Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wojtek69

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    111
  • Rejestracja

wojtek69's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Można połączyć salon z pokojem i już jest większy. Ja tak mam, ale zostawiłam słup. Poszukaj tych którzy ze słupa zrezygnowali. Podobno się da.
  2. Mam 2 panele po 9 rur. Temperatura w"szczycie" to 65-70. Woda 55. Zasobnik 300l
  3. 12 stopni+2 zabiegi+spocznik, balustrada ok.2,5m oraz poręcz 3m, dębowe, wybarwiane, lakierowane - 6500 na gotowo.
  4. Mam tak samo tylko sterownik auratona bezorzewodowy. Programowanie tygodniowe itd. Sterownik raczej pieca nie wygasi. W moim kotle jest taka opcja jak "przepalanie" Utawione mam to na 1,5 godziny. Co oznacza ,że bez względu na temperaturę zadaną na sterowniku pokojowym i bez w zględu na porę dnia co 1,5 godzny załącza się podajnik, dmuchawa przedmucha chwilę i tak to leci.
  5. Mamy około 500m2 ścian. Farby, szpachla gispowa do małych poprawek to około 1500 . Farby duluxa i dekorala. Przed malowaniem na tyn cem-wap połozyłem gładź, następnie grunt śnieżki.
  6. Byłem "napalony" na kominek z płaszaczem, ale ktoś mi odradził podając argument który był już wyżej - nie warto robić z salonu kotłowni. Po długich wahaniach typu wygodnie czy taniej wybrałem ekogroszek. To "wygodnie to olej, nie mam możliwości podłączenia gazu. Co do doświadczeń z ekogroszkiem się nie wypowiadam bo miszkam dopiero półtora miesiąca.
  7. Przyłączę się i ja. Budowałem dom w rododenronach 5 też z Archonu. Jest nieco większy od Prymulek. Zmian, które zwiększyłyby wydatki w zasadzie nie było. Rozpocząłem w 2006 roku. Miszkamy od miesiąca. Co do kosztów to : 1. Stan surowy otwarty- mury, dach około 200m2 kryty dachówką 110tys. - to w roku 2006. 2. Elektryka, hydralika (wszystko, ale bez kotła)w alu-pexie, okna, drzwi zewnętrzne i brama do garażu, wylewki, tynki cem-wap , gładzie gipsowe, płyty g-k na poddaszu+wełna około 110 tys- to wroku 2007 3. Łazienki (glazura+wyposażenie), podłogi (parkiet), kocioł co na ekogroszek , drzwi wewnętrzne, schody, malowanie, meble do kuchni+wyposażenie, meble do pokoi dziecięcych, część mebli do salonu (tylko wypoczynek) taras, chodniki i podjazd z kostki- 130tys. To wydaje mi się niezbędne aby w miarę normalnie zamieszkać. Można zejść z niektórych wydatków - tu Ameryki nie odkrywam . Zamiast parkietów z litego drewna można panele. Zamiast dachówki można blachę.Budowałem na miarę możliwości czyli bez szaleństw. Jedynem są kolektory słoneczne na dachu - ale bez tego można żyć. Prawie nie przyłożyłem ręki do budowy bo się natym nie znam i mógłbym coś spartolić. Gdybym robił coś sam pewnie byłoby taniej . O ile? Tego nie wiem,ale jest mnóstwo prac na budowie które trzeba powierzyć fachowcom -niestety. Wydałem do tej pory prawie 370tys. Nie mam zrobionych balkonów w płytkach i schodów wejściowych. Nie zniechęcam do budowy i trzymam kciuki. Jednak wydaje mi się (obym się mylił) że 250 tys to trochę mało.
  8. U mnie podobnie. Różnica tylko taka,że jedna ekipa budowała od fundamentów do dachu. Przy czym murowali inni niż "układacze"dachu.
  9. Popiera. Ja tak mam. Tepsa odmówiła mi instalacji kablowej tłumacząc to "pozostawaniem nieruchomości poza zasięgiem sieci TPSA". Sieć kończy się około 20 metrów od dmojego domu. Nie chciało mi się z nimi walczyć i załozyłem radiowy.Może być.
  10. I ja dorzucę problem z netem . Tepsa zakomunikowała mi,że jestem poza zasięgiem jej sieci i nie mogą mi założyć telefonu i oczywiście neo. Fakt, jestem około 20 metrów poza siecią tp. ale nic to. Poradziłem sobie jakoś. Tak na marginesie, bo mi umknęło - mieszkamy w rodo5 od miesiąca. . Dziwnie jakoś.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...