Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marek2122

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marek2122

  1. U mnie wyskoczył błąd FAN EHA ERROR i przestał działać wentylator wywiewny. Nawiewny zresztą też się wyłącza co jakiś czas, dopiero po skasowaniu błędu TEMP SUP MIN rusza do pracy. Gwarancja kończy się za niecały miesiąc na szczęście, więc jeszcze zdążę to zrobić bez kosztów.
  2. W moim Aerisie 350 Next wyskoczył taki błąd - "1051 general device deactivation error". Miał ktoś coś takiego?
  3. "Jeden kominiarz to akceptuję, drugi zaś nie..." to jest odpowiedź na twoje pytanie.
  4. Panel wymieniony. Wymiana chyba nawet łatwiejsza niż w przypadku paneli laminowanych czy chociażby winylowych z clickiem.
  5. Jaki łom i przecinak? Wydaje mi się, że nie doczytałeś, chodzi o panele winylowe, a nie o laminaty.
  6. Jak w temacie - ktoś już może to robił? Jak się za to zabrać?
  7. Mateusz_77 takie było moje założenie aby dom był jak najcieplejszy. Ceny energii nie rozpieszczają więc lepiej chyba zainwestować na początku żeby móc potem spać spokojnie W/g mojego projektu podłogówki prawie wszystkie rotametry powinne być ustawione poniżej 1 l tylko na jednej pętli, najdłuższej jest odrobinę ponad 1 l. Za ten sezon mam nadzieję na podobny rachunek za gaz. Co prawda w poprzednim roku utrzymywałem nieco niższą temperaturę ale było też wygrzewanie wylewki na które poszło ok 70 m3 gazu.
  8. Dzięki Montixe Od wczoraj wieczorem jest już Modul off i jak na razie jest wciąż 2 stopnie różnicy między salonem i sypialnią. Ale żona twierdzi, że już jest przyjemniej więc coś tam się chyba jednak zmieniło. Za półtora tygodnia wracam z zagranicy to wezmę się za rotometry i zobaczymy.
  9. Próbowałem już opcji z dławieniem rotometrów w salonie i niestety niewiele to zmieniało. To znaczy, w salonie temperatura i tak była blisko zadanej a w sypialni stopień albo dwa mniej. Myślałem już o założeniu elektrozaworów, tylko nie tych on-off ale tych z płynną regulacją. Czy jeżeli założę sterownik w każdym pokoju to CAR nie będzie już potrzebny? Którego sterownika będzie "słuchał" piec?
  10. Nie mam żadnego sprzęgła. Jest po prostu pompa wbudowana w piec, rozdzielacz i tyle. W tej chwili (i w zasadzie od początku) problem jest w dogrzaniu jednego, może dwóch pomieszczeń. Pech, że akurat jedno z nich to sypialnia której śpi moja żona, a ona lubi ciepło Kręcenie rotometrem od tego pokoju nic nie daje. Czy jest na minimum czy na max to temperatura zmieni się tylko wtedy jeżeli podniosę temperaturę na CAR. I to zmieni się minimalnie. Kiedy w salonie jest 23,5 (tam jest CAR) to w sypialni jest 22 - 22,2 max. Jeżeli dzisiaj się nie rozbuja, to spróbuję opcji z MODUL off. Kiedy wygrzewałem wylewki to w całym domu było prawie 30 C.
  11. Zamiast ceramiki mam panele winylowe klejone 2 mm grubości. Więc opór cieplny będzie chyba podobny jak na ceramice. Co do grubości wylewki, to raczej wszędzie będzie taka sama. Ta wylewka to anhydryt który z racji swojej płynności (coś jak bardzo rzadka śmietana) jest samopoziomujący. Wiem, że styropian pod wylewką mógłby być róznie położony ale robiłem to sam, pod laser więc wyszło jak to określił wykonawca wylewki - "książkowo". Poszło tylko 200 kg więcej materiału niż powinno na te 200 m2. Także grubość wylewki jest raczej dokladna. Co do ilości pętli w pomieszczeniach, to np w salonie na dole są 4 i o ile dobrze pamiętam, to przepływy podane w projekcie nie były na każdej pętli takie same. Eksperymentowałem już z ustawieniami przepływów i efekt był prawie żaden. W najzimniejszym pomieszczeniu było odkręcone na max i temperatura nie wzrosła nawet o 0,1 C. W zasadzie, to w pomieszczeniach gdzie najwięcej przebywamy to nie ma większego problemu z temperaturą, od wczoraj podniosła się prawie do zadanej 23,5. Próbowałem kiedyś nawet przykręcić największe pomieszczenie - salon 60 m2 do prawie zera i temperatura przez dobę nie zmieniła się. W dzień nawet się podniosła, pewnie z racji na duże przeszklenia. Przy okazji - dziękuję panowie, że chciało wam się pomóc!
