Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rechot

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rechot

  1. Witam, miło że się podoba. Nie pamiętam jaki jest oryginalny projekt, mój był rysowany od podstaw na bazie darmowych planów udostępnionych mailowo przez pracownię Archetyp. W naszym domu ścianka kolankowa to jeden pustak wymurowany ponad poziom stropu. Nie chciałem sztucznie podwyższać domu nie wiedząc czy kiedykolwiek zrobię strych jako użytkowy (raczej wątpliwe). Proporcje domu mi odpowiadają, choć widać to dopiero po zadaszeniu budynku niestety. W razie czego służę pomocą. W przypadku ogrzewania paliwem stałym jaku mnie (ekogroszek), mam odpowiednio rozwiązany układ pomieszczeń już zamieszczałem rzut parteru. Mówię odpowiednio bo już mieszkam i sprawdziłem. Dla zainteresowanych użytkuję kocioł SAS Smart 10kw więc cokolwiek mogę podpowiedzieć.
  2. Na podstawie obecnego postępu prac i już dokonanych zamówień mogę powiedzieć, że stan do zamieszkania czyli kompletna elewacja, opaska z kostki brukowej, taras, schody, wykończenie domu włącznie z podłogami, drzwiami wewnetrznymi, olistwowaniem, pomalowaniem pomieszczeń, zabudowami,szafami na zamówienie, białym montażem, armaturą, umeblowaniem 2sypialni i salonu, kompletnym oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym, kotłownią gotową do uruchomienia itd. oczywiście bez otoczenia zewnętrznego to w przypadku Abry bez garażu, budowa na Lubelszczyźnie koszt ok. 300 tys. zł. Dom o dość "ekonomicznych" rozwiązaniach. - suporeks 24 cm, ocieplenie elewacji 15cm styropian, strop 18 cm styropian, podłoga 12 cm, jeden komin (4 kanały wentylacyjne), tynki cementowo wapienne zacierane kwarcem, dach łaty kontrłaty bez deskowania - papowania, panel na rąbek stojący dobra powłoka bez okien dachowych, komin systemowy z wkładem ceramicznym, wykończenie klikier, kocioł ekogroszek SAS, bojler elektryczny, instalacja podłogowa ok. 40m2, i 5 grzejników KERMI w tym łazienkowy. Co więcej, okna 2 szybowe dobrego producenta, ciepła ramka , drzwi zewnętrzne wikęd np. wejściowe 4tys. Można by wymieniać długo ale to dla orientacji. Gdyby ne ograniczenia kredytowe i zdrowy rozsądek nawet abra w parterze mogłaby pochłonąć kolejne 50-100tys.
  3. Postępy z ostatnich prac. Czekamy na ekipę brukarzy i na finał wykończeniówki.
  4. Nie zastosowałem pełnego deskowania, łaty kontrłaty w miarę gęsto co 25cm. Nie ma konieczności pełnego deskowania choć niektórzy zalecają pod płaskie pokrycia. Przy montażu pokrycia nie sposób uniknąć minimalnych załamań widocznych przy określonym padaniu światła. Jeśli ktoś jest ultra estetą i ma ekipę niesprawdzoną to nie polecę rąbka, zwłaszcza na łatach. Koszt całego dachu to łącznie 29 tys. z robocizną. Rąbek w powłoce Granite STORM gwarancja 30 lat. 35zł/m2. Więźba 700zł/m3.
  5. Tak sobie myślę, że na razie może być Was troje. Indywidualna sprawa czy tak pozostanie ale dom z dwiema sypialniami z czego zakładam jedna jest miejscem odpoczynku gospodarzy domu to trochę mało. Warto zauważyć że w projektach domów powyżej 160m2 sypialnie dziecięce na ogół nie mają więcej niż maks 12-14m2. Dziecku nie potrzeba więcej przestrzeni dla zachowania intymności odpoczynku zabawy czy nauki (moje subiektywne zdanie) Doradzałbym zachować 3 sypialnie jedna większa Wasza plus dwie pozostałe, jedna np. dla gości, którzy w salonie z otwartą kuchnią nie będą czuć się dobrze.
  6. Nie uważam się za specjalistę ale podłogówkę na całym domu warto przemyśleć. Zależy to od tego czym zamierzasz wykańczać podłogi, parkiet, deska, czy gres,terakota. Jeśli zdecydujesz się na okna do podłogi tym samym nie zainstalujesz tam grzejników. Jeśli tylko podłogówka i brak kaloryferów bo z takimi rozwiązaniami też można się spotkać, to w przypadku domu bardzo energooszczędnego/pasywanego a budowa takiego to duże koszty i najczęściej ograniczanie zbyt wielu dużych przeszkleń, które powodują duże straty ciepła. Oczywiście w tak "szczelnym" domu aż prosi się montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła - kolejny koszt.
  7. Witam, ja moją Abrę wydłużyłem o 7 cm i mam podobne rozwiązanie wewnątrz o którym piszesz, idealnie dostosowane do ekogroszku z kotłownią wysuniętą w róg domu, z małym pomieszczeniem przechodnim (kantorek gospodarczy). Z mojej kotłowni jest tez wyjście na zewnątrz.. Postaram się pokazać to zaraz na zdjęciu.
  8. Witam wszystkich budujących Abrę Również przyglądałem się temu wątkowi jeszcze przed początkiem mojej budowy. Obecnie jestem na etapie instalacji. Mogę więc powiedzieć coś o kosztach z jakimi mam do czynienia budując na lubelszczyźnie. Buduję systemem gospodarczym. Niewiele rzeczy robię sam. Skupiam się na rozsądnym zaopatrywaniu budowy i dobrych fachowcach (póki co mam do takich rękę i oby to się nie zmieniło). Moja Abra w stanie SSO kosztowała mnie 100 000 zł. Materiał to beton komórkowy, standardowa izolacja fundamentów, jeden komin, dach w panelu na rąbek stojący w dobrej powłoce. Co do kwoty 250 tys. odnoszę się z rezerwą... ale czas pokaże ile osiągnę w tych pieniądzach. W planach mam kotłownię na ekogroszek, CWU pompa powietzre woda, przydomową oczyszczalnię. Mimo, że nie planuję rekuperacji, centralnego odkurzacza czy innych "nowinek" nie zamierzam wykończeniówki robić po nainiższej linii oporu. Raczej dobre materiały. Czas zweryfikuje te plany. Pozdrawiam budujących Abrę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...