Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ccl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ccl

  1. Czesc, Mam ten problem, ze mam taras wystawiony calkowicie na strone poludniowa. Nie tylko w takie lato jak teraz ale generalnie co roku jest problem taki, ze nie da sie na nim wysiedziec. Dlatego szukam koncepci na zadaszenie go. Niestety ogrodek mam dosc maly wiec zadaszenie dobrze by bylo gdyby miescilo sie na tarasie (3mx7m), ewentualnie tuz za nim. Zalezy mi, zeby to stalo na osobnych nogach (nie mocowane w zaden sposob z domem). No i fajnie by bylo gdyby bylo to cos co w razie potrzeby (a konkretnie w zime) uzupelnic np dodatkowymi szybami (albo pleksja). Najchetniej posadzilbym drzewa ale to niestety odpada. Stawianie samej altany, ktora i tak nie rzuca cienia na taras tylko obok mija sie z celem. Dobrze gdyby bylo to cos w miare niezbyt masywnego.
  2. O co chodzi z tym centrowaniem wszystkiego? Oczy mnie rozbolały już, nie byłem w stanie nawet jednego tematu przeczytać do końca.
  3. No niestety w takim razie i stężenie było za wysokie i pora zbyt gorąca. Pytanie co teraz, to jeszcze odbije czy już stracone? A jak stracone to czy chociaż za rok będzie dobrze czy to już całkiem do wykopania?
  4. Spryskalem porzeczkę octem jabłkowym żeby pozbyć mszyc. Niestety kilka godzin później moje porzeczki wyglądają na uschnięte. Co tu się mogło wydarzyć? Za duże stężenie? Dojdzie jeszcze do siebie czy już koniec? https://zapodaj.net/images/894f6e0915703.jpg - nie mam jak zmniejszyć zdjęcia na telefonie żeby bezpośrednio wrzucić
  5. Dzień dobry, Mam kilka pytań dotyczących oprysku z pokrzywy na mszyce: 1) Jak długo należy trzymać pokrzywy w wodzie? Raz czytam, że 24 godziny innym razem, że dopiero jak się gnojówka zacznie robić. To jak to jest? 2) Czy taki oprysk można wykonywać na: morele, winorośle, morwy, borówki ? Zamiarem moim było pryskać porzeczki i jabłonie ale tak się zastanawiam czy to by zaszkodziło spryskać wszystko. 3) Kiedy można zauważyć efekty? Zrobiłem oprysk wywarem po 24 godzinach, brak jednak efektów. 4) Jak duży oprysk robić, przyłladowe 5-litrowe wiadro powinno wystarczyć na ile roślin? Walczę z mszycami już któryś rok i nic. Czosnek, tytoń, alkohol, płyn do naczyń, gotowe preparaty ekologiczne, mycie wodą. Nic nie pomaga. Ogródek mam mały i nie chcę go pryskać żadną chemia więc szukam ciągle dobrych rozwiązań ale zaczynam już wątpić.
  6. A jak wygląda sytuacja z uczuleniem i "smieceniem" ? Tak samo jak przy zwykłej brzozie?
  7. Wygląda podobnie jak u mnie co roku po zimie i nie ma problemu z tym żeby później się zazieleniło
  8. Jakie drzewa nadają się do trzymania w donicach na tarasie przez cały rok? Chodzi mi o już większe drzewa, ok 2m, preferowane liściaste. Tak żeby już nie trzeba było przesadzać do większych donic. Jest szansa na coś takiego? A jeśli tak to czy trzeba by jakoś specjalnie ocieplać donice na zimę?
  9. Witam, Korci mnie żeby zrobić sobie żywopłot z morwy, głównie przez sentyment z dzieciństwa. Pamiętam bardzo ładne żywopłoty u babci. Moje pytanie-jak gęsto można je sadzić? Chciałbym je umiescic w miejscu gdzie też rosną porzeczki (drzewka) w rzędzie (co ok 1m) czy porzeczki muszę usunąć czy jakoś się pogodzą?
  10. Cześć, takie coś zrobiło mi się na pozeczce. Jaka to choroba i jak z tym walczyć?
  11. Chcialbym kupic jakis sensowny lokalizator przewodow elektrycznych, jesli sie uda to dodatkowo tez rur. Realne kupic cos co faktycznie bedzie dzialac w granicy do 200zl? Mozecie cos polecic?
  12. Witam, Mam problem z brzoskwinia. W zeszlym roku pojawily sie na niej poskrecane liscie wiec jeszcze w marcu tego roku opryskalem ja Syllit 65. Niestety nie pomoglo. Od paru dni liscie znow sa poskrecane i dodatkowo pojawily sie robaki - niestety jestem amatorem wiec nie potrafie powiedziec czy to mszyce czy cos innego. Prosze o porade w zidentyfikowaniu problemu i ewentualna porade czy jeszcze da sie z tym cokolwiek zrobic... Z gory dziekuje za pomoc.
