Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Khag

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    47
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Khag

  1. Z żoną kupowaliśmy AGD w tym tygodniu. Zmieściliśmy się poniżej 10k zł. Co zmieściliśmy w cenie: 1. Płyta indukcyjna - Samsung NZ64H57479K - szlifowane brzegi, dotykowy suwak mocy, podwójne pole, wykrywanie garnków, programowanie czasowe pól, funkcja booster. - 1600zł 2. Mikrofala do zabudowy Samsung FW87SUB - podgrzewanie dan i rozmrażanie - 750zł (małżonka wzięła ją ze względu na wygląd) 3. Piekarnik do zabudowy Samsung Bq1S4T133 - czyszczenie parowe, dualcoock (w ogóle to działa?), dwa wentylatory do termoobiegu, niby chłodne drzwi - 1500zł 4. Zmywarka Bosh SMV58L60 - dużo funkcji, tacka na sztućce, energooszczedna - 1650zł 5. Lodówka do obudowy Samsung RB33JB035SR, - pojmna, nofrost, posiada falownik (10lat gwarancji na sprężarkę), cicha praca - 3000zł 6. Pralka LG F12U2TDN0 - silnik bezpośrednio na wale, z falownikiem (10 lat gwarancji na silnik), cicha praca, załadunek 8kg, ważenie wsadu, energooszczędna. 1900zł Za cały zestaw wyszło 10400, utargowałem jeszcze 500zł, więc wyszło 9900zł. Sprzęt uważam, że raczej z dobrej półki i wybrany z rozsądkiem. Nie braliśmy AGD z funkcjami z których byśmy nie korzystali, wolałem wybrać dłuższa gwarancje. Sprzęty Samsung (lodówka, piekarnik i mikrofala) wybrane w taki sposób aby współgrały wizualnie i funkcjonalnie. Kupione w okresie święta - nowy rok (przeceny były na wszystkim poza lodówką).
  2. Zatem pozostaje mi przekonanie małżonki do Izzi 300. Mam pytanie również do akcesoriów, czy warto inwestować czasem w trochę droższe zestawy? Mam wszędzie płytki/panele dywanów nie planujemy raczej, sporadycznie chciałbym wykorzystać CO do wypoczynku. Zwierząt brak, tylko dzieci małe.
  3. Stoję wraz z małżonką przed decyzją czy wykorzystać w nowym domu istniejącą instalacje OC czy pokusić się o bieganie z kablowcem. Instalacje rozkładałem sam, na oko jakieś 15m do najdalszego gniazdka, w sumie są 2 (parter/piętro). Ważnym kryterium jest również cena - nie oszukujmy się jedziemy na kredycie. Nakłaniam wybrankę do OC, w sumie bardziej myśląc o ciszy oraz wyrzucaniu brudów poza dom. Z jednostek które zwracają moją uwagę są: IZZY 300 - filtr który można wyprać, cena z zestawem >3000pln (brak kosztów filtrów) CycloVac GS95 - cyklon + HEPA, cena z zestawem >3200pln VACUFLO FC570 - cyklon + filtr stały cena z zestawem >2600pln Pozostałe wydają mi się troszkę za drogie. Zapewne jeszcze będę musiał wydać 200-300zł na dokończenie instalacji (wylot, gniazda ssące, rurki). Sam nie wiem na którą jednostkę się zdecydować, podołają zapewne wszystkie. Zastanawiam się tylko czy filtr stały w Vacuflo trzeba wymieniać czy wystarczy wytrzepać + oczyścić sprężonym powietrzem. Pełnego cyklonu raczej nie chce.
  4. Szczerze, zamontowałem u siebie pompę PW Toshiby 8kW (przy -15st. C) mając gaz z dwóch stron działki. Zapłaciłem niewiele więcej niż ładując gaz, a rachunek dostaje jeden i grzeje taniej. Przy wycenie PW odliczyłem zawór trójdrożny i zbiornik ACV(byłyby też przy gazie). Rekuperator w domu mam głownie dla zapewnienia komfortu (sąsiedzi palą czym popadnie) no i nie mam żadnego komina.
  5. Khag

