Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mar-go

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mar-go

  1. Jak spalałeś drzewo to wyjmowałeś ceramikę, czy jak?
  2. Mój też i prawdę pisali że łatwiej dzięki niej utrzymać czystość wymienników. Pozdrawiam.
  3. W sumie masz rację, i kopi kruszył nie będę a piszę o tym może już przesadnie upierdliwie aby następni klienci wiedzieli o tym przed zakupem a nie po jak ja.Mówił mi minertu że ma to dogrzewać pionowy wymiennik u góry kotła bo w normalnym rbr jest on na końcu obiegu spalin w kotle i tym mnie przekonał.Jednak uważam że powinno to być napisane w dtr-ce do kotła i nie było by sprawy.
  4. Witam. Wiem od minertu, że też masz kocioł z prętem jak ja. Jak u Ciebie wygląda zużycie opału i czy czyszcząc piec nie zahaczasz o ten pręt?
  5. Wystarczy sprawdzić oferty na allegro tam widać dokładniej.
  6. Jeśli do mnie pijesz to ten ,,frustrat'' też wyłożył taką samą kasę. Uważasz że mam stulić uszy po sobie bo zakłócam wasze samouwielbienie ?
  7. Jestem, jestem gdyby nie ten kawałek suchej półki w postaci pręta w mojej 17-ce.
  8. Ma pan rację to nie jest zwykły pręt ... to jest pręt niezgody.
  9. Swoją drogą to jestem pechowcem, mój stary zasypowiec per-eko ksu-15kw w 2004r. kupowałem jako piec dolnego spalania tak go reklamował producent a po paru latach okazało się, że to zwykły górniak. Teraz po wymianie pieca na nowy trafiłem akurat ja na jego ,,budżetową'' wersję.
  10. W pozycji czyszczak jak na zamieszczonych fotkach ok.0,5cm albo i mniej .Wsuwając go od górnej pólki w dół zdecydowanie mniej luzu.
  11. Jestem wzrokowcem ,jak mi inni na forum potwierdzą,że też tak mają to jakoś się z tym pogodzę.Póki co jestem jedynym rbr-owcem z prętem uszczelnijącym na tym forum.Może zamieść zdjęcia z jakiegoś nowego kotła jak to wygląda w kotle, ty masz dostęp do nówek.
  12. Czyja napisałem, że pochodzi? Napisałem ,,godna" a raczej niegodna kotła za taką kasę.
  13. A tak w ogóle to ciekawa metoda uszczelniania -,,na pręt" godna XXI wieku i opisu w encyklopedii techniki - wynalazca Instalco.
  14. Ale w DTR-ce z którą przyszedł kocioł nie ma o tym żadnej wzmianki. To mikro kawałek suchej półki jeśli tak można nazwać kawałek pręta,której do tej pory w 17-ce nie było.Nie wspominam już o mniejszej ilości wody w kotle niż deklarowana.Wygląda na to że zostałem właścicielem ,,budżetowej" wersji kotła bo niby czemu służy takie rozwiązanie z normalnego na gorsze jakie zastosował producent niż oszczędności materiału?
  15. Masz może na myśli wsadzenie przezemnie onego pręta?
  16. Skoro tak to zaczynam mieć mieszane uczucia bo dlaczego ty masz inaczej skoro mamy kotły wyprodukowane w jednym czasie?Faktycznie niech wypowiedzą się fachowcy ale coś ostatnio zapracowani i nie bywają.
  17. Dostałem info od mojego sprzedawcy, że producent mnie przeprasza za niedopatrzenie i wysyła zaginiony pręt który mam sobie wsadzić. A podobno u innego sprzedawcy stoi nowa 17-ka to prosiłem go by poprosił o zrobienie foty pręta w nówce i zamieszczenie na forum.
  18. A u mnie jest tak W miejscu wystającego czyszczaka powinien być pręt który gdzieś zaginął.Jeśli masz wersje po liftingu to też wg. producenta tak masz.
  19. Mam ktoś nową 17-kę do instalacji?Potrzebuję coś sprawdzić, wiadomość na priva.
  20. Od uruchomienia 28.06.15 do dziś 975 kg - lipiec-sierpień CWU w 2 bojlerach 140+120 litrów.
  21. Halo rbr-owcy 17-nastkowicze po liftingu, czy tylko ja mam skrócony obieg spalin? Czy są jeszcze inne takie przypadki?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...