Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

domator 2

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez domator 2

  1. Przepraszam z góry jeśli to zagadnienie było już poruszane . Mam dylemat , jaką użyć płytę do zabudowy kominka grawitacyjnego . Biorę pod uwagę Varmsen lub Silca i gruntować od środka czy nie , a jeśli tak to najlepiej czym . Wiem że do Silci oferowany jest specjalny grunt ale z tym gruntowaniem są różne opinie . Z góry dziękuję za wyczerpującą informację .
  2. NIBE też biorę pod uwagę . Ale nie oto chodzi . Chcę opinie użytkowników a nie bajkopisarzy .
  3. No i oto chodzi . Dzięki . A teraz proszę o naprawdę solidną weryfikację PC solankowych . Nie chcę zaśmiecać tematu .
  4. Nie będę się wykłócał co dobre a co złe . Jeśli się pytam to proszę o poradę a nie wywody o gkosyfie .
  5. Chciałbym waszej opini czy warto zakupić coś takiego Dimplex SI 11TU , trzy odwierty po 100m , bufor 400l . Dom po podłogach 200mk. . Interesuje mnie najbardziej żywotność tej pompy i czy warto . Izolacja domu w miarę dobra bo na ogrzanie domu bez CWU starczało mi 3tony ekogroszku . Jeśli zna ktoś z was jakiegoś fachowca w temacie w okolicach gdańska to chętnie proszę o namiar .
  6. czy ktoś wie jak to jest z pompami gruntowymi czyli solankami . Mam wrażenie że to jest najlepsze rozwiązanie . Szkoda że na tym forum niema rankingu systemów ogrzewania . Jestem pewny że wygrałby piec na ekogroszek lub zwyczajny piec na paliwo stałe .
  7. Łukasz twoje wyliczenia są idealne . Ale PC na pewno się kiedyś zepsuje , trzeba ją serwisować . Taki mały dom jest wręcz stworzony do ogrzewania bezpośrednio prądem . Rozwiązanie jest proste załóż dwa liczniki . Grzej w nocy do bufora ciepła z dwutaryfowego a w dzień używaj jednotaryfowego . Myślę że warto przemyśleć to , chyba że się mylę .
  8. Jak napisałem piec leciwy pewnie też się sypnie .Więc trzeba budować na nowo system by się nie obudzić w zimnym . Idę aśu
  9. Może i leciwy bo 2001r. ale jak na tamte czasy zbudowany dość z głową mimo małego budżetu . Podłogówek nie ma wszędzie bo w tamtych czasach tłumaczono że nie zdrowo ( oczywiście fachowcy ) . Ale biorę pod uwagę system mieszany plus kominek grawitacyjny . Te podłogówki co są to z tego co pamiętam to 6mb na 1mk .
  10. No właśnie że byłem w szoku gdy ją rozebrałem . Kompresor Panasonic , chłodnica , skraplacz i orurowanie miedź tylko płyta główna to element szablonowy . Mam wrażenie że '' HEITZ '' uczył się za pieniądze klientów . Bo nawet jeśli z gów.. ulepisz to i tak jakiś czas wytrzyma . Mój piec z podajnikiem to leciwy staruszek . Jeden z pierwszych takich pieców w Polsce . Dom 200 mk. 3tony węgla na sezon bez CWU . Ale jak to ktoś powiedział czas na zmiany i chciałem uderzyć w nowe technologie . Ale to ja jestem inwestorem a do brania kasy są wszyscy . A nie chcę znów wtopić tylko na znacznie większą kasę . Moim faworytem był Danfoss tak jak w kuchni Siemens . Ale jak się naczytałem jak Danfoss traktuje klientów ( temat na tym forum ) to dlamnie niczym się nie różni od ''HEITZ'' .
  11. Moja pompa cwu '' HEITZ '' padła też po 5 latach . A specjalnie kupiłem Polską za ponad 9 tyś bo sprzedawca twierdził że cała reszta to chinole tylko nazwy różne .
  12. Pompy ciepła to najczęściej mają problemy z skraplaczami które się rozszczelniają i woda lub glikol idzie do układu i jest po zamiatane . Wszystko na śmietnik . W zależności od producenta to nie które padają już po gwarancji a inne trochę później nawet 10 lat i dłużej oby jak najdłużej . Pytanie jest nie czy padnie tylko kiedy . A jak już padnie skraplacz to dopiero się nasłuchacie opowieści od przedstawicieli producentów . Do Wejherowa chętnie podjadę , nawet dziś . Pozdrawiam .
  13. Przepraszam bardzo że wtrąciłem się . Znów zapomniałem o czymś co nazywa się indywidualizm ( czyli mój punkt widzenia jest jedyny ) . Znam takich co mają podgrzewane rynny . i nic z tego sobie nie robią . Bo kasy mają ogrom i zależy im tylko na wygodzie i słusznie rozumują . pozdrawiam
  14. Napisałem Praktyki a nie Fachowiec . Ale widocznie trafiłem bo zaczyna się obrażanie . A jeśli chodzi o koszta to mówimy o koszcie zakupu , utrzymania i ewentualnych napraw w przestrzeni czasu w stosunku do innych alternatywnych urządzeń . A jakich to się sam domyśl .
  15. Napisałem Super urządzenie itd... Szkoda że większość osób na takich forach to osoby poszukujące porady a trafiające na przedstawicieli handlowych lub właścicieli firm naganiających sobie klientów . Pompa , pompie nie równa tak jak Polskie i Unijne zarobki .
  16. Jestem tu nowy . Ale posiadam trochę praktyki jeśli jest mowa o pompach ciepła do ogrzewania domu i podgrzewania wody . Działanie tych urządzeń jest proste jak dr.. . Szkoda tylko że producenci i sprzedawcy nie rzeczywistych kosztów utrzymywania tych urządzeń w stosunku do ich amortyzacji . I bardzo wysokich kosztów napraw po gwarancyjnych , jeśli wogóle będą nadawały do naprawy . Ujmując krótko to super urządzenia dla ludzi co nie mają co robić z pieniędzmi . A tak między nami pokażcie tych co przyznają się do wtopy .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...