Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ArekWLKP1719513356

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

O ArekWLKP1719513356

  • Urodziny 28.11.1989

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    Informatyk
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lubiechowo
  • Kod pocztowy
    64-061
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ArekWLKP1719513356's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Możesz zdradzić jakie to ograniczenia? dziś zacząłem interesować się tematem i zaciekawiłeś mnie swoją wypowiedzią.
  2. również odświeżę temat. Mam budynek w którym mam osobno pomieszczenie na 2 auta oraz jedno do majsterkowania. Myślałem co ze ścianami i tak jak w pomieszczeniu do majsterkowania płytka to raczej na pewno tak w pomieszczeniu gdzie będą stały auta planuje nakręcić łaty pionowo i do tego położyć, mocując do łat oczywiście panel podłogowy. W szczeliny pomiędzy panelem a ścianą wrzucić styropian lub wełnę. Panel spokojnie można przetrzeć mopem czy szmatką więc w czystości utrzymać bardzo łatwo a i wygląd schludny. będzie się bardzo ładnie prezentować.
  3. Witam was, Podpowiedzcie mi proszę ile mam liczyć na ogrzewanie podłogowe? ile dać styropianu? przyjmując że podłoga będzie posiadała następujące warstwy (od dołu licząc): - ubity piasek, - ok 40cm sproszkowanego poliuretanu ubitego zagęszczarką, - folia połączona z izolacją stanu "0", - wylewka betonowa (ok 4-5 cm), - styropian (no właśnie ile ?? nie chce za dużo) - ogrzewanie podłogowe z wylewką, - płytki / panele, Może coś zmienić? Co radzicie? czy jest sens dawać wylewkę betonową? Nie wiem jak liczyć od stanu "0". Liczę na waszą pomoc
  4. Ja też chyba rezygnuje z SMART-a. Ta cena trochę za wysoka jak na "nowoczesność" elementu który niewiele jest odczuwalny. Jak na chwilę obecną nie są specjalnie konkurencyjni. aż tak mi się nie śpieszy by przepłacać te kilka tyś. Prawdopodobnie skończy się na Terivie, czekam jeszcze za ostatnimi wycenami.
  5. Sam stoję przed stropem, no i wziąłem pod uwagę SMART 15 właśnie. Dostałem wstępną wycenę (producent nie widział budowy - tylko projekt) przy (według ich wyliczeń) 78,37m2 stropu na 9850,25zł netto. Więc wychodzi że m2 będzie kosztował mnie ok 126 netto (łącznie z transportem). Oczywiście jeszcze się nie targowałem o cenę, będę to robił przed samym zamówieniem. Ale widzę że ceny jakoś specjalnie nie spadły.
  6. będę wrzucał postępy, problemy do rozwiązania i pomysły jakie realizujemy.zaczynamy wiosną gdy tylko pogoda pozwoli.
  7. Czyli coś jak poprawność polityczna, każdy swoje wie, liczyć potrafi a i tak znajdą się "ideały" które nie zgadzają się z tą decyzją. Buduje dom dla siebie, buduje w miejscu gdzie nie ma takiego problemu i raczej nie wystąpi przez najbliższe set lat. Tak jak napisałeś w ostatnim zdaniu, koszt i tak pokryję ja, więc wyboru dokonuje ja, konsekwencję również spadną na moje barki.
  8. różnicy nie liczyłem, ale jak wysoka by musiała ona być by się to opłacało? (wysoki koszt przyłącza gazu łącznie z papierologią) Najniższa moc, najmniejszego pieca to ok 3,5kW. C.w.u również tym kotłem. Pomysł ten narodził się po rozmowie ze znajomym który mieszka w 30 letnim domu (nie energooszczędnym) ma mały piec i na okres wrzesień 2014 - maj 2015 wydał na pellet 1600zł a w nocy ma ustawioną temp w domu na 21st C i baniak 120L. Widzę Adamie że masz coś konkretnego na myśli, możesz czytelniej ??
  9. jestem po spotkaniu z projektantem i jednocześnie kierownikiem budowy. Nie ma problemu ze zmianą dachu, nie ma problemu z żadną zmianą jaką wymyśliliśmy. Ale zaczynam się zastanawiać nad zmianą typu ogrzewania z gazowego na kocioł na pellet. Nie muszę robić przyłącza gazowego, w to miejsce stawiam jeden komin systemowy który na dzień dobry pozwala wiele zaoszczędzić a i eksploatacja nie jest droga. Nadal mamy pełną automatykę. piec bywa nawet tańszy niż na gaz. Do tego niewielki bufor na ciepłą wodę. Co myślicie o takim rozwiązaniu??
  10. Kotłownia będzie pod schodami, jest ona usytuowana niżej (ok 0,5m). Co do dachu nadal czekam za informacją czy możemy ten projekt przerobić na dach dwuspadowy.
  11. Ocieplanie podłogi na gruncie perlitem 20-30cm ściany styropianem grafitowym ok 18-20cm poddasze pianką na grubość 20-25cm parter podniesiony o wysokość jednego pustaka by było gdzie ukryć kanały od WM z rekuperatorem. Balkonów brak. Dlatego też pytam o wasze zdanie, stan jest jak na foto, nie będę tego rozbierał by coś poprawić. Jedziemy z pracami dalej. Rzuty (taki stan chcemy uzyskać):
  12. pozostanę jednak przy piecu na gaz ziemny z zamkniętą komorą spalania. Tak jak wspomniałeś Arturo72 gniazdko mieć będę w każdym pokoju więc na przyszłość nic na drodze nie stoi, zwłaszcza że skoro podłogówkę wykorzystuje ten system tą samą to nie stracę nic Ale dziękuje wam za dobre rady, zawsze brane są pod uwagę. A macie może jakieś za i przeciw odnośnie pomysłu z kominem i oparciu go o bryłę budynku??
  13. jest mi na tyle ciężko to zrobić że nie jestem budowniczym, obecnie musiałbym się zorientować w kosztach poszczególnych przyłączy, jakie ceny za prąd/gaz są na moim terenie. no i najważniejsze, jakie są koszta takich instalacji, a znając życie pominę w obliczeniach jakieś złączki, przyłączki czy inne pierdoły które jak się później okaże wpłyną na cenę znacząco i tyle będę miał z tego wszystkiego jestem też sceptycznie nastawiony na ogrzewanie podłogowe elektryczne, na jego trwałość.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...