
brzozas
Użytkownicy-
Liczba zawartości
73 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
brzozas's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Wybór ogrzewania do nowo budowanego domu. Prąd czy Pompa ciepła powietrzna.
brzozas odpowiedział puzy → na topic → Ogrzewanie
Witam PUZY Miałem przyjemnosc ostatnio robic ozc u ASOLTA. Nakresle ci jak wygladala sprawa u mnie. Zlecilem wykonanie w firmie UNICON z Pabianic bo to moje rejony i niestety ozc poszlo do kosza bo zostalo zle wykonane. Tzn nie zgadzala sie moc jaka musze dobrac pod ogrzewanie domu, a takze zapotrzebowanie cieplne plus cwu. Sprawa sie rypnela gdy skladalem ozc do firm ktore montuja pomy ciepla w celu wyceny pompy ciepla powietrze woda. w 4 przypadkach tzn w 4 firmach do ktorych zlozylem ozc wykonane przez UNICON nie zgadzaly sie zadne liczby... nawet nie wychodzily podobnie dlatego wiem ze ozc zostalo zrobione do dupy. Moc gzrewcza nie odpowiadała zapotrzebowaniu, przyjete zostały temperatury w pomieszczeniach po 17 stopni w innym po 19 i takie tam, poprostu masakra mimo ze chciałem aby wyliczenia zrobic na 22 stopnie. W zwiazku z tym zlecilem ozc do ASOLTA duzo czytalem na forum o tej osobie i teraz nie załuje. wyniki wyszly zblizone do tych w firmach od sprzedazy pomp ciepła wiec jest ok. Na podstawie tych wynikow dobralem pompe ciepla. Mysle ze facet ma pojecie bo wykonal juz mnostwo obliczen dla osob z forum. Pozdrawiam- 67 odpowiedzi
-
- budowanego
- domu.
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dzieki wielkie za podpowiedz. Myslalem ze bede musial zalac caly uklad glikolem a to juz koszty spore. jeszcze pytanie bo jeden z instalatorow/serwisantow pisal mi ze trzeba wykonac jakis spust wody czy cos takiego? na wypadek gdyby pompa miała nie dzialac w przypadku braku pradu? jak sie do tego odniesc?
- 20 531 odpowiedzi
-
- aquarea
- czujnik pokojowy panasonic
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam. Poszukuje podpowiedz dotyczącej kotłowni. Zdecydowany jestem na zakup i montaż pompy panasonic t cap 3 faz 9kw w wersji monoblok. Dom jest piętrowy, na gorze 3 pokoje plus łazienka gdzie chce zamontować czujniki temperatur, na dole pod jedna sekcje będzie podpięty garaż z kotłownią na drugą kuchnia z jadalnia i salonem tez planuje czujniki temperatur. jak najlepiej dobrać pod taka specyfikacje kotłowni? tzn jak ma wyglądać montaż pompy ciepła? co będzie mi potrzebne konkretnie pod panasonica? Planuje bufor do cwu jakieś 200l lub 300l. W rozmowach telefonicznych proponowane miałem jakieś przejściowe bufory po 50l, zawór trójdrożny czy coś takiego, ktoś zaproponował mi abym cały układ zalał glikolem.... podobno koszty olbrzymie. Proszę o podpowiedz jak to ma wyglądać aby nie dać się zrobić w balona instalatorom. Ewentualnie czy takie rozwiązanie z czujnikami temperatur się sprawdza i ma sens? KAŻDA CENNA RADA SIĘ LICZY. Pozdrawiam
- 20 531 odpowiedzi
-
- aquarea
- czujnik pokojowy panasonic
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nimbus flex 70 s net zestaw 20tys flex 90 s net 25tys. ceny z 8% vat. Duzo poczytalem na forum apropo innych pomp ciepla i raczej nie zdecyduje sie na aristona, Wystarczy ja porownac z innymi markowymi pompami i wychodzi dosc slabo jesli chodzi o moc jaka uzyskac mozna w niskich temperaturach. Mysle ze raczej wejde w Panasonica moze w Mitshubishi sprawdzone w naszym klimacie. Co do aristona to przemawia za nia jak dla mnie tylko cena za caly zestaw i 7 lat gwarancji ( 5 lat standardowa plus 2 mozna wykupic ).
-
WH-MDC12H6E5 12KW mam pytanie o tą pompę ciepła. Czy ktoś ma może taka i może się podzielić informacjami jakie ma moce przy temperaturach od - 15 stopni i jakie cop posiada? Rozważam jej zakup i chce ją porownac z innymi. Wyceniono na 18tys zł. Czy to dobra cena?
-
Witam. Też myślę nad pompa ariston flex 90. Dostałem od producenta tabele cop i max mocy do temperatur - 20 i wydaje mi się że całkiem to dobrze wygląda. Nie mogę ich zalaczyc. Postaram się je jutro ogarnąć na kompie i może uda się wrzucić to porównać je bo sam jestem ciekaw waszych opinii. Apropo jak wam te pompy działają? Macie jakieś problemy? Nie wiem jak wkleić tabele z wartosciami ciagle wychodzi ze plik za duzy wiec napisze cop i maks mocy dla poszczególnych temperatur. -7 max 9,97kw, dla -10 9,16kw, dla -15 7,75kw, dla -20 6,33kw to jest dla temperatury wody 35 stopni..Wartości cop dla +7 4,87, dla +2 3,78, dla -2 3,45, dla -7 3,08 dla -10 2,50, dla -15 2,25, dla -20 1,96 dla temperatury 35 stopni. co o tym sadzicie?
