Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pomorzanin123

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O pomorzanin123

  • Urodziny 04.09.1986

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdańsk

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pomorzanin123's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Te działania trwały przed tym jak stałem się właścicielem tej działki, to o czym piszę jest stanem zastanym. Nic mi o tym nie wiadomo, żeby poprzedni właściciel udzielał zgody na te prace. Wiem, że ogrodzenie w granicy wymaga zgody obu właścicieli, nie można samowolnie grodzić na granicy działek.
  2. To ważna wiadomość, z tego co sprawdziłem jest nawet kilka orzeczeń w podobnych sprawach. u mnie dodatkowo sąsiad mając ogrodzenie w granicy działki podniósł teren do samej granicy działki, tym samym utworzył nasyp na terenie mojej działki.
  3. Podniesienie zostało umieszczone na mapach, chodzi o to, tak jak w moim pytaniu, czy jest wymagana określona odległość od granicy działki sąsiada, czy jakiś przepis to reguluje.
  4. Nie musi być na mapie, najczęściej po zakończeniu budowy wzywa się geodetę aby wprowadził budynek na mapy. Wiesz co buduje sąsiad? Może budować np. budynek gospodarczy wtedy nie potrzebuje WZ, zalezy to d charakteru jego działki, na siedliskowych tak można.
  5. Witam szanownych forumowiczów. Pytanie, z którym się zwracam, to czy istnieje w prawie budowlanym lub rozporządzeniu regulacja prawna określająca minimalną odległość nasypu powstałego podczas podnoszenia sąsiedniej działki w stosunku do "naszej", od granicy "naszej" działki?
  6. Zgadzam się, to nie Stany. Ale faktem jest, że urzędy, firmy i instytucje zaczęły stosować orzeczenia jako wykładnię na równi z ustawodawstwem. Zgodnie z tą defincją 16)9) to poddasze nie stanowi nawet kondygnacji, ponieważ wysokość jest niższa od 2m, zatem z żadnej strony nie można podważyć tego, że budynek jest parterowy.
  7. Otrzymałem odpowiedź pisemną podpierającą się orzeczeniem sądu zupełnie w innej rzeczowo sprawie, argumentacja jest na tyle bezpodstawna, że trudno mi będzie w konfrontacji bezpośredniej nie urazić urzedników jakimś epitetem Znalazłem orzeczenie sądu administracyjnego w którym stwierdza on wprost, że budynek parterowy może posiadać strop i to czy kwalifikuje się on do katalogu budynków gospodarczych, które można budować na zgłoszenie decyduje nieużytkowość poddasza, a nie w ogóle jego istnienie. Tylko jak to przekazać urzędnikowi...
  8. Szanowni. Czy budynek parterowy a dokładniej taki o którym mowa w prawie budowlanym dotyczącym zgłoszenia zamiaru budowy budynków gospodarczych do 35m2 może posiadać strop? Wg. mojego starostwa nie może, na tej podstawie moje zgłoszenie zostało odrzucone, starostwo stoi na stanowisku, że dosłownie stojąc na podłodze parteru musi być widać dach/izolację dachu. Dodam, że wysokość zgłaszanego nieużytkowego poddasza w świetle wynosiła 150cm a więc z tego co się orientuję powodowała, że takie poddasze będzie nieużytkowe, zatem z tego co zdążyłem wyczytać z sieci i orzeczeń taki budynek pozostanie budynkiem parterowym jednokondygnacyjnym, czyli kondygnację/użytkowe poddasze tworzy przestrzeń nad stropem o wysokości powyżej 190cm.
  9. Czy któryś z forumowiczów spotkał się z technologią płyt warstwowych (pianka) i szkieletu drewnianego? Ma to sens? Mam trochę takich płyt i chcę je w ten sposób wykorzystać.
  10. Dzięki za podpowiedzi, chyba tak właśnie zrobię.
  11. U mnie profile będą w izolacji a nie poza nią jak ma to miejsce w takich halach jak napisałeś i tego się właśnie obawiam.
  12. Mam możliwość za niewielkie pieniądze postawienia stalowego szkieletu niewielkiego domu 7mx5m. Pytanie brzmi czy warto? Minusy jakie mi się nasuwają to mostki termiczne oraz skraplanie na powierzchni metalu. Ściana od zewnątrz będzie wyglądała następująco elewacja na bazie cementu-styropian2cm-osb-szkielet-wełna mineralna 20-30cm-boazeria drewniana, (pomijam membrany). Czasu na decyzję zostało mi niewiele, a muszę zdecydować pomiędzy typowym kanadyjskim szkieletowym a tym o którym piszę. Chętnie zapoznam się z opinią jakiegoś praktyka. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Żeby uściślić nie chodzi o lekki szkielet stalowy, który w ilości elementów przypomina typowy szkielet drewniany, ale szkielet ilością i masą elementów przypominający budowę hal przemysłowych. Profile prawdopodobnie 10x10.
  13. Ma piętro czy poddasze użytkowe? Nie znalazłem w nowym prawie żadnych zapisów dotyczących podpiwniczenia w budynkach gospodarczych czyli można (?). Mieliście zgłoszenie budynku rekreacyjnego czy budynku gospodarczego, bo z tego co wiem, to budynek gospodarczy musi być związany z produkcją rolniczą albo być częścią zabudowy zagrodowej.
  14. Witam szanownych forumowiczów, jestem właścicielem działki siedliskowej 3ha, chciałbym na niej postawić na zgłoszenie budynek gospodarczy 35m2 związany z działalnością rolniczą, na tej działce nie ma innego budynku w tym mieszkalnego. Czy orientuje się ktoś z Was czy budynek ten może mieć pełne podpiwniczenie? Czy w takiej sytuacji można ubiegać się o podłączenie prądu? Z góry dziękuję za zainteresowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...