Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

razor85

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez razor85

  1. Ok, dzięki za wyjaśnienie. Nie za bardzo mam miejsce na skrzynki rozprezna. Ostatecznie pewno zrobię podejście flex 90mm do anemostatu 80mm połączone taśma Alu. Idealnie nie będzie ale w starych budynkach trzeba szukać kompromisów.
  2. Problemu nie ma. Po postu kompletuje sprzęt (w rękach nie miałem) więc zastanawiam się czy do pary FLEX75 + anemostat mam coś dokupić. Połączenie FLEX z anemostatem powinno być szczelne tak?
  3. Witam, Pytanie podstawowe ale w sumie nie znalazłem sensownej opcji. FLEX ma średnicę 75 lub 90mm a anemostaty 125mm. Jeżeli doprowadzam pojedynczy kanał do pomieszczenia to jak osadzić FLEX'a do anemostatu? Nie znalazłem redukcji 75/125. Zostaje ręczne sztukowanie czy kupowanie skrzynek rozprężnych co wydaje mi się bezsensem?
  4. Cześć, Czy znacie gotowe projekty rozbudowy domu kostki w bok? Obecnie jest to bliźniak gdzie połówka ma wymiary 11x6. Chciałbym dobudować wzdłuż dłuższej ściany nowa część o wymiarach 11x3,5 (ślepa ściana 1,5m od granicy działki). Stara cześć podpiwniczona, nowa nie. Dach płaski. Pytanie ile kosztowałoby zrobienie nowej części do stanu deweloperskiego.
  5. Chyba nie ten dział ale dodam jedną refleksję ze swojej strony. Też poszukuję firmy (Warszawa) ale idzie to fatalnie. Firmy jakie znajdywałem w 95% zupełnie mnie olały, 5% które odpowiedziały to odpowiedzi na poziomie zdawkowej wyceny x PLN/m2, Nie wiem czy te firmy mają tyle zleceń i robią sobie selekcję czy o co chodzi. Wysyłałem ogłoszenie na Oferię i też jedna firma konkretnie się odezwała. Robota za ponad 100k, jako inwestor oczekiwałbym profesjonalnego podejścia, wyceny, wizji na miejscu itd. Tymczasem jest totalna olewka, nawet dodzwonienie się do kilku firm graniczy z cudem. A jak już ktoś złoży ofertę to z cena zaporową (rozumiem to jako - mamy dużo zleceń ale jak znajdzie się frajer za taką stawkę to go obsłużymy). Moje 3gr w temacie.
  6. Witam, poszukuję sprawdzonej firmy budowlanej do remontu elewacji kamienicy w Warszawie (Wawer). Budynek ma parter i 2 piętra, powierzchnia ścian to około 700m2 (ok. 100m2 to przeszklenia). Budynek ma ocieplone fundamenty. Bryła budynku dość prosta, 5 balkonów, dach dwuspadowy. Szczegóły przekażę zainteresowanym. Firma powinna wykazać się referencją w wykończeniu budynku o podobnej kubaturze + 2 referencje z remontów przeprowadzonych minimum 4 lata temu. Wykończenie w systemie (preferowany Caparol lub odpowiednik), styropian (12/15cm - do ustalenia), tynk silikonowy. Termin wykonania to jesień 2017 lub 2018. Jeżeli ktoś z forumowiczów ma sprawdzoną ekipę godną polecenie to proszę o kontakt: e-mail: [email protected]
  7. Witam, miałem remont łazienki w styczniu tego roku. Kompletna wymiana instalacji sanitarnych, nowe płytki na podłodze i ścianach itd. Ostatnio zauważyłem problem z płytkami na ścianie nad wanną/prysznicem. Nad wanną jest okno i w miejscu gdzie płytki ułożone przy tym oknie zaczęła sypać się fuga i płytki delikatnie odchodzić od pionu. Gdy stukam w te płytki słychać charakterystyczny pusty dźwięk. Dla lepszego poglądu sytuacji załączam zdjęcia: http://i.imgur.com/fcf5u2F.jpg http://i.imgur.com/nWGXlSM.jpg Czy wilgoć od prysznica powoduje odspoinowanie płytek? Gość który to robił ma przyjechać i sprawdzić co się dzieje ale chciałbym wcześniej usłyszeć waszą opinię.
  8. Cześć, moja wspólnota przymierza się do ocieplenia budynku (perspektywa 2-3 lat) i powoli rozgryzam temat. To co mnie przygnębia oglądając budynki w styropianie jest brudzenie elewacji. Wygląda to często tragicznie i chciałbym się od was dowiedzieć co jest przyczyną. Czy to stosowanie tynków akrylowych czy typ zastosowanej faktury na elewacji? Na pewno wpływ mają uwarunkowania lokalne. W moim przypadku mamy do ocieplenia bloczek - wysokość ok. 10m , szerokość 9m. Przy budynku od strony zachodniej kilka wysokich drzew, na ścianie północnej drzewa w odległości 6-7m. Otoczenie to w większości domy jednorodzinne (trochę dymu w zimie leci z pieców węglowych). Ściany wykonane z pełnej cegły, grubość 70-75cm, budynek podpiwniczony (wysoki parter). Czy tynki silikonowe to najlepszy wybór? Czy na ścianie północnej powinno się zastosować lepsze/inne materiały? Pozdrawiam Radek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...