Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ytong Silka Multipor

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Ytong Silka Multipor

  1. Szanowny Panie, znaleźliśmy Pana wpis na forum i chcemy Panu pomóc znaleźć najlepsze rozwiązanie w zaistniałej sytuacji. Jesteśmy producentem tej kształtki. Na podstawie samych zdjęć nie możemy jednoznacznie ocenić przyczyny uszkodzenia. Nasi product managerowie przypuszczają, że podczas wykonywania prac, po ułożeniu uzbrojenia, wlano do kształtki zbyt gęsty beton i mechanicznie (ostukując za mocno) starano się go zagęścić. Może na to wskazywać niewystarczająca otulina zbrojenia w spodniej części nadproża. Powstałe przypadkowo odsłonięcie żelbetowej części pozwoliło jednak odkryć wspomnianą, niewystarczającą otulinę zbrojenia. Dzięki temu teraz będzie można ten element naprawić, w przeciwnym razie zbrojnie uległoby zardzewieniu, a nadproże straciłoby na swojej nośności. Poniżej przedstawimy sposób naprawy nadproża, który rekomendują nasi product managerowie: uzupełnienie otuliny zbrojenia za pomocą cementowej zaprawy naprawczej / wyrównującej, zeszlifowanie resztek kleju z bocznych ścianek kształtki U, przyklejenie nowych płyt Ytong gr. 5 lub 7,5 cm za pomocą zaprawy do cienkich spoin z zastosowaniem pacy zębatej min.10x10 mm. Gdyby miał Pan więcej pytań odnośnie naprawy tego nadproża – zachęcamy do kontaktu z naszymi product managerami dzwoniąc na numer naszej centrali w Warszawie – tel. 22 573 20 00.
  2. Dzień dobry, prosimy o kontakt z naszą infolinią: 801 122 227. Jeśli chodzi o mineralne płyty izolacyjne Multipor, to wiele informacji znajdzie Pani na stronie: http://www.ocieplenieodwewnatrz.pl/pytania-o-multipor/ Znajdziemy tam odpowiedź na podobne pytanie: Płyty Multipor muszą być przyklejane całopowierzchniowo do równej powierzchni wykończonej tynkiem cementowym, cementowo-wapiennym. W przypadku tynków czysto wapiennych należy sprawdzić parametry techniczne konkretnego materiału, aby decydować o możliwości przyklejania na ten rodzaj mineralnego tynku płyt Multipor. Zachęcamy do kontaktu, w przypadku bardziej skomplikowanego problemu, skontaktujemy Panią z naszym Product Managerem.
  3. @Betsy, w pierwszej kolejności sugerujemy identyfikację źródła problemu, a następnie usunięcie nieszczelności, przez które woda wnika w ścianę wykonaną z bloczków Ytong. Sugerujemy sprawdzić, czy woda nie dostaje się przypadkiem przez nieszczelność pomiędzy ścianą a brodzikiem. Zdarza się także, że brodzik osadzony na nóżkach jest zbyt wiotki i w skrajnym przypadku mógł połamać się syfon pod brodzikiem. Jeżeli nieszczelności powstały w spoinach pomiędzy płytkami może to wskazywać na niedokładne wypełnienie fug, niewłaściwy dobór zaprawy fugowej (przy kabinie prysznicowej zaleca się wykonanie fug epoksydowych) oraz brak lub niewłaściwe wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ściany przy prysznicu za pomocą np. folii w płynie lub innej masy/zaprawy wodochronnej. Widoczne „spulchnienia” na ścianie od strony korytarza to najprawdopodobniej zawilgocony i napęczniały miejscami tynk, który w tych miejscach należy usunąć i ponownie wykonać po wyschnięciu ściany. Po naprawie źródła problemu sugerujemy odczekanie kilku tygodni, aż ściana będzie w stanie ustabilizować swoją wilgotność. Bloczki Ytong doskonale oddają przyjętą wilgoć, dlatego jeśli źródło problemu zostanie usunięte, a ściana została pomalowana paroprzepuszczalną farbą, ściana w krótkim czasie powróci do projektowanych warunków.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...