Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pawel11

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pawel11

  1. Witam wszystkich, Czytam, czytam i co raz mniej wiem Ogólny mój plan spoinowania kształtuje się następująco: 1. kręcenie płyt do profili UD. Czy trzeba / można kręcić też CD do UD? 2. wklejenie taśm separacyjnych (ślizgowych) na ściany i ściankę kolankową otynkowane 3. spoinowanie uniflot 4. na połączenia płaskie tuff tape. I tu mam ważne pytanie: czy wklejamy taśmę dopiero po całkowitym zaschnięciu uniflota? czy od razu przy pierwszym spoinowaniu nakładamy na uniflot? 5. teraz zakrycie tuff tape. Czy robimy to od razu zanim pierwsza warstwa zatapiająca wyschnie, czy można to zrobić dopiero po całkowitym jej wyschnięciu? Bardzo proszę o opinię, zwłaszcza Rom-Kon. Z góry dzięki.
  2. byłem jeszcze raz w hurtowni i okazało się, że przywieźli 3000, ale ten przeznaczony na szalunek, więc temat odpuściłem i przyjąłem (szkoda czasu). Natomiast XPS na izolację poziomą przywieźli jednak 3035 - nie wiem, czy sami wymienili, czy taki był już na początku. Mam natomiast jeszcze pytanie o folię wywiniętą na szalunek na stronę zewnętrzną płyty. Czym mocuje się ją do szalunku? I jak na niej kleić cokolwiek? w sensie tynk / klinkier itp?
  3. rzeczywiście... i nie ma okreslonego też parametru "Wartość znamionowa naprężenia ściskającego pod płytami fundamentowym1) kPa". Zastanawiam się, czy walczyć o wymianę i czekać na to miesiąc, czy machnąć ręką i przeboleć ten 3000... Bądź tu mądry
  4. pod względem "izolacyjnym" rzeczywiście jest chyba lepszy, niż 3035, ale nie jestem pewny pod względem wytrzymałościowym... tym bardziej, że w kwarcie brak jest parametru "Wartość znamionowa naprężenia ściskającego pod płytami fundamentowym1) kPa", który występuje w karcie 3035. Ale może martwię się na zapas i wyjdzie na to, że hurtownia wrobiła sama siebie
  5. właśnie też nie wiem, jaka jest różnica pomiędzy BASF 3035, a 3000. Wychodzi na to, że tylko to RD... Chociaż w karcie 3000 nie ma parametru "Wartość znamionowa naprężenia ściskającego pod płytami fundamentowym1) kPa". Dlatego zastanawiam się, czy jest to tylko przeoczenie, a oba wyroby są tak naprawdę takie same, czy może 3000 jest słabsze pod względem wytrzymałościowym.
  6. Było dużo, ale nie było o tym, jak ją mocować (czy w ogóle jest to konieczne?). Chodzi mi o wnętrze wanny. Warstwy jak na rysunku, czyli stryrodur, folia, beton. Z betonem rozumiem jest połączona poprzez "związanie się", "przyklejenie", czy jak to zwał. Ale co z wewnętrzną płaszczyzną pionowego styroduru? Czy folia przylega do niego luźno, przyciśnięta tylko naporem wylewanego betonu?
  7. Witam, Także jestem w trakcie wykonywania płyty i chciałbym zapytać o nurtujące mnie kwestie. Poniżej poglądowy szkic i: 1. pomiędzy XPS, a płytą będzie dana folia budowlana. Czy wywijać ją również na poziomą górną płaszczyznę XPS oraz na zewnętrzną pionową płaszczyznę XPS? 2. w jaki sposób łączy się pionowy XPS z folią i betonem? Bo bez żadnego połączenia wydaje mi się, że wszystkie trzy elementy są "luźne", tzn. połączone wyłącznie poprzez nacisk betonu na XPS. Czy tak ma być? 3. Czy ta pionowa ścianka z XPS nie będzie mi podciągała wilgoci? Wiem, że XPS ma małą nasiąkliwość, ale może lepiej byłoby go jakoś zaizolować? 4. Jako XPS będzie zastosowany BASF 3000 (taki mi przywieźli, niestety dokładny numer 3035 podawałem tylko telefonicznie i teraz oczywiście hurtownia się wypiera). Czym się on różni od powszechnego BASF 3035? Czy zostawić ten 3000, czy jednak walczyć o wymianę? Z góry dzięki za konstruktywne odpowiedzi. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...