Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Herrmefisto

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Herrmefisto

  1. No ok opinia cenna tylko nie bardzo chcę wyrzucać piec z podajnikiem, który kupiłem 4 lata temu. Taki wentylator będzie trochę hałasował więc wolałbym go dać na poddasze, gdzie nikt go nie usłyszy. Czy pomysł z doprowadzeniem kanałów na poddasze i tam wydmuchiwanie go mechanicznie przejdzie u kominiarza?
  2. Nie do końca rozumiem. Chodzi Ci o: Dla każdego piętra z osobna w suficie podwieszanym wykonać kanały tak aby "zebrać" zużyte powietrze i w jednym miejscu zamontować wentylator kanałowy tak aby wydmuchiwał on powietrze na zewnątrz budynku? Czy taka instalacja będzie akceptowana przez kominiarza podczas corocznych kontroli? Ostatnio kominiarz marudził, że mam kilka pomieszczeń podpiętych pod jeden kanał wentylacji grawitacyjnej (co jest zrozumiałe). Chciałbym zrobić to tak aby działało i było zgodne z przepisami a do tego niedrogie
  3. No ok, robię wentylację mechaniczną ale i tak do każdego pokoju musze doprowadzić przewód wentylacyjny. Więc musze wybudować "komin" w srodku domu, żeby kanały doprowadzić na parter. Jakiej średnicy powinny być przewody wentylacyjne?
  4. Witam, Mieszkam domu typu bliźniak. Dom jest stary ale ocieplony i otynkowany a dach jest dwuspadowy z dachówką. Poza parterem są jeszcze dwa piętra. Wraz ze mną w drugiej części domu mieszka druga rodzina a więc budynek posiada dwie kuchnie, 4 łazienki i 2 kotłownie. Jako iż w przyszłości myślę nad wymianą kotła węglowego na gazowy to zastanawiam się nad wykonaniem porządnej wentylacji grawitacyjnej w domu. Zakładam, iż każda kuchnia, łazienka jak i kotłownia powinna mieć swój kanał wentylacyjny (instalacja wywiewna). Jeśli chodzi o wentylację nawiewną to: - w kotłowni zamiast okien mam kraty a więc nawiew świeżego powietrza jest cały rok bezproblemowy (ewentualnie mogę dołożyć rurę bezpośrednio pod wentylator z pieca). - w domu są to rozszczelnione nieco okna lub specjalne nawiewniki na oknach. Wentylacja wywiena: I tu zaczynają się schody. Budynek nie posiada wystarczającej liczby przewodów wentylacyjnych. Zastanawiam się nad wykonaniem dodatkowych. Jako iż kanały wentylacyjne powinny być wykonane wyłącznie pionowo (lub pod max kątem 30 stopni) będę zmuszony wykonać dwa tzw kominy (kilka przewodów wentylacyjnych obok siebie). Pierwszy komin z kilkoma kanałami wentylacyjnymi musiałby iśc na zewnątrz budynku. Jaka powinna być wysokość takiego komina a także z jakich materiałów powinno się go wykonać? Drugi komin chciałbym wykonać wewnątrz budynku a kanały wentylacyjne przymocować do ściany i obudować płytami kartonowo-gipsowymi a następnie wyprowadzić poprzez stropy aż na dach. Jakimi elementami kończy się takie kanały na dachu? W jaki sposób przebić się kanałem przez dachówkę (trzeba ją demontować??) ? Czy pokój dzienny, sypialnia itp też powinny posiadać kanały wentylacyjne? Czy kilka kanałów można jakoś złączyć ze sobą, żeby na dachu nie było np 5 wystających rur? Kanały wentylacyjne chciałbym wykonać zgodnie ze sztuką tj. średnica 15 cm (okrągłe) lub 10cm x 16cm Czy biorąc pod uwagę koszta wymienionych czynności opłaca się bardziej wykonać wentylację mechaniczną (wtedy można zrobić jeden komin a kanały rozprowadzić poziomo do innych pomieszczeń w domu)? Czy jest może ktoś na forum, kto zajmuje się wykonywaniem wentylacji w domu na terenie województwa śląskiego?
  5. Czy są jakieś gotowe profile do zalewania słupów? Rozumiem że najpierw mam wykopać dół + dołki pod słupy, następnie zalewam słupy a nastepnie zasypuje dolomitem. Tylko w takim wypadku słupy musza miec jakiś profil ( np rure pcv 400).
  6. Witam, Planuję wybudować wiatę ok 50 m2. Pod wiatą chciałbym ułożyć kostkę brukową. (ok 40 cm dolomitu + 10 cm piasku pod kostką) Wiata będzie stała na 12 belkach, więc potrzebuję osadzić 12 kotew w betonie. Pytanie moje jest takie: Jak zaplanować pracę związane z wylewaniem słupów betonowych do kotew? Będe musiał wykopać w ziemi na głębokość ok 50 cm (żeby nasypać tam dolomitu i piasku pod kostkę) + dodatkowo ok 40 cm w miejscach kotew. Kiedy zalewać słupy? Przed czy po nasypaniu dolomitu? Jeśli przed to istnieje ryzyko, że mogą się one poruszyć podczas zasypywania lub ugniatania podłoża, jeśli po to będę musiał kopać dziury w kamieniu. Pewnie macie jakieś doświadczenia z tym związane. Pozdrawiam
  7. Czy ktoś wie czy na działce 400 m2 moge wybudować taką wiatę o powierzchni 50m2 ?
  8. Jestem właścicielem działki o powierzchni 400 m2. Chciałbym postawić wiate drewniana na 3... Samochody. Czy jest taka możliwość wogole? wiem że na zgłoszenie można wybudować wiate do 25 m2. Słyszałem że jest to powierzchnia nie rzutu dachu tylko słupów. Być może da się wysunąć trochę dach tak aby mogły tam zaparkować 3 auta. Proszę o radę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...