
volder1
Użytkownicy-
Liczba zawartości
271 -
Rejestracja
Zawartość dodana przez volder1
-
przydomowa wędzarnia
volder1 odpowiedział ola z sulejowka → na topic → OGRODY - Pamiętajcie o ogrodach
Nie szukaj odpowiedzi tutaj. Otwórz sobie tę stronkę - wędliny domowe. Tam jest wszystko na temat wędzarni. https://wedlinydomowe.pl/forum/ Ja korzystając z informacji z tej strony zbudowałem sobie taką. 20200617_143504.jak-zmniejszyc-fotke_pl-1.jpg (20,9 KB) https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/17331-zaczynam-budow%C4%99-grilow%C4%99dzarni/ -
Też tak myślę. Może powodować jedynie nagrzewanie korzeni, słabszy dostęp substancji odżywczych i w efekcie mniejsze plony.
-
Witam. Spotkałem się ostatnio z opinią, że geowłóknina wydziela trujące substancje i nie należy jej stosować pod uprawy konsumpcyjne np.: truskawki. Czy to prawda , ktoś wie coś na ten temat.
-
W takim razie źle się zabieram za projektowanie tej rabaty, ale dobrze ,że jeszcze prawie nic nie zrobiłem. W tej chwili wygląda to tak. http://images75.fotosik.pl/649/60ff9b6e94dab476.jpg http://images77.fotosik.pl/650/86a1b0916d487984.jpg Muszę w takim razie przesadzić te wierzby bardziej na środek rabaty, bliżej siebie, w odległości 2 metrów od siebie, po trójkącie , jako centralny i najwyższy akcent i do boków rabaty schodzić z szerszej strony kolorowymi bylinami / złocienie, jeżówki , rumianki, floksy, przy brzegach zadarniające / żagwin, pragnia syberyjska, macierzanka/ - takie mam w ogrodzie w dużych ilościach, wystarczy przesadzić. A z drugiej, wąskiej strony jakieś płożące szczepione, iglaki.
-
Czy te twoje wierzby nie rosną za blisko? Ładnie to wygląda tak w grupie, ale czytałem , że mogą mieć średnicę nawet do 3 metrów.
-
Do tej pory brałem pod uwagę tylko jakieś małe rośliny zadarniające. Teraz widzę, że można pójść śmiało w wysokie byliny kolorowe. Może jeszcze macie jakieś fotki , nie tylko z różami.
-
Szczepione, wysokość 1,7 m. Raczej wolałbym byliny lub krzewy kwitnące. Trawy w moim klimacie /Ełk/ mają problemy z przetrwaniem zimy. Próbowałem kilkakrotnie z Miscantem Zebrinus, Gracillimus, ,awet Rozplenica Japońska zmarniała po zimie i odbija z pojedynczych listków.
-
Witam. Zakładam nową rabatę przed domem. Ma długość 10 m. Szerokość od półtora metra do 3. Posadziłem na nie 3 wierzby Hakuro w odstępach co 3 metry. Jakie rośliny pasują do tych wierzb, bo na razie kompletnie nie mam pomysłu. Z góry dziękuję.
-
W kuchni jakoś nie widzę takiej ściany. U mnie jest na klatce w zejściu do piwnicy. W kuchni położyłbym coś z zastawy stołowej - dzbanek , filiżanki, spodki itp.
- 1 158 odpowiedzi
-
Ścieżka w ogrodzie z plastrów dębu
volder1 odpowiedział Renia → na topic → OGRODY - Pamiętajcie o ogrodach
Mam takie plastry dębowe . Leżą już 5 lat i nic się nie dzieje. Na pewno poleży następne pięć. Więc nie jest tak żle. Muszą być tylko wykonane z twardego, okorowanego drewna. Jeżeli lubicie drewno w ogrodzie to nie zastanawiajcie się. -
yurec napisał: volder1 - ta mieszanka to jest chaszcz, Ten skład to chyba nie z etykiety, to niezgodne z normą - a może nie ma etykiety? W każdym razie to jest słabe pastwisko dla dzikiej zwierzyny. Jak najbardziej z etykiety na worku 5 kg. kupionym w Castoramie. Trawy z Iławy. Kostrzewa trzcinowa FAWN - 20% Kostrzewa czerwona ADIO - 35 % Rajgras GRASSLANDS NUI - 20% Rajgras NAKI - 15% Rajgras ETERLOU - 10% Możesz napisać, czy to są pastewne gatunki - jak będzie wyglądała trawa, czy może kupować kozę.
- 1 408 odpowiedzi
-
- -sportowa
- agro-land..ktos
- (i 30 więcej)
-
Witam. Czy mogę dostać informacje o trawie w składzie: Kostrzewa trzcinowa FAWN - 20% Kostrzewa czerwona ADIO - 35 % Rajgras GRASSLANDS NUI - 20% Rajgras NAKI - 15% Rajgras ETERLOU - 10% Co prawda trawę już posiałem, ale chciałbym wiedzieć co wyrośnie.
- 1 408 odpowiedzi
-
- -sportowa
- agro-land..ktos
- (i 30 więcej)
-
Brak odpowiedzi świadczy chyba, że coś takiego jest niewykonalne i nikt tak nie robił. Nie można przysypać ziemią przewodu do nawadniania kropelkowego. Chyba sobie odpuszczę.
