Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

niccolo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez niccolo

  1. Dzięki za posty. cezary.pl też myślałem zawiesić w kilku pomieszczeniach elektryczne dmuchawy lecz u mnie jest lipa z prądem,.. złożyłem o przyłącze docelowe i termin mam na lipiec 2017 roku (śmiech...tempo pracy jest niesamowite) więc dmuchawy odpadają. Na chwilę obecną działam na agregacie więc lipa... teka a czy jest problem w tym że pomiędzy parterem budynku a poddaszem jest różnica 8 stopni oczywiście na plus...na poddaszu w czasie palenia jest około 2-3 stopnie a na parterze 10-11.
  2. Dodaję, iż po ww. 48 h wstawił bym do domu ponownie kozę i przez 5 dni i nocy palił bym w niej non stop (na tyle pozwala mi tylko praca). Po upływie ww. czasu palenie w kozie odbywać się będzie średnio co drugi dzień po około 6 -10 godzin dziennie.
  3. Witam. Jestem nowy na forum więc jeśli to nie jest odpowiedni dział na mojego posta sorrki. W październiku 2015 roku zakupiłem dom jednorodzinny. Domek postawiony z porothermu z tego co kojarzę 26 lub 24 cm. Ściany budynku z zewnątrz ocieplone styropianem 15 cm, zaciągnięte klejem. Okna wprawione dwukomorowe do okien rolety zewnętrzne. Dach blachodachówka w chwili obecnej bez ocieplenia. W chwili obecnej dom ogrzewany jest z tzw. kozy (nie duża gabarytowa ale trochę ciepła daję. W trakcie palenia w ciągu dnia na parterze budynku jest ok na poddaszu trochę zimniej. W chwili obecnej nie wiem jaka jest różnica temperatur w trakcie palenia pomiędzy parterem a poddaszem jak sprawdzę to napiszę). Kolejno mam pytanie na przestrzeni dni 25.01.2016 do 3.02.2016 roku w domku chciałem wykonać wylewki , nie ukrywam iż musze je wykonać bo trochę mnie pili. Problem w tym, że w ww. okresie czasu jak przepowiadają synoptycy pogoda ma się kształtować na poziomi dzień +3-5 noc -3 do -9...Pytanie czy jak wykonam wylewki najpierw na poddaszu budynku (czyli poziom chłodniejszy) nic się z nią nie stanie? W rozmowie z wykonawca ustaliłem, iż w jeden dzień zrobią całą górę na gotowo a drugi dzień parter. Co do pierwszej nocy po wykonaniu wylewek u góry to nie ma problemu bo całą noc będę palił w kozie. Problem pojawia się po wykonaniu wylewek na parterze budynku ponieważ od razu po ich zrobieniu nie wejdę na nie aby ich nie uszkodzić, odkształcić lub coś w tym stylu. Wydaję mi się , że po wykonaniu wylewek już na parterze budynku dobrze by było przez chociaż 48 h nie chodzić po nich lecz w tym czasie przy panujących ww. warunkach pogodowych opisanych powyżej w domu temperatura może zejść poniżej zera stopni. Czu w takim przypadku może się coś stać z wylewkami? W rozmowie z wykonawca ustaliłem, iż do wylewki dodane będą jakieś ulepszacze od mrozu i dodatkowo myślałem rozłożyć gruba folię malarską zaraz po wykonaniu w całym budynku wylewek lecz nie wiem czy to coś może pomóc lub ewentualnie zaszkodzić? Proszę o porady bo nie wiem co robić jak również nie wiem co można a co nie bo po prostu się na tym nie znam...a wykonawcą nigdy do końca nie wierzę bo w większej ilości przypadków liczy się wykonanie pracy i kasa a później to sobie radź.
  4. Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy na forum wiec jeżeli miejsce założenia tematu jest złe z góry sorki. Jestem na etapie zakupu domu jednorodzinnego projekt eden link do projektu. http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/eden/296 Dom posiada stan surowy zamknięty tzn. wykonana jest stolarka okienna, dom jest ocieplony styropianem od zewnątrz i zaciągnięty klejem oraz posiada zamontowane drzwi zewnętrzne i garażowe. Wnętrze ww. domu jest w stanie surowym. Moje pytanie czy w kwocie około 100 000 złotych zmieszczę się z wykonaniem następujących prac : - 1.doprowadzenie mediów do domu (woda, kanalizacja i prąd ) - moje wstępne wyliczenia to około 12 tys. złotych - woda i kanalizacja w odległości od domu około 10 - 12 metrów, prąd 400 m, - 2. postawienie ścian działowych parter + piętro około 3.000 złotych, - 3. elektryka około 6.000 złotych, - 4. c.o. i kanalizacja i woda na gotowo z kotłem c.o. ogrzewanie podłogowe łazienka parter + piętro około 30.000 złotych, - 5. tynki cementowo - wapienne parter + piętro około 8.0000 złotych, - 6. wylewki parter + piętro około 7.000 złotych, - 7. ocieplenie poddasza o pow. około 200 m2 - około 10.000 złotych, - 8. ogrodzenie łącznie 250 mb + schody zewnętrzne i taras około 10.000 złotych, - 9. drzwi pokojowe +parapety+inne dodatki około 10.000 łącznie 86.000 + 20 % na ewentualne nie zaplanowane prace. Czy w kwocie 100 000 złotych wyrobie się z wykończeniem budynku do stanu deweloperskiego? Dodaję, iż w pozycjach za numerem 1, 3, 4 wykonam samodzielnie około 40 % prac - zostanie jedynie podłączenie wszystkiego do siebie, a w poz. 2, 7, 8, 9 całą pracę wykonam samodzielnie. Proszę o opinie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...