    Nie róbcie kominków w domu:)

    Znowu wbije kij w mrowisko, ale zacytuje kolege wg39070 z innego tematu: ,,Darku, każda pliszka swój ogonek chwali. Nawet gdyby "prądziaże" płacili krocie to nikt się do tego nie przyzna. Ja mam gaz i byłbym zadowolony, gdyby miesięczny rachunek za ogrzewanie zawarł się w 300-400 zł. Niedługo będę mieszkał ale już odpalałem centralne. W bloku teraz płacę 7 stów miesięcznie więc 300 czy nawet 400 będzie spoko. Mam nadzieję, że rachunki będą niższe, póki co zima przede mną a po niej pochwalę się zużyciem. Oczywiście zużyciem ogólnym bo podlicznika gazu na c.o nie posiadam. Pozdrawiam. " Czyli w końcu miłośnik kominków od niedawna?
  6. Ja mojej zonie kupiłem Kenwooda Major, największy test bojowy będzie miał przed świętami
  7. @ProStaś Pompa dopiero wygrzewa u mnie dom, więcej jakichkolwiek informacji będę wstanie udzielić dopiero po roku użytkowania. Może ją opomaruje, na razie działa bez większych problemów. Instalator (dokładnie ten od którego wysłałeś link) zasugerował mi zwiększenie rur do rozdzielaczy, gdyż typowe Pexy mają za małą średnice. Teraz mam poprowadzoną miedz do rozdzielaczy, tak aby nie wyskakiwał błąd przepływu na pompie. Jednostka zewnętrzna jest jednofazowa. Co do hałasu, to przy małych minusach na zewnątrz pompy nie słychać już w odległości paru kroków. Jedyne co słyszałem to pracujące wentylatory, a właściwie to szum powietrza. Zastanawia mnie idea stosowania zbiorników w celu rozmrażania. Przecież w układzie jest cały czas czynnik o dodatniej temperaturze. Z tego co zauważyłem to Toshibie wystarczy ta ilość czynnika, która jest w układzie, nawet jakby miała dopomóc się grzałką to ile to będzie kosztować? Dodatkowy zbiornik się raczej prędko nie zwróci.
  8. Przy wyborze kierowałem się stosunkiem cena/jakość. Do Mitsubishi nie mam dojść, a Panas nie powalił mnie jakoś.
  9. Ja w tym roku zamontowałem u siebie pompę Toshiba Estia Powerful + zbiornik ACV 210L. Opinii o niej bardzo mało, ale wychodzą one spod rąk Carriera czyli potentata produkującego Air coolery. Zachęciło mnie też do tego wsparcie serwisowe, przy Panasie nie miałbym takiej pewności.
  10. Khag

    Prezent dla żony?

