Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

arek_pl94

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez arek_pl94

  1. Witam, To który ekogroszek do 1000 opłaca się kupować ? Aktualnie zastanawiam się nad: Sztygar Ultra 28MJ/kg(970zł) Skarbek Pieklorz(1050z/tł) ISKRA Orzech 28MJ/kg (980zł/t+130transport) ISKRA Wesoła 28MJ/kg(999zł/t +130transport) Czarna perła(779zł/t) Przed chwila znalezione na stronie slaskiecentrumweglowe.pl : Ekogroszek KWK Wesoła 28-28,9MJ/KG (870zł/t) EKOGROSZEK CRYSTAL 29,5-30MJ/kg (920zł/t) Ostatnią zimę paliłem na początku ekogroszekiem ISKRA Seledynowa(w moim odczuciu palił się minimalnie lepiej od czarnej perły z 2015) + w drugiej połowie zimy mieszanką czarna perła 2016 z ekogroszkiem kupionym w lokalnym składzie. Czarna perła strasznie słabo się paliła w porównaniu tą którą otrzymałem w 2015.
  2. Jakieś trzy godziny temu zacząłem palić ekogroszkiem "czarna perła" którego zamówiłem w styczniu i stwierdzam, że jest gorszy od tego który dostałem w połowie listopada. W tym roku zimy praktycznie nie ma i stwierdziłem, że nie ma co kupować ekogroszku po prawie 1000zł/t ( Dostawca co jakiś czas dokonuje badań ekogroszku).A co do Czarnej perły to pierwszą toną była dobra(musiałem zmniejszać temperaturę na piecu bo było za gorąco), a teraz druga tona i już nie może dojść do takiej temperatury na jaką był wcześniej ustawiony ( jeszcze dobrze nie odda ciepła a już go nie ma). Trzeba bedzie dokupić kilka worków tego lepszego i mieszać. Jak ktoś ma mały domek to może i ta czarna perła bedzie dobra, ale na moją chałupę jest za słaba.
  3. Witam. Jako że gosciu ktory miał u mnie juz w sierpniu(co twlefon mówił ze przesunely sie mu terminy i w pazdzierniku napewno przyjdzie) ocieplac dom do dzis sie nie zjawił zaczalem szukać innej ekipy. Bylo juz kilku i kazdy co innego mówił: 1. Pierwszy powiedział ze przy tak grubych ścianach i cofnietych oknach proponował 5cm lub 8cm styropianu grafitowego oraz system (podobno z tych lepszych) ceny za 1m2 z materialem nie pamiętam i do tego dopiero na wiosne mógłby przyjść.. 2.Drugi proponował 10 biały ale nie wiem jaki system proponował gdyż pracuje od rana do poxnego wieczora. Przez co rozmawiał z mamą. 3.trzeci był wczoraj i proponuje styropian 10cm (termoorogenika 0.04?) i kleje/system Kosbud za 60zl m2 sciany i 30zł m2 okna i do tego struktura 25-30zl . 4. Czwarty ma dziś przyjechać i wycenic co i jak napewno za 1m2 robocizny chce 50zł (wydajw mi sie sporo słyszałem ze biora zazwyczaj 35-40zl.) Tych 4 do tej pory zapamietalem szkoda tylko ze z zadnym nie mialem okazji porozmawiać. I teraz sie zastanawiam ktorego wybrać i czy robic teraz czy na wiosnę (jak teraz to kolor napewno na wiosne) Jakie sa stawki za 1m2 robocizny w okolicach Warszawy ? Nie powiem chcialbym ocieplić dom styropianem 8cm grafitowym i systemem caparol. ( ile tak szacunkowo od minimalnej do max. Kwoty za 1m2 by wyszło? Z gory przepraszam za bledy itp. Pisze na telefonie tego posta.
  4. Witam, Planuję jutro rozpocząć naprawę balkonu, tylko nie jestem pewny czy dobrze myślę nad wykończeniem/naprawą. krok po kroku co planuję zrobić : 1.Dokładne oczyszczenie balkonu z resztek papy odpadającego betonu, w miarę możliwości wyrównać podłoże(+usunięcie płytek ze ścian) 2.Uzupełnienie ubytków i wyrównanie płyty balkonowej. Czego użyć aby zaprawa trzymała(związała i nie popękała zaraz) się płyty balkonowej ? 3. masa gruntujaca lub lepik pod papę . 4.ułożenie 2 warstw papy termozgrzewalnej ( grubości 5,2mm) 5.Wylewka 6.elastyczna zaprawa klejowa i na nią mata uszczelniająca 7. klej elastyczny 8. układanie płytek mrozoodpornych fugowanie itp. Czy tak to ma wyglądać czy o czymś zapomniałem ? dodatkowo jeszcze mam takie pytania: 2.1 Czy spadek powinienem wykonać przed położeniem papy czy mogę go zrobić przy wykonywaniu wylewki ? 2.2 W którym momencie mocować obróbkę blacharską ? 2.3 Jak zabezpieczyć/izolować słupki balustrad ? 2.4 Jak zrobić izolację przy oknie balkonowym ? 2.5 Czy mate uszczelniającą też muszę wywijać na ścianę tak jak papę ? Dom w tym albo następnym miesiącu bedzie ocieplany więc muszę zrobić to jak najszybciej. Zdjęcia balkonu w załączniku
  5. Zaciekawiła mnie ta firma szczególnie tym, że do jednego akumulatorka można podłączyć wiele narzędzi. I teraz tak myślę nad zwiększeniem budżetu do około 600zł. Zastanawiam się między : -zestawem RYOBI RCD18022L 2x1,5ah Li-ion ładowarka + torba -składaniem zestawu : 1.Ryobi RCD1802M 2. Akumulator Ryobi RCD1802M 3. ładowarka -zestaw Ryobi RCD18021L 1x1,5ah Li-ion ładowarka torba ( tu po jakimś czasie dokupił bym akumulatorek 4,0ah Li-ion ) Czy może coś innego/innej firmy polecicie ?
  6. Witam, Chciałbym zakupić sobie nową wiertarko-wkrętarkę na akumulator, która bedzie do użytku domowego oraz czasami na działce. Na działce nie mam dostępu do prądu (chyba że biorę ze sobą agregat) przez co zastanawiam się na 2 akumulatorami. Wymagania: -2 akumulatorki -dioda led ( jeżeli jest możliwa w takiej cenie ) -co najmniej 12v -cena do 350zł (max400zł) W starej wiertarko-wkrętarce firmy Skil 9.6v padła bateria. Po 8h lądowaniu baterii, wiertarką wywierciłem tylko 5 otworów w drzewie grubości 3-4cm.
  7. Jako, że to mój pierwszy post "Witam Wszystkich Forumowiczów" Jutro ostatecznie będę wybierać blachodachówkę na dom(25lat) od Pruszyńskiego zastanawiam się teraz tylko nad wzorem: Gryf lub Arad. Powłoka jaką wybiorę to Purmat, kolor czarny. Czy ktoś posiada zdjęcia dachu Pruszyński Arad Purmat Czarną lub Pruszyński Gryf Purmat czarną ?( Szukam i szukam i nadal nie znalazłem ). Czy wzór pruszyński GRYF rożni się mocno od wzoru blachodachówki Ruukki Finnera ??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...