Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pigeon8

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pigeon8

  1. A w tym rysunku, który pokazałeś nie jest źle wpięty zawór 3D
  2. Ten układ co masz to taki jak narysowalem. Na jaką temperature masz wkładkę w tym zaworze i jak działa obieg grawitacyjny od jakiej temperatury staruje tobie pompka obiegowa. Troche dużo tych pytań, ale lepiej zapytac niż robić dwa razy układ. Przy sterowaniu podłogówki trzeba pamietac ze ma ona swoja bezwladnisc taki bufor w buforze nie jest to samo co grzejniki że odłączysz pompe i przestaje grzać a załaczysz i grzeje od razy
  3. Ten układ co masz to taki jak narysowalem. Na jaką temperature masz wkładkę w tym zaworze i jak działa obieg grawitacyjny od jakiej temperatury staruje tobie pompka obiegowa. Troche dużo tych pytań, ale lepiej zapytac niż robić dwa razy układ.
  4. Jak już rozmawiamy o układzie nilssana to czy zamiast zaworu ZT można wstawić zawór ESBE VTC500 i które rozwiązanie jest kozystniejsze
  5. Witam Posiadam stary komin, który jest na środku domu i składa się z 2 otworów wentylacyjnych o wymiarach 14x20mm i jednego spalinowego o wymiarze 20x20. Z tym że jeden otwór wentylacyjny jest wykorzystywany przez piec węglowy a otwór spalinowy przez kominek. Komin ten wymaga wymiany części która znajduje się nad dachem oraz ocieplenia części na strychu nieocieplonym. Również otwór wentylacyjny wykorzystywany przez piec węglowy jest dość mocno obrośnięty sadzą szklistą przez niewłaściwe palenie. Dodatkowo nie jest on całkiem prosty ponieważ jest przesunięty między piwnicą a parterem podobno tak dawniej robili i z tego co wiem to tatuś przekuwał go w płycie by wyrównać ale jest nieszczelność i czasami czuć dym na parterze a na dodatek to były w nim wykuwane kilka otworów a to do podłączenia piecyków gazowy a to do pieca gazowego. Mam do was takie pytanie co by się bardziej opłacało rozwalić cały komin i postawić nowy ceramiczny składający się z 2 kanałów dymowych o średnicy fi 20 i jednego kanału wentylacyjnego czy może rozwiercać ten węższy kanał i wstawić do niego rurę z chromoniklu jednocześnie ocieplając część strychową i budując na nowo część nad dachem.
  6. praktycznie każdy nawet ten od pieca będzie się nadawał jeżeli zastosujesz stycznik taki 7,5kW powinien wystarczyć.
  7. a jakie masz ciśnienie wody użytkowej bo u mnie na zbiorniku hydrofora jest ustawione od 1,5at do 2,7. co do podwójnych wężownic to macie zrobione na tą samą średnice czy jedna ma mniejszą a druga większą. A jaki bufor lepiej zrobić. 1. średnica fi 790mm h 1500mm + 2 wężownice fi18mm x 25mb o średnicy np 500mm 2. średnica 980mm h1500 +1 wężownica fi18mm x 25mb o średnicy 790 i druga fi18mm x 25mb o średnicy 500mm jeżeli można zapytać jeszcze o wyprowadzenia wyjść z tych wężownic na jakiej wysokości je umieści oraz na jakiej wysokości umieścić powrót i zasilanie z obiegu na kaloryfery chodzi mi o to by jak najszybciej uzyskać ich star po rozpaleniu w piecu. I chyba ostatnie pytanie czy ten układ podłączenia bufora z piecem jest poprawny czy może mam coś w nim zmienić. Nie wrysowywałem tam czujników temperatury by nie zaciemniać rysunku.
  8. Może nie doczytałem, ale było napisane że nierdzewka nie znosi ciągłej zmniany temperatury chociaż jest to dla mnie dziwne bo w mleczarniach całe instalację maja z tych rur i tam jakoś znoszą te zmniny zwłaszcza jak jest mycie w układzie zamkniętym i najpierw jest 90 stopni a za chwile 20. Adam a co sądzisz o tym układzie. Będzie to szło grawitacyjnie.
  9. Zapomnialem dodac ze mam niska piwnice ok 1.8m i tylko uda sie mnie postawić bufor wysoki na 1.5m i o średnicy 0.8m. Co do wężownicy to myślałem wstawić 25mb tylko nie wiem czy lepiej z rurki miedzianej fi 22 czy z rurki karbowanej nierdzewki. Co będzie lepsze. A co do połączenia to jest to według schematu nilsana i chciałem go zastosować z myślą o obiegu grawitacyjnym w przypadku braku prądu i ochrony powrotu kotła przed niską temperaturą.
  10. Witam. Bardzo prosiłbym o waszą opinię czy bufor ciepła zadziałał bym w takim układzie. Obecnie posiadam układ CO Piec 15kW z dolnym spalaniem, który ogrzewa dom o powierzchni mieszkalnej 100m^2 + piwnica gdzie jest tylko 2 kaloryfery i cała instalacja częściowo ocieplona. instalacja wykonana jest z rurek alupex 16mm łącznie z wyjściem z pieca na tą że instalacje dodatkowo zamontowany jest zbiornik na CWU o pojemności 110l z odzielnego obiegu na rurkach 1". całość sterowana przez sterownik + termostat pokojowy. Problem pojawił się jak zimy przestały być zimne i blokada za długo trwała i piec był długo w podtrzymaniu co powodowało że w kominie pojawiła się dużo sadzy szklistej i dlatego musiałem zrezygnować z wentylatora a przejść na palenie przy stałej szczelinie. Jednak teraz teraz mam nadmiar mocy i podczas blokady muszę ją gdzieś zmagazynować i pojawił się pomysł z buforem. Broszę o ocenę czy ten układ zadziała który jest w schemacie. Zależy mi bardzo na termostatach pokojowych i tych elektrozaworach bo nie lubię jak jest w domu zmienna temperatura a to rozwiązanie zapewnia mi w miarę stałą temperaturę oraz bezpieczeństwo w razie zbyt wysokiej temperatury na piecu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...