieki. P.S. To już będzie miedź na pewno
  3. Adamie jeszcze raz zamieszczę schemat i zależy mi na Twojej opinii proszę wypowiedz się jak to wygląda. bufor schemat.pdf Budujemy z małżowiną dom około 160 m2. Dół podłogówka w łazience dodatkowo drabinka. Poddasze podłogówka łazienka i przedpokój w pokojach grzejniki. Podłogówka po przeczytaniu wątku o niej. Szkoda że o buforach dopiero teraz bo niestety w piwnicy już nie wejdę nim i trzeba go umieścić na parterze w garderobie. Po przemyśleniach naszkicowałem wstępnie schemat co planuje zrobić. Proszę oceńcie sami i wskażcie błędy. Wiec tak bufor średnica 1 m wysoki na 2 m walec. Pojemność według moich obliczeń 1570 l. Zasilanie z kotła na paliwo stałe wejście z kotła 10 cm od góry, powrót do kotła 10 cm od dołu. Zawór 3D ustawiony na 55 stopni. U góry stożek na szczycie odpowietrznik. Obok zasilanie grzejników z zaworem 3D na około 50 stopni oraz podłogówki z zaworem 3D max 30 stopni. Powrót grzejników na wysokości 30 cm od dołu a podłogówki 10 cm od dołu. Od pieca w górę zbiornik wyrównawczy 100 l. Wejście wężownicy CWU na wysokości 50 cm od dołu a wyjście tak jak zasilanie ogrzewania. Na wyjściu CWU zawór termostatyczny mieszający ustawiony na 45 stopni.Wężownica planowana w dwóch wersjach albo fi 22 miedz 25 m albo coś takiego: http://www.sklep.tokmet.pl/rura_karb...aisi_316-4057i może z 30 do 50 m. Nie ukrywam że CWU troszke mnie martwi.Pompa na grzejniki wyłączać się będzie przy spadku temperatury poniżej 55 stopni a na podłogówkę poniżej 30 stopni. Takie założenia czy to zadziała tak jak chce??
  4. Tylko jedna osoba wypowiedziała się na temat mojego schematu. Może ktoś jeszcze napisze jakieś uwagi jeśli takie są. Kolega wpadł na pomysł czym zastąpić wężownice CWU. Zadał pytanie czemu by nie umieścić z dołu do góry kilku chłodnic samochodowych które idealnie wymieniają ciepło a nie bawić się z wężownicami. Co sądzicie o takim pomyśle??
  5. Wiec tak. Podłogówka na całym parterze oraz na górze przedpokój i łazienka. Grzejniki w 4 pokojach u góry i w dwóch łazienkach. Po co grzejniki bo w pokojach i sypialni bedzie na podłogach dywanik niejeden wiec wole już te grzejniki. Na wyjściu CWU będzie zawór termostatyczny mieszający ustawiony na 55 stopni zapomniałem napisać. Pompa na grzejniki będzie chodziła do spadku temperatury na buforze u góry 55 stopni i wyłączana. Podłogówka wyłączać się będzie przy temperaturze 35 stopni. Takie założenia. W sumie to nie problem dla CWU trzymać do 50 na buforze w lecie byle by prysznic można było brać. Kąpiele raczej tylko w sobotę bo szkoda czasu wiec bufor śmiało można dogrzać do pełna. Chodzi mi o to by CWU była ciepła na prysznic przy temperaturze 50 stopni gorąca do kąpieli potrzebna w sobotę ale bufor śmiało można załadować byle by była gorąca. Co sądzicie o tych stalowych rurkach z linku może 30 m jej śmiało się nada?? Wyższy hmm dało by rade gdybym pod buforem dał z 5 cm xps i wylewkę wtedy mógłby być wyższy o 15 cm.
  6. Witam wszystkich. Mój pierwszy post ale czytania już kupe. Zacznę od początku. Budujemy z małżowiną dom około 160 m2 dół podłogówka łazienka drabinka góra podłoga łazienka i przedpokój pokoje grzejniki. Podłogówka po przeczytaniu wątku o niej. Szkoda że o buforach dopiero teraz bo niestety w piwnicy już nie wejdę nim i trzeba go umieścić na parterze w garderobie. Po przemyśleniach naszkicowałem wstępnie schemat co planuje zrobić. Proszę oceńcie sami i wskażcie błędy. bufor schemat.pdf Wiec tak bufor średnica 1 m wysoki na 2 m walec. Pojemność według moich obliczeń 1570 l. Zasilanie z kotła na paliwo stałe wejście z kotła 10 cm od góry powrót do kotła 10 cm od dołu zawór 3D ustawiony na 55 stopni. U góry stożek na szczycie odpowietrznik. Obok zasilanie grzejników z zaworem 3D na około 50 stopni oraz podłogówki z zaworem 3D max 30 stopni. Powrót grzejników na wysokości 30 cm od dołu a podłogówki 10 cm od dołu. Od pieca w górę zbiornik wyrównawczy 100 l. Wejście wężownicy CWU na wysokości 50 cm od dołu a wyjście tak jak zasilanie ogrzewania. Weżownica planowana w dwóch wersjach albo fi 22 miedz 25 m albo coś takiego http://www.sklep.tokmet.pl/rura_karbowana_nierdzewna_34_dn16__aisi_316-4057i może z 30 do 50 m. Nie ukrywam że CWU troszke mnie martwi bo z żoną lubimy raz w tygodniu brać gorącą kąpiel w wielkiej wannie:rolleyes: Co sądzicie jak lepiej i ogólnie co myślicie o moich planach. Dodam że mam zamiar kupić rurę o średnicy fi 1000 leży u mnie na złomie chce za nią znajomy 400 zł. Reszta będzie dorobiona:o
×
×
  • Dodaj nową pozycję...