Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekopr

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O Ekopr

  • Urodziny 02.01.1970

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Toruń
  • Kod pocztowy
    87-100
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ekopr's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Jaki kit? Proszę*poczytać o PROSUMENCIE 100% inwestycji finansowane z czego 60% kredyt (max15 lat) a 40% dofinansowania - czyli na start 0 zł. Przy dobrze dobranym PV roczna suma rat kredytu mniejsza niż oszczędności na prądzie. Polecam WFOŚ bardziej niż przez BOŚ ale to tylko w trzech województwach: warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, zachodnioporskie. MODEROWANO
  2. Witam Oczywiście da się. Pompa Panasonic ze sterownikiem HPM do 60% wykorzystana energia z PV. Właśnie montuję taki zestaw u siebie. Za dwa tygodnie rusza całość. Inwestycja finansowana z prosumenta więc kosztuje mnie na starcie 0 zł. Żegnaj ekogroszku Witaj najtańszy systemie grzewczy jaki aktualnie jest dostępny (patrz: bilansowanie energii elektrycznej w ustawe OZE)
  3. Czy kolega RWXW jest w stanie podać 1. Jaki jest % wykorzystanie EE z PV na własne potrzeby? 2. Czy licznik od ZE liczy geometrycznie ? 3. Jeśli nie to przy pompie 3 faz i tak pobieranie mamy z 2 faz przez PC przy inwerterach PV 1 faz 4. Czy inwertery pracują na tej samej fazie - jeśli tak to czy nie ma problemu z synchronizacją? 5. Czy system monitorowania jest 3 fazowy (na stronie kolegi znalazłem tylko pomiary z 1 fazy co oczywiście nie odzwierciedla realnego zużycia EE) Do Piecu: jeśli mamy instalację PV on-grid to po zaniku zasilania z ZE instalacja też nie produkuje EE.
  4. Witam Do dobrej optymalizacji energii z PV wystarczą dwa liczniki (dokładnie tak jak na schemacie angielskim). Chodzi tylko o to jaki algorytm jest w tym sterowniku i w jakim zakresie jest modyfikowalny. Dostałem z serwisu Panasonica prezentację na temat tego sterownika ale jest to prezentacja handlowa. Ja mam dom zrobiony na sterowniku programowalnym WAGO więc większość opisywanych przez Ciebie funkcjonalności nie stanowi żadnego problemu. PLC jest dużo tańszym rozwiązaniem a jak potrzeba to moduł np: KNX instalujesz i można spokojnie integrować dowolne systemy. Tylko czasu brak na zabawę a klientów na takie rozbudowane systemy jak na lekarstwo
  5. Niestety co do PROSUMENTA z NFOŚiGW proponowanego przez BOŚ (nabór wniosków od 24.04) sprawa jest dość "gruba" długo by pisać (tak jak kolego napisał). Aktualne środki oferowane przez BOŚ to 20 mln - ale to pierwsza transza. Cały budżet PROSUMENTA to 800 mln. My realizujemy PROSUMENTA z WFOŚiGW w Toruniu i Olsztynie. Jeszcze Szczecin ma z wojewódzkiego funduszu. Zasady w wojewódzkich funduszach są całkiem ludzkie. My zajmujemy się tylko fotowoltaiką więc tylko od tej strony mogę powiedzieć (nie widziałem jeszcze projektu PC na to dofinansowanie, jeden klient chciał robić ale nie znalazł projektanta w tym zakresie). Wymogi projektowe co do fotowoltaiki nie są jakieś wygórowane więc wykonanie projektu nie jest jakimś wielkim kosztem. Myślę że tu nie miejsce na rozpisywanie się na temat PROSUMENTA. Zainteresowanych proszę o kontakt z naszą firmą. Tematem z PC Panasonica i sterownikiem HPM się zainteresowałem ponieważ instalacja o której pisałem będzie moją osobistą inwestycją. Ale traktować będziemy ją jako obiekt referencyjny dla takiego rozwiązania. Chętnie nawiążemy współpracę z firmami instalatorskimi w zakresu PC aby pomagać im wdrażać systemy PV z optymalnym rozwiązaniem dla PC. Myślę że jeśli ktoś posiada PC to temat PV (oczywiście z mądrym podejściem - !! na PV nie da się zarabiać, wartością*z takiej inwestycji są oszczędności jakie możemy wygenerować !!) jest bardzo interesujący. Na stronie internetowej umieścimy pełną wizualizację systemu (pełne opomiarowanie w zakresie zużycia energii elektrycznej, oraz sytuacji temperaturowej). Jak dostaniemy urządzenia i to uruchomimy zobaczymy czy nie da się tego sterownika zastosować do PC innych producentów. Tak jak wspomniałem na rynku nie znaleźliśmy rozwiązania które by sensownie wykorzystywało PV przy pracy PC. Wszyscy producenci z którymi rozmawialiśmy jako optymalizację uważają załączenie pompy przy pewnej wartości mocy uzyskanej z PV co oczywiście jest kompletnym nieporozumieniem, stąd nasze zainteresowanie HPM. Panasonic niestety nie dostarcza sterownika z licznikami energii które są tu najistotniejszym elementem (a takie wnioski uzyskaliśmy po analizie strony anglojęzycznej opisującej ten system, polski serwis niestety odpowiedział że tak nie jest). Więc będzie pewnie trochę zabawy z poprawnym uruchomieniem tego układu - mam nadzieję że jakieś wsparcie w tym zakresie od Panasonic otrzymamy. Notabene w polskiej ulotce znajduje się błąd schematu który w ogóle wypacza ideę tego systemu Myślę że za około miesiąc powinniśmy mieć efekty naszej pracy w tym zakresie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...