Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

staman

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O staman

  • Urodziny 01.06.1973

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Ściany konstrukcyjne poddasza

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Swarzędz
  • Kod pocztowy
    62-020
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

staman's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Szukam dobrej ekipy od ociepleń poddasza z suchą zabudową, zależy mi na jakości. Obecnie z czystym sumieniem mogę polecić Pana Pawła Jakubka tel. 602 736 064 fachowca z firmy Isolbud, który u mnie robił tynki wewnętrzne gipsowe, po prostu mistrz, tak jak chciałem gładzi już nie potrzebuję Polecam również kier. bud. Zbyszka Koniecznego tel. 604 175 485, tutaj jednak uczulam na proaktywne zapraszanie kier. na budowę, duża wiedza i bez problemu poświęcany czas aby obgadać szczegóły.
  2. fighter1983, dziękuję za szybką odpowiedź i ofertę, niestety styropian już zamówiłem, Austrotherm Fasada 0,038 gr 20 cm, 5 PLN netto drożej na m3 . Jeśli chodzi o obliczenie strat na ogrzewaniu między styropianem 0,038 vs 0,031, to ściany są z porothermu 25 PW, na to styropian austrotherm 0,038, ogrzewanie podłogowe na dole, CO gaz, na poddaszu użytkowym kaloryfery, rekuperacja, okna pasywne, powierzchnia użytkowa 130m2 + nieogrzewany garaż dwu stanowiskowy przylegający do domu, nie wiem, czy jeszcze jakieś dodatkowe informacje są potrzebne. To jak z tymi stratami, mam się czym martwić, czy gra nie warta świeczki?
  3. Wracając do wcześniejszej dyskusji n/t styropianu grafitowego, decyduję się na biały Austrotherm 0,038 Fasada, ponieważ boję się, że szary może odpaść ze ściany. Takie niebezpieczeństwo potwierdził mój kierbud (bardzo polecany tutaj), który spotkał się z jednym przypadkiem, przy b. wielu budowach, które nadzoruje, ja w każdym razie nie chcę ryzykować takiej niespodzianki, nawet jeśli zagrożenie jest minimalne, a nie chcę kołkować budynku, tylko systemowo Caparolem kleić. Pytanie do szanownych forumowiczów brzmi: czy ww. biały styropian gr 20 0,038 vs szary 0,031 to duża strata w późniejszych kosztach ogrzewania, czy nie warto głowy zawracać? Styropian zamawiam jutro, więc będę wdzięczny za podpowiedź, być może ktoś ma namiary na dobre ceny Austrotherm 0,038?
  4. Dziękuję za szybką odpowiedź. Jeśli chodzi tynki gipsowe utwardzane, to MP 75 Diamant, czy może coś innego? Rozumiem, że po instalatorach oraz ewentualnych innych uszkodzeniach wystarczą drobne wyprawki i można malować bez konieczności szpachlowania całych powierzchni.
  5. Dziękuję, dobre rozwiązanie, przekaże mojemu wykonawcy. Pozdrawiam
  6. Panie Radku, proszę o podpowiedź, z wcześniejszych Pana wpisów dowiedziałem się, że nie powinno się kłaść styro na elewacji przed tynkami wewnętrznymi. Chciałbym jednak wycieplić jedną ścianę budynku przed położeniem tynków wewn., ściana jest nad płaskim dachem garażu wystającego z bryły budynku, z obawy przed zniszczeniem pokrycia tego dachu wykonanego ze styropapy przez późniejsze rusztowania. Myślę o tynkach gipsowych, czy wcześniejsze położenie styro na jednej ścianie elewacji nie zaburzy procesu schnięcia tynków w domu? Kolejne pytanie: mam koncepcję aby w całym domu położyć tynki wewnętrzne gipsowe, wyjątkiem jest łazienka, nieogrzewany garaż oraz kotłownia, która jednocześnie będzie spełniała funkcję pralni i suszarni i w tych pomieszczeniach myślałem, o tynkach cementowo-wapiennych, czy taka koncepcja ma sens? Czy tynki cementowo-wapienne w tych pomieszczeniach można pomalować bezpośrednio bez konieczności szpachlowania?
  7. Mam dylemat, ponieważ wykonawca ocieplenia sugeruje aby zastosować biały styropian mocowany tylko na klej, zamiast szarego, który powinien być mocowany na kołki, które przez dziury pogarszają lambdę dla całej powierzchni elewacji, czy to ma sens?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...