  13. Nie robiłem tego bo wyczytałem w paru miejscach, że taki roczny trawnik za młody jest na wertykulację i całkowicie można go zniszczyć. Do nawożenia mam przygotowaną saletrę amonową i trochę popiołu z kominka po spalonym drewnie ale czekam z tym na pierwsze koszenie - tylko nie wiem czy jest sens bo na większości nie ma w zasadzie co kosić. No i czy sypnięcie tego na miejsca gdzie nic nie rośnie również nie załatwi trawnika na amen.
  14. Cześć, Potrzebuję pomocy z trawnikiem, który po zimie wygląda tragicznie. Do postu dołączam zdjęcie na którym można to zauważyć. Celem wprowadzenia: trawnik założony na nowo rok temu, na czarną ziemię (sprowadzaną) dorzuciłem ok 5cm podłoża Agrohum. Trawa dobrze podlewana cały rok, rosła bez zarzutu do pewnego momentu (sierpień? dokładnie nie pamiętam) kiedy to miejscami mimo, że była zielona to wyraźnie rosła wolniej niż w innych miejscach. Problem da się zauważyc głównie w okół domu, pod płotem jest jakby lepiej i to znacznie. Może to mieć związek z przydeptywaniem trawy - w tym celu wybrałem Trawy z Iławy intensywną mieszankę sportową przeczuwając tego typu problemy. Nie wiem czy ma to bezpośredni wpływ ale być może tak. Trawa nawożona tylko raz na jesień - wcześniej z racji tego, że użyłem podłoża Agrohum nie nawoziłem. W tym roku podziurkowana butami z kolcami. Niestety jak na zdjęciu widać sa miejsca gdzie trawa nie jest nawet żółta a juz chyba można powiedzieć, że biała. Po zimie w zasadzie nie odbiła. Potrzebuję porady co z tym zrobić albo w ogóle jak zidentyfikować problem. Czy jest w ogóle sens sypać czyms taką trawę?
  15. Rozumiem, ze sugerujesz, ze miedzy scianami powinna znalezc sie welna mineralna? Pytanie tylko czy to realne do wykonania teraz? Zerwac elewacje to jedno ale czy da sie wypelnic tak niewielka przestrzen teraz? A druga sprawa, ze jednak to chyba dosc powszechny sposob oddzielania budynkow wiec pytanie czy to kwestia tego, ze cos zostalo zrobione zle czy juz od samego poczatku idea jest zla?
  16. Witam, Stary trawnik (jednoroczny) zostal potraktowany glebogryzarka, teren troche odkamieniony (niestety liczba kamieni i gruzu jest tak duza, ze niemozliwe jest wybranie tego bez przesiewania lopaty po lopacie na co nie mam czasu :/ ). Chce zalozyc nowy trawnik, napiszcie czy moj plan jest dobry czy zly 1) Zostawic stara trawe, ktora zostala przekopana - podobno sprochnieje 2) Walcem ubic ziemie 3) Na to rozsypac podloze do trawnikow, tez uwalcowac 4) Na to zasiac trawe Chodzi mi glownie o kwestie zostawiania starej trawy w ziemi - czy to ok? Moze powinienem wysypac czyms co umozliwi jej szybszy rozklad? Czy to nie bedzie tak, ze ziemia nie ulozy sie rowno przez pozostawienie resztek starego trawnika? W koncu korzenie raczej sie nie ubija tak jak ziemia.
  17. Witam, Postanowilem w koncu zalozyc konto i podzielic sie moim problemem. Do tej pory na wiekszosc pytan znajdywalem odpowiedz w istniejacych tematach jednak teraz poradzic juz sobie nie moge. Po krotce - od roku mieszkam w blizniaku wybudowanym przez dewelopera, wszystko ladnie pieknie ale jest problem. Skoro pisze w tym temacie to chyba wiadomo o co chodzi - mianowicie slysze dzwieki z drugiego blizniaka. Nie sa to jakies szczegolne dzwieki, ot slysze w zasadzie wszystko - jakies pukania, kroki, szurania, rozmowy. Jest to o tyle dziwne, ze miedzy blizniakami jest zrobiona dylatacja na kazdym poziomie, miedzy scianami jest okolo 2cm przerwy. W teorii wiec dzwiek sie nie przenosi, a jednak... Budowa zakonczona, elewacja zrobiona wiec ciezko sprawdzic czy cokolwiek miedzy scianami zostalo ale daje wiare deweloperowi, ze nie. Zalezy mi na tym, zeby cos z tym zrobic. Jest to dla mnie uciazliwe a halasy slysze nie tylko w przylegajacych pomieszczeniach ale rowniez tych na drugim koncu budynku. Nie chce sie od razu zabierac za kladzenie welny/styropianu bo z tego co wiem to niekoniecznie moze pomoc. Rozne halasy w rozny sposob nalezy tlumic. No i wlasnie chcialbym znalezc sposob na zdiagnozowanie w jaki sposob sie te dzwieki roznosza i w jaki sposob je usunac. Prosze o porady
×
×
  • Dodaj nową pozycję...