Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Adi_22

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Adi_22

  1. Witam, im bliżej budowy tym więcej niewiadomych, jesteśmy na etapie oczekiwania na PnB, projektant zaprojektował mi płytę fundamentową, po części na moją prośbę (mamy bardzo wysoki poziom wód gruntowych, glina na 2 m), i tu jestem w kropce, wszędzie gdzie czytam o płycie fundamentowej to jest wszystko na styropianie/styrodurze i dopiero beton, a mój projektant (nie ufa styropianowi co będzie za x lat) zaprojektował odwrotnie tzn. opiszę warstwami od gruntu: 1 Podsypka żwirowa 30-40cm zagęszczana warstwami 2. Folia jako warstwa poslizgowa oraz izolacyjna 3. Beton B25- 25cm grubości w tym zbrojenie prętami fi12 co 25cm, pod scianami nośnymi i zewnetrznymi co 12,5 4. Styropian grubości 20cm i dopiero właściwa posadzka Wokół płyty XPS 10cm Do tego trzeba byłoby zrobić opaskę przeciwwysadzinową Ogólnie mnie to się spodobała taka wersja, gdyż planujemy sami wykonać płytę, wtedy szalujemy, robimy kanalizację, zbroimy, zalewamy, a dopiero w warstwie styropianu mogę sobie na spokojnie rozprowadzić instalację elektryczną, wodną, centralny odkurzacz, kanalizacja i na to cienka szlichta W tradycyjnym rozwiązaniu wszystko bym musiał wykonać w warstwie zbrojenia, dokładne podejscia szczególnie pod odpływy spod wanny i brodzika - odpływ liniowy w posadzce bo nie będzie brodzika tylko kabina typu WALK IN, podłogówka też co prawda tylko ma być w kuchni, łazienkach. korytarzu, ogólnie wszędzie gdzie planujemy płytki na podłodze więc dla nowicjuszy nie tak łatwo Beton do płyty zaproponowali mi w betoniarni B-25 W8 przy ilości 50m3 po 200zł/m3 Wiele nasuwa mi się pytań jak to będzie z termiką takiej płyty, co będzie na styku ściany, płyty, gruntu (naroże przy posadzce) Rozwiązanie droższe, ze względu na dodatkową posadzkę na płycie ale jak wysłałem zapytanie o wykonanie takiej płyty to lekko cena ścięła mnie z nóg (wyszło coś około 400zł/m2 z ogrzewaniem wodnym) Jak sam policzyłem to wyszło dużo mniej.
  2. Cześć Drodzy Forumowicze, postanowiłem dołączyć do grona Wariantowiczów!! Przeczytałem chyba wszystkie posty dotyczące tego projektu, bardzo mi pomogły w zaprowadzeniu zmian, aczkolwiek nie jest ich aż tak dużo. Dziękuję użytkownikom za wstawianie zdjęć i opisów to naprawdę się przydaje, mam nadzieję że w czasie budowy też będę miał czas na fotorelacje i stworzenie własnego dziennika budowy, który może też innym niezdecydowanym pomoże w wyborze. Startuję z budową na wiosnę 2016 okolice Łodzi Pozdrawiam Wkrótce zacznę pisać jakie zmiany na etapie adaptacji wprowadziliśmy.
  3. Witam, jest to mój pierwszy post, do tej pory byłem anonimowym czytelnikiem do czasu zakupu działki i planu na budowę domu Pierwsze kroki poczyniam w stronę ogrodzenia mojego pola, i tutaj potrzebuję rady co i jak Słupki sam wykonam tzn kupuję rurę 48.3mm o grubości 2,7mm i będę ciął na długość 2.30mb. (sztangi mam 7mb. więc ładnie wychodzą 3szt. ) Te marketowe słupki to o kant .... co z tego, że malowane, ocynkowane a ruda je chrupie aż miło. Oczywiście końcowe słupki będą miały zastrzały i narożne też ale czy na długości 60mb dać w środku jeden czy dwa słupki ze zastrzałami (chyba tak to się nazywa jeżeli nie to proszę o poprawienie mnie). Co polecacie do malowania takich świeżych słupków jaką farbę choć z ciekawości podjadę na lakiernię proszkową aby się dowiedzieć ile by taka przyjemność mnie kosztowała. Docelowa wysokość ogrodzenia to 180cm w tym 150cm siatka i 25cm podmurówka prefabrykowana i teraz nie wiem jak przyspawać nakrętki, czy na każdym słupku po 3 w pionie dla przeciągnięcia drutu czy też co drugi słupek dać w poziomie dla pręta czyli tak na przemian co słupek to raz dla drutu raz na pręt czy to ma sens Odległość między słupkami to pewnie 250cm Narazie chcę ogrodzić dwie strony czyli tył 20mb i bok 60mb jeden bok już mam ogrodzony przez sąsiada a front zostawiam na dalsze plany. Do wbetonowania słupków chcę wypożyczyć wiertnice, nie zamierzam słupków obsypywać gruzem tylko sam beton pewnie taki gęsty że po wlaniu i wstawieniu słupka będzie ładnie stał a po związaniu obsadzić łączniki na zaprawie Spadek działki mam około 60cm na długości 60mb w kierunki tyłu , więc pierwszy słupek (ten od frontu) będzie na wysokości 180cm od gruntu a ostatni chcę podnieść o 10cm na wysokość 190cm, miedzy nimi sznurek i jazda z wysokością wszystkich słupków czyli de fakto spadek zmniejszy się do 50cm czy to będzie ok ? Proszę o sugestie, porady Pozdrawiam Adi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...