Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kind Of Magic

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Kind Of Magic

  1. Witam, Ja mam sprawdzony środek: Delta Plus Eco - podaję link do karty technicznej: http://products.kerakoll.com/catalogo_dett.asp?idp=5851
  2. Rozeznanie w temacie trzeba mieć już na etapie szukania fachowca. Aby potem ocenić, czy to fachowiec, czy "człowiek z łapanki". Powodzenia - nie jestem wykonawcą, więc nie wycenię nawet w przybliżeniu robocizny.
  3. Fachowiec powie Ci cenę za całość roboty, a nie za m2. Skoro metry są doskonale znane, to po co cena za 1m2? W kosztorysie powinien podać konkretnie jakie materiały użyje. Może nie konkretne nazwy produktów i producentów, ale dobrze aby wymienił co dokładnie zamierza zrobić.
  4. Co do kosztów to sprawa bardzo indywidualna. Nie pomogę przy wycenie. Policz ze 2000 zł na materiały ( bez jastrychu)
  5. Jeżeli masz poniżej pomieszczenie ogrzewane, a powyżej taras, to pełni on funkcję także dachu. Zatem podlega takim samym zjawiskom fizycznym jak dach. Aby w pomieszczeniu poniżej było ciepło dach musi być ocieplony. Aby para z pomieszczenia poniżej nie przechodziła do ocieplenia i nie skraplała się na nim i nie robiła zacieków, od strony pomieszczenia (pod ociepleniem) kładzie się folię paraizolacyjną. Aby natomiast z góry (z zewnątrz) chronić ocieplenie przed zaciekaniem z góry i aby potencjalna wilgoć mogła odparować, trzeba tam położyć paroprzepuszczalną folię. To podstawy dobrego systemu dachowego. Przekładając to na taras: (pomijam bardzo ważną część, dotyczącą robienie spadków. Przy okazji jak masz te spadki zrobione?) Na strop idzie paraizolacja. Na paraizolację termoizolacja (czytaj powyżej). Teraz folia, a następnie idzie jastrych/wylewka. Folia ma tu zabezpieczyć ocieplenie przed zalaniem wodą przy układaniu jastrychu. Gdy jastrych dojrzeje trzeba na styku ze ścianami, z wyciągnięciem na ścianę, położyć taśmy wodoszczelne. Tak samo gdy masz jakiekolwiek obróbki blacharskie lub dylatacje - zabezpiecz je taśmą wodoszczelną. Następnie folia w płynie/hydroizolacja - paroprzepuszczalna. Bez tej foli w płynie mogą potem występować wykwity na fugach, może mróz rozsadzać płytki ( bo woda dostanie się pod spód), zacieki na elewacjach. Na to idzie klej - klasa S1 - wodo- i mrozoodporny, wysokoelastyczny. Chodzi o to, aby wytrzymał zmiany temperatury i w ciągu dnia i w ciągu roku. Pod wpływem ciepła nawet płytki nieznacznie powiększają objętość. Klej musi być na to "gotowy". Tak samo fugi , wodo- i mrozoodporne i elastyczne - nie są one elementem budowlanym, ale to właśnie przez niedokładnie położone fugi lub źle dobrane fugi, często woda dostaje się pod płytki.
  6. Bez folii w płynie, żadnych płytek kłaść nie polecam. Przede wszystkim ( przy założeniu że wylewka jest OK) zacznij od wklejenia taśm wodoszczelnych przy styku podłogi balkonu ze ścianą. Jeżeli masz np. zamontowaną przy balkonie rynnę, to jej metalowy brzeg, też powinieneś zakleić taśmą wodoszczelną. To są "słabe elementy", które mogą wpłynąć na cały balkon. Woda po ścianach spływa na podłogę. Na to nałóż folię w płynie paroprzepuszczalną! Dopiero na to nakładasz klej i tu polecam H40 No limits Kerakolla. Klej musi być elastyczny aby wytrzymał zmiany temperatur, musi być wodo - i mrozoodporny, musi całkowicie przylegać do powierzchni płytek. Czyli klasa S1. No i na koniec masz do zrobienia fugi - też wodo- i mrozoodporne o wysokiej plastyczności.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...