    Ja swojej upiłem robota kuchennego.
  11. Obydwa zestawy wydają się być dobre, ja też właśnie kompletuje AGD do nowego domu. Kuchania cała w Samsungu. Polecono mi w sklepie zmywarkę Bosh SMV53L50EU i pewnie ją kupie. Ta pralka Siemensa to podobno ecoBUBEL, ja celuje w LG F12U2TDN0 (duży załadunek, bardzo energooszczędna). W skrócie po nazwach ja planuje kupić: zmywarka bosh SMV53L50EU piekarnik samsung NV70F3784EB płyta samsung 64H57479K mikrofala FW87SUB lodówka RB33J8035SR pralka F12U2TDN0 Obejrzyj obie wszystko najlepiej w sklepie.
  12. Drzwi dębowe CAL'a + ciepły próg + montaż - 5300,00 Drzwi KMT bez wytłoczeń z okleiną + montaż - 1700,00 Brama segmentowa KMT wjazdowa z napędem + montaż - 4200,00 To już są ceny brutto. Wszystkie drzwi posiadają wymienione wkładki antywłamaniowe. Brama droższa ponieważ otwór był za szeroki, drzwi KMT obcinane bo otwór za niski, CAL pasował idealnie.
  13. Wykańczam dom. Drzwi zewnętrzne wstawione, pokusiłem się na dębowego CAL'a. Drugi raz kupiłbym te same, jakość wykonania widać nawet z drugiej strony ulicy. Kupowałem razem z drzwiami zew. do kotłowni ( KMT ) oraz bramą garażową i za wszystko wyszło koło 10tyś.
  14. A nie można zrobić tak, że skoro został sprzedany dom z utajnionymi wadami to umowa kupna-sprzedaży jest nie warta? Wnieść wtedy o unieważnienie umowy, zwrot pełnych kosztów przez sprzedającego( i znaleźć coś normalnego), a niech sprzedający sądzi już się z KB?
  15. Khag

    Betonowa ścianka

    2 warstwy specjalnej farby/tynku i paca wenecka/wałek do farby?
  16. Khag

    Betonowa ścianka

    Witam, chciałbym na ścianie uzyskać strukturę betonu. Wszędzie widzę gotowe tynki imitujące beton architektoniczny lub płyty. Chciałbym uzyskać strukturę betonu po szalunku, ale żeby nie był to płyty. Pytanie czy użycie zwykłych tynków cementowo-wapienych pozwoli uzyskać taki efekt?
  17. Cześć, Ja mam takie oferty na natrysk pianą 20/25cm dach ma 140mkw: 1) FoamLok 500 Lambda - 0,034 W/mK Gęstość - 8,4 kg/mk3 Współczynnik przewodzenia dyfuzyjnego: 0,252 Nasiąkliwość wody: b.d Cena: 11620 / 13440zł 2) Izopianol 03/10 FR Lambda - (0,033 - 0,036) W/mK Gęstość - 9-14kg/m3 Współczynnik przewodzenia dyfuzyjnego: 0,225 Nasiąkliwość wody: <7,3Kg/m2 Cena: 9500/11500 Mam jeszcze parę wycen ale te same piany i drożej. Więc co brać?
  18. Ja tego kompletnie nie rozumiem, zapotrzebowanie na ciepło w moim domu to 5700kWh, projektowe obciążenie cieplne(-18st) to 3,7kWh. Na C.O i C.W.U liczę łącznie 10'000kWh. Chyba powinieneś poprawić pojęcia w swoim wzorze. Nie powinno być tak? (Projektowane obciążenie cieplne) x ~2500 = (Rocznego zużycia energii cieplnej), chociaż nie wiem czy bardziej poprawnie nie byłoby (Projektowane obciążenie cieplne) x ~1500 + (ilość domowników) x 1000kWh (na rzecz cwu) = (Rocznego zużycia energii cieplnej)
  19. Grzałka 3,7kW czy 12kW cenowo wychodzi podobnie. Pompa ciepła liczy każdy swój kW mocy dość drogo O działaniu pompy ciepła wiem dużo, znam ich zasadę działania, tylko nie znam się na instalacjach C.O nie wiem jak powinno być to wszystko podłączone, aby uzyskać z tego największe korzyści. Jakiś schemat jak to wszystko powinno być połączone z pompą?
  20. A jak to się ma z przewymiarowaniem pompy ciepła? Na gruntowny wymiennik płaszczyznowy nie mam miejsca, pionowe odwierty powodują, że opłacalność tego przedsięwzięcia jest wątpliwa. Zima powietrzna pompa ciepła traci na sprawności ,więc musiałaby być przewymiarowana lub pozostają grzałki.
  21. Mam przyłącze wodne i to tyle, dwa rozdzielacze do podłogówki góra/dól, ,,kotłownia" jest goła.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...