Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

smolarz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

O smolarz

  • Urodziny 30.09.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    w trakcie stan deweloperskiego

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Rzeszów
  • Kod pocztowy
    35-119
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

smolarz's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jest w stanie ktoś doradzić - chcę zacząć na dniach robote:)
  2. Witam Chcę wykonać zadaszenie tarasu w drewnianej konstrukcji. - Dach jednospadowy, pokryty poliwęglanem - Konstrukcja oparta na 4 słupach, przymocowanych kotwą typu H do pestki betonowej. (nie będzie mocowania do budynku) - Słupy, Płatwie, Miecze w wymiarach 14x14, Krokwie 6x16 - akurat takie mi zostały - Rozmiar ok. 4m x 5m, Wysokość 2,5m - 3,2m - Kąt dachu ok 15% - Rozstaw krokwi - 1m - Jeszcze będą łaty. - Łączenie wkrętami ciesielskimi - Całość ma wyglądać jak na obrazku - Pytania: - czy konstrukcja dobrze zaplanowana ? - czy potrzebny dodatkowy słup na środku niższej części - czy długość mieczy dobra ? - czy kąt dachu dobry - czy sposób łączenia 3 belek (słup+płatew+belka) jest dobry (rysunki) - jeśli słupy będą miały 13.5 cm a kotwa 14cm - to będzie się to trzymać - te 0.5cm chyba docisnę.
  3. Witam - wznawiam temat Chciałbym wykonać opaskę żwirową i też zastanawiam się nad "pseudo drenażem". Sytuacja wygląda tak: - teren płaski lekko opadający od budynku - teren gliniasy, woda poniżej 2m - teren przy budynku od wsch/płd suchy nawet po desczu, od płn/zach zwykle mokry...ale nic strasznego, woda nie stoi - woda z rynien odprowadzona do kanalizacji deszczowej Chcę opaskę żwirową żeby nie ciapało błotem po elewacji i kamieniu a woda mogła w miarę swobodnie odparować. Chciałem to wykonać jak na zdjęciu: - zastanawiam się czy ta rura drenarska to wogóle ma sens - chciałem ja dać od płn/zach żeby mi odprowadzała wodę która przez ten żwirek przesiąknie. Wiem że drenaż robi się głęboko ale nie chce odkopywać fundamentów po na robie gorzej. - czy szerokość opaski wystarczy 30-40cm- nie będe po niej chodził - czy piasku 5cm i żwirku 30cm bez rury (40-50 z rurą) to jest ok ? Pozdrawiam
  4. Witam, Mógłbyś nieco bliżej opisać jak wygląda konstrukcja twojego zadaszenia tarasu? Też nie chcę łączyć jej ze ścianą. Planuje taraz jedno-spadowy 4x5 oparty na 4 slupach, do tego belki na ktorych beda sie wspierac krokwie. Nie wiem czy miecze beda konieczne...i czy je dawac wszedzie, czy tylko rownolegle do ściany lub prostopadle. Zastanawiam sie też czy można by taka konstrukcję dla stabilności połączyć z krokwiami domu - czy może jest to kiepski pomysł. Jakbyś mógł wrzucić zdjęcie swojego byłbym wdzieczny... ps. pare lat minelo od Twojego posta....ale taras może jeszcze stoio
  5. Dzieki za informacje - dopiero teraz mogłem odpowiedzieć. Odnośnie poddasza zostanie: 7,5 cm Styropianu układany na mijanke - nie mogę dac mniej przez przewody WM. 5,0 cm wylewka anhydrytowa 1,5 cm płytka, panel 2,0 cm luz Odnośnie parteru - okazało się że do wykorzystania będzie 20.5 cm...a nie 19,5 Więc plan jest taki: 0,1 cm 2x folia 0,5 mm 12,5 cm styropianu układany na mijanke 5,0 cm wylewka anhydrytowa 1,5 cm płytka, panel 1,5 cm luz Pytania: 1. Zakładam że między strop a styropian nie trzeba już dawać żadnej folii ? 2. Odnośnie folia vs papa szkół jest dwie,...wszyscy mają swoje racje. Moj KB stwierdził ze folia wystarczy. Poziom chudziaka jest powyżej gruntu, pod chudziakiem wartwa piasku, poziom wód gruntowych w odwiertach też był głebiej (>2m). Wiec temat papa vs folia już zamykam. Teraz jak tą folię dobrze położyć. Jak wyrównać nierówności chudziaka - dołki podsypywać piaskiem, czym zeszllifować wszelkie ostre wypustki - macie jakiś sposoby ? Czytałem o dawaniu pod taką folie podkładów od paneli żeby folia się nie porwała - czy to ma sens ? 3. Jaki styropian najlepiej zastosować na dół - planowałem "TermOrgan EPS 031 TEMONIU Dach Podłoga" - czy jest coś lepszego ?