- 1 055 odpowiedzi
-
- automatyczne
- czego
- (i 26 więcej)
-
Witam. Chcę wykonać nawadnianie kropelkowe dla młodego sadu składającego się z 4 rzędów - 15 metrowych. Rosną tam drzewka owocowe i piątego rzędu o długości 30 m. składającego się z krzewów owocowych. Obok jest kran do podłączenia głównego przewodu. Czy przewód ten można przysypać ziemią / 10 cm./ i w okolicy drzewek wypuścić rurki nawadniające. Wówczas musiałby leżeć cały czas, również zimą. Czy nie trafi go szlag? Całość chciałbym zasiać trawą, żeby nie rosły chwasty i kosić kosiarą. volder1
- 1 055 odpowiedzi
-
- automatyczne
- czego
- (i 26 więcej)
-
Świerki serbskie -jak fajnie wykonac takie ogrodzenie
volder1 odpowiedział sylwia33 → na topic → OGRODY - Pamiętajcie o ogrodach
To są świerki serbskie, czy srebrne. Serbskie są chyba bardziej wąskie. -
Ogrodzenie, brama, siłowniki ...
volder1 odpowiedział SławekD → na topic → Ogrodzenia, podjazdy - otoczenie domu
Witam. Chciałbym odświeżyć temat. Jestem na etapie kopania fundamentu pod ogrodzenie z bramą przesuwną. Wykonawca chce wykopać fundament na 80 cm. ze zbrojeniem w jednej linii, równo pod murek ogrodzeniowy i bramę przesuwną. Gdzieś czytałem, że pod bramę trzeba dać dylatację, żeby powstał oddzielny fundament, głębszy i szerszy od tego w murku. Żeby w przyszłości nie było problemów z wysadzaniem i żeby brama dobrze chodziła. Pytam fachowców - jakie macie zdanie na ten temat. -
Dzięki Darek za instrukcje . Posłużyłem się twoim zdjęciem, ale stało się ono dla mnie inspiracją. Wybrałem nawet podobną kostkę, trapezową - Kreta Buszremu kolor gorzka czekolada.
-
Witam. Jak to wykonać. Chciałbym rzucić taką kostkę , aby oddzielić rabatę kwiatową od trawnika. http://images65.fotosik.pl/872/21343afa51d60605med.jpg Układa się to na zaprawę /beton/, czy na suchy beton, czy na zwykły ubity piach.
-
Budowa drogi do budynku
volder1 odpowiedział mrmeX → na topic → Ogrodzenia, podjazdy - otoczenie domu
Też mam taką drogę. Czy można po prostu wysypać żużel, grubą warstwęjakieś pół metra. -
Rabata z kwitnących krzewów.
volder1 odpowiedział volder1 → na topic → OGRODY - Pamiętajcie o ogrodach
Ostatnio zrobiłem chodnik z kamienia i utworzyło się miejsce na nową rabatę. Wzdłuż dwóch ścian domu. Długość 10 m. i szerokość 1 m. Strona południowa - od frontu domu i zachodnia - z boku. http://images65.fotosik.pl/128/2ab53427a063ffa9med.jpg Jest to miejsce oddalone kilka metrów od rabaty utworzonej 2 lata temu - opisywanej powyżej. A więc teren piaszczysty, suchy, chociaż ziemia jest tam użyźniona przeze mnie. Tak to wygląda. http://images61.fotosik.pl/128/86dd7f6b77d21265med.jpg Wzdłuż kamiennej ścieżki od strony zachodniej chciałbym posadzić w rzędzie funkie - po dwie trzy jednego rodzaju, Teraz rosną tam pnącza: hortensja pnąca, milin i 2 wiciokrzewy widoczne na zdjęciu. Całość będzie wyścielona korą. Jakie roślinki tam wkomponować, żeby pasowały do funkii.- 19 odpowiedzi
-
- krzewów.
- kwitnących
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Cement kupiony 42,5, czerwony. Czy do płukanego piasku można dodać żwiru sianego / pól na pól / frakcji 8 -16, 16 - 32 mm. Zostało mi tego sporo. Beton na fundament ogrodzeniowy.
-
Jaki kupić do wykonania podmurówki pod siatkę. Czy 42,5, 32,5, I klasa czy II klasa, popiołowy czy bezpopiołowy. Dzięki za odpowiedź.
-
Mam grunt piaszczysty. Humus na głębokość łopaty, dalej piach. Wybierałem więc warstwę humusu do rodzimego piachu, zasypywałem suchym betonem i układałem kamienie. Są to ścieżki do komunikacji pieszej, więc nie musi być mocnej podbudowy. Bardziej niepokoi mnie to, że po roku pod spodem nie jest on twardy / na wierzchu wygląda przyzwoicie, nic się nie dzieje, nie ma odprysków/. Dopiero po podkopaniu łopatą wziąłem grudkę takiego betonu i rozkruszyłem w ręku. Wykonanie zgodnie z recepturą, wody po położewniu też dostał sporo.
-
Nie lepiej. Lubię coś zrobić samodzielnie, szczególnie gdy widać efekty. Pytanie dotyczyło jak zrobić, a nie po co.
-
Witam. Czy chodnik z kamienia polnego układany na suchym betonie robi się / 1do 4 / cement -piasek, z małym dodatkiem wody - tak żeby był gęsty i nie ciekło. Czy zupełnie bez wody. Pytam dlatego ,iż rok temu zrobiłem część chodnika na suchym betonie / bez wody/. W tym roku musiałem podkopać z jednej strony i okazało się że ten beton pod spodem jest kruchy , jakby nie związany, wręcz daje się skruszyć w ręku. Nadmieniam że robiłem zgodnie z instrukcją zforum, / mieszałem w betoniarce, proporcje zachowane, polewałem mgiełką a w następnych dniach już obficie/. Chodzić po tym można, ale samochodem bałbym się na to wjechać. Pytam, gdyż w tym roku chcę dalej pociągnąć chodnik.