Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piechos

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    pila
  • Kod pocztowy
    64-920

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

piechos's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Rozmawiałem z sąsiadami i każdy prawie takie odprowadzenie robił i działa więc grunt jest raczej na tyle przepuszczalny żeby to się sprawdziło. Sąsiad obok mówił że u nas na działce zawsze woda stała (mamy ją od niedawna) a jak zrobił u siebie drenaż to woda u nas nie stoi. Co do zgody na zrzut to rozmawiałem z zarządcą i nie ma z tym problemu. Chodzi mi o sposób wykonania. Jak zrobić żeby się sprawdzało przy minimalnych kosztach.
  2. Witam Posiadam działkę rekreacyjną na której rośnie trawa. Niestety nawet w okresach suszy ziemia jest mokra tak że nie można na trawie nawet usiąść. Chciałbym wykonać drenaż tej działki z odprowadzeniem do rowu melioracyjnego które przebiega obok działki. Zastanawiam się jak najlepiej ułożyć rury drenażowe. Rozrysowałem 2 projekty i proszę o radę, który z nich byłby lepszy. Projekt 1. Projekt 2. Na czerwono zaznaczyłem studzienki rewizyjne, czyli po prostu zwykłe wyjścia pionowe z rury drenarskiej do góry z zaślepką na szczycie tak by można było przepłukać nimi system. Główna rura na środku ma mieć średnicę 10cm a pozostałe 8cm. Moje pytania są następujące: 1. Czy jeśli dam rurę w otulinie to czy żwir dookoła jest konieczny? Posiadam tylko piach ewentualnie mogę tym obsypać, ale nie wiem czy to lepsze niż ziemia? 2. Czy w projekcie 1 brak studzienek rewizyjnych przy początkach odnóg będzie problemem? 3. Czy rury doprowadzające muszą być węższe (8 cm) niż rura główna (10cm) czy mogą być takie same? Proszę o opinię, który system wygląda lepiej. Wszelkie rady i uwagi mile widziane.
  3. Witam. Posiadam drewnianą altankę stojącą na solidnym murowanym fundamencie. Niestety wewnątrz położone są tylko luzem jakieś deski a pod spodem jest goła ziemia. Docelowo chciałbym położyć tam płytki. I tutaj moje pytanie, czy można jakoś zamocować tam płyty OSB lub coś podobnego i na tym położyć płytki (chodź nie jestem pewien czy to dobry pomysł bo drewno pracuje pod wpływem temperatur) czy radzicie raczej wylać beton. Jeżeli beton to jaka warstwa miała by być na samym dole (pod betonem)? Wyłożyć jakimś styropianem czy wystarczy jakaś folia i na to beton? I jaką grubość co najmniej musiałaby mieć ta wylewka żeby móc położyć na niej płytki? Dodam że powierzchnia to około 13m2, i pomieszczenie nie jest ogrzewane. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...