  6. Witam Potrzebuje zaplanować izolację i wylewke. Parter: Podłogówka na całości, podłogi z płytek, paneli i deski (cos ala barlinecka) Do wykorzystania jest 19,5cm - tyle jest do dolnej krawędzi drzwi tarasowych Na podłodze sa rurku od wody Planowałem 0,03cm Folia budowlana 4,0 cm Styropian grafitowy eps100 3,0 cm Styropian grafitowy eps100 2,5 cm Podkład Styropianowy z wypustkami i ekranem 7,0 cm Wylewka Cementowa 2,0 cm Płytka, Panel, Deska 1,0 cm luz pod drzwiami Pierwszy Styropian jest 4cm to akura będzie coś na wysokość rur od wody to ładnie to potem przykryje kolejna warstwa. Czy lepiej zrobić 5cm anhydryt i sytropianu dać więcej (4cm+3cm) ? Ile luzu zostawić pod drzwiami balkonowymi ? Jaki styropian najlepiej zastosować - planowałem "TermOrgan EPS 031 TEMONIU Dach Podłoga" Czy Folie dawac raz czy podwójnie ? Poddasze Podłogówka na całości + rury od wentylacji mechanicznej, podłogi z płytek i paneli Do wykorzystania jest 16cm - tyle jest do dolnej krawędzie drzwi balkonowych. Rury wentylacji mają wysokość 7,5cm Rurki podłogówki zaplanowane są do montowania na matach czy też podkładach styropianowych z wypustkami (2,5cm) Pozostawiam 1-2cm luzu pod drzwiami balkonowymi Styropian 5cm (lub 3cm+2cm na zakładke) Całość 3,0 cm Styropian 2,0 cm Styropian 2,5 cm Styropian z wypustkami pod podłogówke z jakims ekranem łączenia zaklejane taśmą 5,0 cm wylewka anhydrytowa 1,5 cm płytka, panel 2,0 cm luz Chciałem wylewkę cementową ale z braku miejsca musze dać anhydryt bo chcę podłogówkę Sytropianu muszę dać tyle by być choć na równo z rurami od rekuperacji. Jaki styropian najlepiej zastosować na poddaszu ? Czy nie będzi problemu jak anhydryt dam w łazience ? Za anhydryt dostałem wstępnie propozycję 45zl/m2/5cm netto - nie wiem czy to dużo ? Czy muszę na poddaszu dawać folię pod styropiana ?
  7. Witam Odnawiam temtat. Planuję wykonać kanalizację deszczową na działce dla domu jednorodzinnego, wiaty oraz podjazdu(kostka). Działka jest prosta, teren gliniasty. Wstępnie zaprojektowałem to jak na obrazku. Czy to się trzyma "kupy" ? - odleglosci od domu, sposób prowadzenia rur,..
  8. Witam Chcę postawić wiatę garażową i potrzebuje informacji odnośnie wytrzymałości (dobór belek) Dokładny opis jest tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?337133-Wiata-6x6-(dwuspadowa-dwustanowiskowa) Jak na razie to obliczona waga konstrukcji wraz z dachówką to ok ~2700Kg - więc nie mało. Może o takie rzeczy zapytać na innym forum - jeśli ktoś może coś polecić to z góry dzięki. Marcin
  9. Witam Chcę 'zaprojektować' i postawić wiatę na dwa samochody. Konstrukcja: drewniana Dach: Blachodachówka (lub dachówka), dwuspadowy, kalenica prostopadle do wjazdu Elementy konstrukcji: - 6 słupów 0.15 x 0.15 - 2 płatwie 0.15 x 0.15 (na słupach) - 8 mieczy 0.15 x 0.15 (połaczenie słupów i płatwi) - 3 belki poprzeczne 0.15 x 0.15 (połączenie płatwi) - 24 krokwie 0.06 x 0.16 - 1 belka kalenicowa 0.08 x 0.12 (połączenie przeciwległych krokwi) - 12 jętek 0.45 x 0.14 (wzmocnienie krokwi) - 3 słupki 0.15 x 0.15 (wsparcie belki kalenicowej na belkach poprzecznych) - dojdzie jeszcze konstrukcja stropu - belki poprzeczne + deskowanie. Wymiary: - wysokość wjazdu 2,25 - szerokość wjazdu 5,70 - kąt dachu 25st. - rozstaw krokwi 0.48 PYTANIA: - czy konstrukcja będzie wystarczająco mocna (dachówka) ? (może coś jest za grube albo za wąskie) - czy połączenia dobrze dobrane ? - czy dodać miecze pomiędzy słupem a belką poprzeczną ? - czy wymiary będą optymalne pod 2 samochody - ile wypuścić dach poza obrys płatwi (aktualnie 0.24) Docelowo wiata ma wyglądać tak (bez budynku gospodarczego):
