Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

obivan

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez obivan

  1. Narazie mam na piśmie, ze „inwestor posiada wszelkie niezbędne formalności dotyczące remontu”. Coś w tym stylu. Największy problem w tym mieszkaniu 40m2 ze właściciel chce jedna ściankę działowa rozebrać ze starej cegły. I tak się obawiam przed ewentualna „kontrola”….
  2. Witam. Mam klienta który chce zlecić mi remont mieszkania w starej kamienicy. Budynek jest w rejestrze zabytków. Zleceniodawca ustnie poinformował mnie, ze posiada wszelkie zgody prawne na remont między innymi konserwatora zabytków. Czy powinien mieć to na piśmie? Czy wszelka odpowiedzialność spoczywa tylko na zleceniodawcu? Czy jako wykonawca powinien posiadać dokumenty ze taki remont może się odbyć?
  3. Tylko zanim doszło do pozwu przeciwko mnie to powód wezwał mnie do "naprawy" stropu: brak paraizolacji oraz "ubytki wełny" czego skutkiem miałobyć zawilgocenie płyt GK. Jak mu odpisałem z prawnikiem, że nie w mojej kwestii było docieplenie stropu to zlecił "naprawe" innej firmie. Tutaj zapomniałem napisałem, że również powód nie załączył w aktach sprawy żadnych dowodów na to, że doszło do zawilgocenie stropu. Nie doszło do degradacji GK, nie poniósł z tego powodu żadnych kosztów. Więc jego słowa nie poparte żadnymi dowodami są gołosłowne i nieprawdziwe,
  4. Witam. To jest mój drugi temat na tym forum ale można powiedzieć, że połączony z poprzednim. A więc, miałem sprawę w sądzie dotyczącą nie wykonanie prac zgodnie z projektem budowlanym. Chodziło o docieplenie stropu między kondygnacjami. W umowie miałem tylko i wyłacznie ułożyć wełnę między belkami drewnianymi, stropowymi a klient miał zrobić sobie sam poddasze i zrobić je użytkowe, docieplić i ogrzać. Koleś mi zarzucił, ze miałem docieplić strop między kondygnacjami (najwidoczniej zrezygnował z tego poddasza...) Dodam jeszcze, że w sądzie zeznał, że miał początkowo plany co do zagospodarowania poddasza... Ogólnie rzecz biorąc na trzy pytanie do biegłego dwie są przechylne w moim kierunku. Nie będę tutaj znów się rozpisywał. Jedno jednak z pytań nie jest przechylne w moim kierunku a mianowicie: " czy wełna ułożona przez pozwanego została ułożona prawidłowo" Powód załaczył w aktach sprawy kilka fotek (4) gdzie widać, że wełna jest krzywo przycięta, nierówne warstwy. Oczywiście temu zaprzeczyłem żebym tak wełnę położył, ponieważ powód dogladał postępy prac. Nie miał uwag, prace odebrał oraz rozliczył. Podczas odbioru sprawdzał wyrywkowo wełnę, podczas wykonywania prac widział każdą z warstw przed przykryciem nastepnej. Biegły napisał, że wełna w stropie między kondygnacjami docieplonymi mogła spełnia formę akustyczną. Ogólnie rzecz biorąc udowodniliśmy, że: - nie była to budowa - brak projektu w aktach sprawy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - prace odebrano oraz rozliczono - była to umowa o dzieło, umowa cywilna Teraz do Was pytanie, jak udowodnić, że wełna była ułożona przeze mnie prawidłowo? Moje argumenty są takie: - firma która dokonała "naprawy" stropu poprzez zdjęcie wełny, położenie paroizolacji użyła tej samej wełny rozprężnej. Powód nie przedstawił dowodu w postaci paragonu, że poniósł dodatkowe koszty w postaci zakupu nowej wełny. W takim razie nadawała się do ponownego uzytku (?????) - prace odebrano oraz rozliczono, powód nie miał uwag co do prac - w takim razie jeżeli nawet były jakieś "wady" to możemy uznać, że były nieistone???? skoro wełna użyta ta sama?? - ostatnie, jeżeli nawet teoretycznie poddasze byłoby użytkowe i powód miał by uwagi podczas użytkowania poddasza co do akustyki to przecież można powiedzieć, że odpowiadałbym za to w ramach GWARANCJI?? (!!!) Dzieki!!!
  5. Witam, mam pytanie czy jest koniecznosc gruntowania tynkow swiezych, nowo powstalych tynkow cementowo-wapiennych przed gladzia 2x??? Osobiscie w 2015 roku wyszpachlowalem agregatem okolo 20tys m2 tynkow gispowych, swiezych, nowo zrobionych i z doswiadczenia 15 letniego nigdy nie gruntowalem i nigdy nic nie odpadalo nawet po okresie gwarancyjnym. Uwazam ze gruntowanie tynkow gipsowych nowych jest zebdne i tylko chwytem marketingowym zeby kupowac grunt i kase wydawac. Moje pytanie brzmi czy warto gruntowac tynki C-W przed szpachla?? Wiadomo ze tynki C-W jest bardziej chropowate i na pewno lepiej szpachle beda trzymaly ale czy jakies skladniki tynkow C-W moga wplynac na przyczepnosc szpachli?? Pozdrawiam
  6. Witam, mam problem podczas malowania agregatem GRACO.Malujemy na dosc duzej inwestycji. Pokoje biurowe oraz korytarze. Pokoje wyszly idealnie (kolor zolty) ale gorzej na korytarzach gdzie idzie kolor bezowy. Po malowaniu agregatem, wyschnieciu, jak sie stanie na koncu korytarza pod swiatlo (korytarze sa prostopadle do okna) widac pionowe pasy.Jak sie stanie na przeciwko sciany to wyglada slicznie, rowna powloka farby itp. Probowalem zaciagnac roznych opini. Malujemy cisnieniem 190-200 gora dol na zakladke,odleglosc 55-65cm. Dostalem ostatnio informacje aby takie sciany malowac gora dol ale pistolet skierowac lekko pod kontem czyli strumien faby idzie rownolegle do podloza,maluje gora dol ale sam strumien jest lekko podkontem do sciany. Moze ktos bedzie w stanie mi pomoc???
×
×
  • Dodaj nową pozycję...