-
Witam. Czy ktoś może polecić namiary na pompę ciepła panasonic t cap 9kw lub 12kw. Potrzebuję wycenić te 2 jednostki bez montażu.
-
Tak w ozc mam wyliczona moc pompy na 9,9kw. Będę szukał w przedziale 9kw do 11kw. Więcej raczej nie ma sensu bo koszta zakupu znacznie wzrastają. Powiem szczerze że jakoś nie wierzę do końca w takie wyliczenia ale mam nadzieję że będą bliskie tych kwot co podajesz. Mój znajomy ma pomp ę rotax 14kw dla powierzchni domu 150m2 też rekuperacja i koszty sezonu z wodą to jakieś 5 do 6 tys zł jak mi mówił. Gdzie zapotrzebowanie miał podobne tzn 10000kWh na sezon. Właściwie jak to możliwe że tak przeplaca? Grzeje w jednej taryfie. Bufor do tego ma 500l. Zewnętrzna jednostka kilka metrów od wewnętrznej co może mieć wpływ na tak wysokie rachunki.
-
Projektowe obciazenie to wogole inna sprawa, zastosowałem inne cieplejsze materiały niz w projekcie, doszla rekuperacja wiec nie mozna tego porownywac dlatego tez wykonalem ozc budynku bo ten co mialem z projektu byl nie wlasciwy dla ocieplen ktore zastosowalem. w zwiazku z tym projektem sie nie sugeruje. co do wody to podalem chyba zly koncowy wynik bo widze ze jest jakies 2700kWh. Co do COP 2,2 to nie mam pojecia dlaczego taki zostal przyjety nie znam sie na tym. Jezeli bylby wiekszy czyli COP 3 to mozna zalozyc ze jeszcze zejdzie zuzycie energii? Przyjmijmy ze zapotrzebowanie wyszlo mi co plus cwu jakies 10000kWh to jakiego rzedu moge sie realnych spodziewac rachunkow za sezon?
-
Po co mam liczyc raz jeszcze ozc na stronie cieplowlasciwe skoro mam ozc wykonane przez firme ktora sie takimi rzeczami zajmuje. Wiec jest dla mnie wiarygodne a nie obliczenia ze strony cieplowlasciwe.
-
Wiec jezeli chodzi o sprawe stronki cieplowalsciwe to ostatnio na moim kompie robil sobie kumpel wyliczenia dla swojego domu i widze ze to zostalo zapamietane dlatego nie mozemy porownywac tych 2 budynkow. Co do szukania to sprawdzalem dla pomp ktore wymienilem w poscie czyli hewalex, galmet i ariston:no:
-
Szuma w internecie jakis danych dla tych pomp ale nie moge znalesc. Do wyceny bede mial jeszcze pomyy Bosch, Nilan i Mitshubishi. Kaizen o co chodzi z tym "COP zaniżony i dziwnie mało kWh na CWU (o ile to EU)"? dlaczego zanizone czemu tak uwazasz? pytam bo sie na tym nie znam całkowicie.
-
Witam. Tak jak mowilem wczesniej zrobilem bilans cieplny dla budynku. Roczne zapotrzebowanie ciepła na energie uzytkowa dla ogrzewania i wentylacji wyszlo 8064,22 kWh/rok. Sprawnosc calkowita pompy byla przyjeta na 2,22. Wielkosc energi koncowej przy tym wspolczynniku wyszla 3632,53 kWh/rok. Dodatkowo wyliczone mam roczne zapotrzebowanie na wode przy tem. do 55C na 1817 kWh/rok. Mam teraz pytanie bo do ogrzewania samego wyliczona została pompa o mocy 9,92 kW plus na przygotowanie wody 2,0 kW. Łaczna moc pompy 11,92 kW plus zapas 10% to daje pompe maks 13kW. Jak sie do tego odnieść? czy brać tylko 9kW czy jednak wieksza czyli 13kW? Takze zapytam o wybor pompy , w firmach polecaja mi pompy CO NIBUS FLEX 70M, NIMBUS FLEX 90 M T 14KW, Hewalex PCC0 SPLIT 13KW ( nie moge odnalesc wspolczynikow cop dla tej pompy) oraz galmet airmax 2 12GT. Ktora bedzie najlepsza z tych? Ewentualnie co Wy polecacie? Kwota jaka mnie interesuje maksymalnie za pompe to 25tys zl. Pozdrawiam
-
Witam. Posluchalem rad na forum i zleciłem bilans cieplny budynku profesjonalnej firmie. Nie jest to magik z którym wcześniej rozmawiałem także myślę że będzie dobrze zrobione. Na czwartek wieczór będę miał wyniki więc podzielę się z wami jak poszło. Wtedy nie będziemy wróżyć a myślę że pomożecie mi wybrac/zdecydować się na wybór pompy ciepła. Pozdrawiam
-
Sam nie wiem. Zastanawiałem się nad tym. Eneralnie mam 210m2. Wpisałem powierzchnię zabudowy taka jaka mam z projektu czyli 160m2 tyle samo wyliczyło. Dziś rozmawiałem z gościem co się zajmuje profesjonalnie bilansem ciepłym budynków itp. Wstępnie odpowiedziałem mu co mam za dom i jakie ocieplenie i co wyszło mi z obliczeń że strony cieplowlasciwe i usłyszałem że lepiej żebym pompy ciepła nie montowal tylko źródło wysokotemperaturowe. Gdyż mam średnio ocieplony budynek. Mówił że można ale koszty eksploatacji będą wysokie.