  10. Witam ponownie. Jak poprowadzić kanalizacje do budynku. Mam 2 warianty: - 1 studzienka na działce i kanalizacja po skosie do budynku - 2 studzienki na działce i kanalizacja prostopadle do budynku. Od sąsiada mogę tylko prostopadle przeprowadzić kanalizację. Czy będzie jakiś problem z puszczeniem kanalizacji po skosie ? Skrzynki na prąd, gaz chcę umieścić przy wjeździe. Generalnie jak ktoś ma jakieś sugestie odnośnie poprowadzenia mediów to proszę.
  11. Zeby wiate 'przyspawac' do domu to musialbym zmienc w niej dach - na kalenice jak ma dom. Ale wtedy budynek gospodarczy nie byłby przedłużeniem wiaty. Chodzi o to że wiata i budynek gospodarczy bedą to 2 osobne konstrukcje tak by spełniać przepisy odnośnie wielkości wiaty (do 50m2) i budynku gospodarczego do (35m2). Jeśli wiatę chciałbym przyspawać do domu to musiałbym to zrobić na etapie pozwolenia na budowę - a wtedy powierzchnia zabudowy nie będzie mi spełniać WZ - dlatego chciałem zrobić wiatę osobno. Gdyby wiata była na 1 auto to bym ją pewnie 'przyspawał' Zgłoszeń jeszcze nie robiłem - plan jest taki - najpierw dom, potem wiata. Obecnie jestem na etapie uzyskania pozwolenia na budowę. Potrzebuje jeszcze pomocy gdzie ulokować miejsce składowania odpadów - czy po prostu zaznaczyć byle gdzie o potem i tak będę składował gdzie mi pasuje. Chodzi o to że musi to być 2m od granicy a właśnie tam chciałbym to umieścić. Tak jak na zdjęciu - chcę mieć wydzielone miejsce na skrzynki Gaz, Prąd i śmietnik.
  12. Witam Planuje budowę domu na działce 8.6ar (28x30). Dom bez garażu, obok wiata na 2 samochody (6x6) oraz budynek gospodarczy.(6x3). Czy dobrze rozplanowałem sobie ułożenie na działce domu oraz wiaty? Jaka minimalną odległość wiaty od domu ustalić ? - planuję 1.5m-2m Odstęp wiaty i budynku od granicy ustalam na 3m (brak okien) - chyba że moge zejść mniej. Ale z tego co wiem to ze względu na budynek gosp. to nie mogę. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
  13. Dzięki za rady. Podsumowując: Podłoga: jeśli ten EPS100 to jakiej grubości ?. (Z tym XPSem to rzeczywiście pojechałem....przyznaje nie sprawdziłem cen) Strop: Styropian na 6cm, wylewka 6cm. (Monolit będzie ~16cm) Dach: Wełna miedzy rusztem pod plyty G-K 10cm, Wełna miedzy krokwie 16cm. Jak ocieplenie połaci jest zbędne w pomieszczeniach na poddaszu które mają skosy? Przecież tam nad skosami jest dach. Chyba że chodzi o część połaci powyżej stropu na piętrze. Ja stropu lanego nie robię. Mury: Na izolację ściany 20cm coraz bardziej się przekonuję - muszę przeliczyć jeszcze koszt. Czemu wszyscy dają albo 15cm albo 20cm - rzadko coś pośredniego 17,18 ? Instalacje: odkurzacza centralnego nie chcę a rekuperacje jest planowana w suficie podwieszanym.
  14. Cięzko powiedzieć: Zerknij tutaj na szczegóły - może Ty wywnioskujesz: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1l5y
  15. Wg http://cieplowlasciwie.pl: - potrzebna energia to 9kW (woda+grzanie) - Za ogrzewanie 1000m3 za sezon grzewczy - 58kWh/m2*rok wskaźnik zużycia energii Porotherm 30 + 15 styro (0,032) =0,16 W/m2K (Ciągle się wacham czy nie Porotherm 24 ale z 30tki robili dwaj szwagrowie i tez mój budowlaniec poleca) Podłoga zmiana na 20cm XPS Dach zmiana na 30cm wełny Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...