  12. Mam wszystkie ustawione na ok 1. Trochę trudno jest ustawić precyzyjnie np. 0,76 lub 0,8. W najzimniejszym pomieszczeniu był odkręcony na max i też nie było różnicy. Bypassa nie mam.
  13. Pierwszy sezon kiedy mieszkamy w tym domu. Drugi, od kiedy zaczęliśmy grzać. W poprzednim roku wygrzaliśmy wylewki i przez całą zimę utrzymywaliśmy właśnie ok 20-21 stopni. Zużycie gazu wyszło ok 500 m3 za zeszły sezon, prawie co do złotówki w/g założeń projektowych
  14. Jeżeli to ma jakieś znaczenie, to wylewki to 5 cm anhydrytu a dom był budowany jako bliski pasywnemu. Wydaje mi się, że przy takiej grubości wylewki powinien nieco szybciej reagować ale może jest ok. Od wczoraj uzyskaliśmy tyle, że temperatury przestały spadać i podniosła się o 0,1 - 0,2 stopnia. Dzisiaj zmieniliśmy offset na -3, zobaczymy co sie będzie działo.
  15. Dobrze by było gdyby piec włączał się częściej. Włącza się co jakiś czas na kilka minut i to tylko sama świeczka.
  16. Mam problem z poprawnym ustawieniem tego pieca pod kątem podłogówki. Wrzuciłem dane z projektu podłogówki do kalkulatora Montixe i ustawienia jakie mi wyszły to krzywa 1,9 offset -4. Tak też ustawiłem na piecu. Niestety, piec uparcie trzyma się temperatury max 21-22 stopnie, pomimo zadanej 23-23,5. Taka temperatura była zakładana w projekcie ale ustaliliśmy na CAR 2 właśnie 23,5 bo bylo trochę zimno. Autoadaptacja wyłączona, 100% podłogówki (ok 180 m2). Przepływy na rotometrach również ustawione w/g projektu. Może odrobinę więcej ponieważ na projekcie przepływy podane w wartościach których trudno byłoby się precyzyjnie trzymać np. O,46. Możecie pomóc?
  17. Witam Mam prośbę do Was. Czy móglibyście zerknąć na te dwa pliki z obliczeniami CO ?Nie jestem pewien które dane wpisać w kalkulatorze krzywej. Załączam też plik z danymi które wpisałem do kalkulatora. Krzywa wyszła mi 11, więc zastanawiam się czy poprawnie wpisałem dane. Z góry dziękuję za pomoc!
  18. Wyrównaj posadzkę perlitem ekspandowanym. Nie jest drogi i sprawdza się świetnie. Ja tak zrobiłem na 200 m2 mojego domu.
  19. Mój piec zwariował (Victrix 12 TT). Przez prawie dwa miesiące pracował cały czas na minimum, temp na piecu jest ustawiona na 32 stopnie i tak mniej więcej trzymał od czasu do czasu podgrzewając do wyższej kiedy temp czynnika w podłogówce spadła. Czyli wszystko było w normie. Zużycie gazu od 23 listopada do dzisiaj to 260 m3, dom prawie 200 m2. Ale dzisiaj żona zauwazyła że temp na piecu spada szybko do 20 stopni, piec podgrzewa z powrotem do wyższej (34-37) ta chwilę sie utrzymuje i zaraz znowu spada do 20. I tak w kółko. Temperatura w domu (jeszcze nie zamieszkany)była do tej pory ok 19-20 stopni, jednak teraz, kiedy piec zaczął wariowac spadła do niecałych 16. Próbowałem dodzwonić sie do serwisu ale nie udało się. Ktoś mógłby cos podpowiedzieć?
  20. Ja swojego Geneo nie szlifowałem, po zagruntowaniu przykleilem płytki -trzymają się jak trzeba
  21. To są dane z projektu podłogówki wraz z OZC. Zakładana temperatura to 20 C, Widać z tego przynajmniej w jakim mniej więcej przedziale energooszczędności będzie się mieścił ten dom?
  22. Witam Czy na podstawie tych obliczeń z OZC można wyliczyć zapotrzebowanie na gaz w m3?
  23. Nie będzie problemów ze szczelnością folii? Mam na myśli przewiercanie folii wkrętami przy montażu płyt g-k?
  24. Witam, jaki jest prawidłowy sposób mobntażu foli paroizolacyjnej na skosy ocieplone pianą? Kleić folię na taśmę dwustronną bezpośrednio do piany czy do stelażu pod płyty g-k?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...