Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekspert LUXBUD

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Ogrzewanie
  • imię i nazwisko
    Ekspert LUXBUD

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łomianki
  • Kod pocztowy
    05-092
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • URL Twojej strony
    www.luxbud.com.pl
  • Lokalizacja - Płatny profil
    Łomianki
  • Kategoria
    produkty

Ekspert LUXBUD's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Elektryczne kable grzejne instalowane w instalacjach przeciwoblodzeniowych mają za zadanie rozpuścić śnieg i lód, tak aby po spłynięciu wody otrzymać suchą nawierzchnię. System przeciwoblodzeniowy składa się z : - kabla grzejnego Comfort Kabel lub PROTEKTOR - układu sterującego czyli termostatu lub regulatora - elementów montażowych w zależności od miejsca montażu Kable grzejne montuje się w schodach – na betonie w warstwie kleju pod płytkami; na podjeździe – w warstwie podsypki piaskowej, pod kostką lub w betonie; w rynnach i rurach spustowych – wpuszczone nitki kabla rezystancyjnego na łańcuchu z akcesoriami dystansującymi lub luźno zwisającego kabla samoregulującego. Montaż kabli nie narzuca specjalnych wymagań konstrukcyjnych ani technicznych dla kleju, betonu, kostki czy płytek. Po montażu system jest niewidoczny. Dzięki zastosowaniu regulatorów z czujnikami wilgoci i temperatury, system załącza się tylko wówczas, kiedy jest to potrzebne, system wbrew obiegowym opiniom system jest energooszczędny i konkurencyjny dla tradycyjnych metod usuwania oblodzenia.
  2. Dokładnie - kabel grzejny w matach jednostronnie zasilanych ma budowę dwużyłową więc podłączamy do zasilania (poprzez termostat) tylko jeden koniec kabla. Drugi koniec kabla/maty pozostaje wolny. Natomiast kabel w matach dwustronnie zasilanych ma jedną żyłę, którą należy zasilić z obu końców czyli układamy go w pętli zamkniętej (wracamy końcem do początku) i obie żyły zasilamy poprzez termostat. Dodatkowo - w macie jednostronnie zasilanej promieniowanie elektromagnetyczne jest zminimalizowane ze względu na dwie żyły grzewcze - pola elektromagnetyczne obu żył wzajemnie się znoszą.
  3. Kiedy lepiej zastosować kabel grzejny niż matę ? Kable grzejne sprzedawane są w gotowych zestawach o określonej mocy całkowitej i długości. Przewidziane są do montażu w instalacjach grzejnych wewnętrznych i zewnętrznych. W zależności od miejsca zastosowania proponujemy zestawy o róznej mocy jednostkowej oraz wskazujemy sposób ich instalacji. Kable przewidziane są do zalewania szlichtą o grubości ca 5cm, do podłóg wykończonych terakotą, kamieniem, parkietem, panelami podłogowymi, wykładziną podłogową (materiałami z atestem na ogrzewanie podłogowe). Gdy więc mamy zamiar umieścić nasz system grzejny w wylewce (mamy na to miejsce) lub planujemy wykończenie podłogi w postaci paneli podłogowych czy wykładziny, to w takim wypadku należy zastosować kable grzejne. Jeśli zaś planujemy "zimne: wykończenie podłogi (terakota, kamień, gres) lub chcemy szybko dogrzać pomieszczenie z taką podłogą to należy wybrać maty grzewcze. Maty umieszczamy bezpośrednio w warstwie kleju pod płytkami. Już wkrótce kolejne pytanie i odpowiedź
  4. Od czerwca jesteśmy obecni na forum i czekamy na Wasze pytania dotyczące ogrzewania elektrycznego. Chętnie odpowiemy na pytania i podzielimy się z Wami naszym doświadczeniem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...