Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rector

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

O Rector

  • Urodziny 01.01.1958

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Chrzanów
  • Kod pocztowy
    32-500
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Rector's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Można wykonać strop o takiej rozpiętości (8-9 m) w systemie stropów gęstożebrowych sprężonych. Nie trzeba wykonywać słupa i podciągu co ma miejsce przy stosowaniu sradycyjnych stropów o mniejszych rozpiętościach. System wizualnie podobny to "terivy" lecz o lepszych parametrach i najważniejsze - brak żeber rozdzielczych oraz ręczny montaż.
  2. Można wymienić strop na gęstożebrowy oparty na belkach sprężonych. Wygląda podobnie do Terivy a jest mocniejszy, nie ma żeber rozdzielczych o rozpiętości dochodzą do 10 m. Proponowałbym wykonać strop z przestrzenią wentylowaną. Nie trzeba będzie wymieniać i zagęszczać gruntu co da spore oszczędności. Dzięki przestrzeni wentylacyjnej nie będzie podciągania kapilarnego, nie trzeba będzie izolować podłogi, wystarczy skupić się na prawidłowej izolacji murów nośnych.
  3. Polecam system RECTOR. Sprawdzony i bardzo wytrzymały. Łatwy i szybki w montażu. Oparty jest na belkach betonowych sprężonych o długości nawet do 10 m. Wystarczy zrobić w istniejącej ścianie gniazda pod belki a wieniec zrobić cofnięty na belkach. Można też zrobić strop bez podpór montażowych do 5,6 m.
  4. Polecam strop gęstożebrowy oparty na belkach sprężonych. Łatwy i szybki w montażu. Instrukcje i pomoc fachowców od projektu po realizacje. Można wymieniać stropy bez potrzeby podpierania ich podczas montażu (często spotykany problem przy wymianie pojedyńczego stropu np. w kamienicy)
  5. Polecam zapoznać się z system często wykorzystywanym przy wymianie stropów. Przykładowo strop gęstożebrowy oparty na belkach sprężonych. Rozpiętości do 10,0 m. Łatwy i szybki montaż. System o wiele tańszy w porównaniu do konstrukcji stalowej. Wystarczy przesłać rysunki a firma przygotuje projekt wraz z wyceną bez żadnych zobowiązań:
  6. Witam, Polecam zapoznać się z systemem gęstożebrowym opartym na belkach sprężónych. - Łatwy i szybki montaż - Mała ingerencja w istniejące mury - Rozpiętości do 10 m, - Możłiwość wymiany stropu bez konieczności podpierania go w czasie montażu. Poniżej link z prezestacją systemu: MODEROWANO
  7. Witam, Poniżej przesyłam link do systemu stropowego często wykorzystywanego przy wymianie stropów, Mała ingerencja w istniejące ściany, niewielka waga i szybki montaż:
  8. Warto dla porównania wycenić strop w technologii betonu sprężonego np. RECTOR, TECHNOBETON itp. - rozpiętości do 10,0 m, - nie ma klawiszowania, spękań, - nie trzeba robić żeber rozdzielczych, - bardzo wytrzymały strop, podciągi ukrywa się w grubości stropu, MODEROANO
  9. Układanie stropów opartych na belkach strunobetonowych jest o tyle łatwe, że nie trzeba wykonywać żeber rozdzielczych. Można układać belki ręcznie lub za pomocą dżwigu. Szczególnie polecam system RECTOLIGHT. Zamiast ciężkich pustaków betonowych zastosowano lekkie drewniane panele, które łatwo i szybko się układa.
  10. Alternatywą dla Terivy jest Strop gęstożebrowy sprężony np
  11. Stropy gęstożebrowe sprężone często są stosowane jeżeli mamy do czynienia z rozpiętościami przekraczającymi 6,0 m. Nawet przy rozpiętości 9,0 m i obciążeniu 3,0 kN/m2 można stosować ten system. Zaletą jest przede wszystkim brak klawiszowania i brak żeber rozdzielczych. Polecam zapoznać się z systemem belek:
  12. Jeżeli zależy nam dobrej jakości stropie to warto rozważyć strop gęstożebrowy oparty na belce sprężonej. W tym systemie: - belki są wykonane z betonu B60, a ich długość może dochodzić do 10,0m - brak drogich i pracochłonnych żeber rozdzielczych, - siatka zbrojeniowa w warstwie nadbetonu równomiernie przenosi obciążenia na sąsiednie żebra, - brak spękań i klawiszowania (pustaki wykonywane jedynie z czystego betonu bez domieszek żużli i popiołów,
  13. Ściany o szerokości 18 cm to: - szybsze i tańsze wzniesieniu murów, - więcej światła wewnątrz pomieszczeń (wnęki okienne są mniejsze i wpada więcej promieni słonecznych) - dodatkowe m2 w pomieszczeniach, - mniejsze obciążenie ław fundamentowych. Jeżeli chcemy zastosować ścianę np. Silka 18 zarówno na ścianach zewnętrznych jak i wewnętrznych to jest to możliwe w przypadku stropów gęstożebrowych sprężonych - minimalne oparcie belki na ścianie to jedynie 5 cm, - rozpiętości stropu dochodzące nawet do 10,0 m, - mniejsze zużycie nadbetonu oraz stali - brak klawiszowaniai spękań, bardzo dobre jakościowo stropy oparte na belkach sprężonych oraz betonowych pustakach, - brak drogich i pracochłonnych żeber rozdzielczych, - mniejsze zużycie nadbetonu oraz stali, - można wyeliminować podciągi (konstrukcja ukryta w grubości stropu)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...