Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

oskarjursza

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez oskarjursza

  1. Dzień dobry. Ja tak twierdzę, spieki kwarcowy w pojęciu włoskich producentów jak Laminam, Floorgres, Kerlite, Sil Ceramiche nie istnieje. Wszędzie na świecie oraz w danych technicznych produkt ten jest opisany jako gres porcellanato (gres porcelanowy). Nazwa "spiek kwarcowy" istnieje tylko w Polsce. Poza tym stosuje Pan określenie "zwykły gres" co to oznacza w Pana pojęciu? Wyróżniamy kilka rodzajów gresu (barwiony w masie, szkliwiony, sole minerali, podwójny zasyp, w pełnej masie itd). Dobrze by było sprecyzować określenie "zwykły gres", aby mieć jakieś odniesienie.
  2. W normalnym użytkowaniu powinno być ok. Gdyby od początku było takie wzmocnienie prawdopodobnie nie byłoby problemu. Według mnie wytrzyma, jednak ze względu na to, że jest tam pęknięcie, nie należy tej krawędzi obciążać, mam na myśli siadanie na blacie itd. Jeśli dobrze wszystko zostało podklejone, szczelina między listwą a płytą dobrze wypełniona to nie będzie problemu.
  3. Witam, Niestety z jednej lub drugiej strony musiało dojść do takiej sytuacji, pęknięcie materiału. Tu jest wyraźny błąd w projekcie. Ten blat to domniemam 12mm płyta, która nie jest niczym wzmocniona w newralgicznych miejscach. Pod spodem powinna być konstrukcja na której by się opierała płyta i do tej konstrukcji płyta powinna być przyklejona. Jedyne co pozostaje to tak jak pisze dzabij stworzyć konstrukcję podtrzymującą. Żadna siatka, żadne podklejanie nic tu nie da. Konstrukcja musi się opierać o strukturę mebla w przeciwnym razie same zwykłe podklejanie nie pomoże. Musisz stworzyć wzmocnienie dookoła płyty grzewczej, wypełnić oznaczone na fioletowo miejsca wzmocnieniem. Na żółto narysowałem strukturę, która powinna być połączona z bokami mebla, tak aby stabilnie utrzymać blat.
  4. Może kogoś zainteresuje. Projekt wykonany z wielkoformatowych płyt gresowych Sil Ceramiche. Blaty wyłożone płytami o grubości 5,5mm. Fronty mebli wyłożone płytami o grubości 3mm.
  5. Co powiesz np. na te? http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=324781&d=1437338759 http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=324778&d=1437338755
  6. oskarjursza

    Spieki kwarcowe

  7. Pominę kwestie pierwszą i drugą, aczkolwiek przedstawiciel nie jest od uczenia klienta, ale od reprezentowania firmy i rozwiązywania ewentualnych problemów z imieniu firmy, którą reprezentuje. Przynajmniej tak mi się wydaje. Natomiast w kwestii trzeciej. Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc, że "montaż był wykonany zgodnie ze sztuką" i jeszcze pod nadzorem. Jednak, jeśli płytka została ułożona na klej przeznaczony do płytek gresowych, z fugą nie mniejszą niż 2 mm to możesz reklamować produkt w którym ujawniły się wady po ułożeniu. Jest to to po prostu ukryta wada. Producenci starają się uciekać w kierunku swoich "warunków handlowych" w których widnieje informacja, że reklamacji nie podlega produkt ułożony. Jednak jeśli wada, a w Twoim przypadku pęknięcia szkliwa, które jak piszesz pojawiły się po ułożeniu to należy jak najszybciej rozpocząć procedurę reklamacji. Włoska fabryka zapewne zażyczy sobie pełnej dokumentacji włącznie z fakturą za klej, masę fugową i za ułożenie płytek. Brak jakiegokolwiek świstka i "Ciao gwarancjo" przynajmniej dla nich, a jako, że opłacają prawników z góry, to nie są im straszne groźby, że sprawą zajmie się prawnik itp. Grey Soul to też produkt znany w Polsce pod nazwą Arkistar, który jest sprzedawany pod marką La Fenice, Jak są problemy z Gery Soul'em z Cotto Tuscania, tak samo mogą się pojawić w Arkistarze z La Fenice. Osobiście bym reklamował, a przynajmniej próbował, w końcu kupiony został pierwszy gatunek i jako taki powinien pozostać niezmienny przez długie lata. Znam przypadki w których włoskie firmy uznawały reklamacje na ułożone już płytki i pokrywały cały koszt związany z wymianą towaru. Ale to chyba kwestia szacunku do klienta i dbania o własne dobre imię (markę)
  8. oskarjursza

    Spieki kwarcowe

    W Warszawie: Projektornia MR Studio ul. Racławicka 99, Fort Mokotów, 02-634 Mokotów, Warszawa Ela Stankiewicz 607366647 Wzory można zobaczyć na żywo u nich w sali.
  9. oskarjursza

    Spieki kwarcowe

    1. Krawędź płyty o grubości 5.5mm możesz dokładnie zobaczyć na zbliżeniu w 0:27 sekundzie mojego filmu Płyty 3 mm są dokładnie tak samo cięte. W moim 4 minutowym filmie można zobaczyć jak płyty są cięte na wymiar. https://www.youtube.com/watch?v=koHcRsQRxkw W każdym razie brzegi nie tną. Są proste, ale nie tną jak żyletka i nie trzeba rękawic aby je przenosić. 2. Tak jest taka możliwość, ale... Nie ma tak dobrze Już tłumaczę, w przypadku płyt 3mm czyli bez siatki wzmacniającej całą strukturę płyta podczas przycinania może dostać wibracji, a później o pęknięcie nie trzeba się za bardzo starać. Płyta 3+ z siatką z włókna szklanego, wzmacnia strukturę i łatwiej można ją obrobić pod waterjetem. Mogę zdradzić patent jaki widziałem w jednej firmie. Panowie kładli arkusz tektury pod płytę, po czym waterjet spokojnie wycinał. Łatwiejsze i bezpieczniejsze w obróbce są płyty 5,5mm. Można je układać na podłodze, nie wymagają dodatkowego wzmocnienia jak w przypadku płyt 3mm. 3. Koszt. To chyba największa bolączka tego produktu, jednak należy wziąć pod uwagę wiele pozytywnych czynników jak chociażby sam wymiar 1000x3000 i wagę płyt. Mogę operować cenami producenckimi, ale będą one znacznie wyższe niż ceny dystrybutorów w Polsce. Dlaczego, jako klienci indywidualni nie macie upustów jakie ma dystrybutor, jako osoby prywatne musicie zapłacić podatek IVA czyli odpowiednik VAT we Włoszech (22%) i musicie znaleźć przewoźnika, który ten materiał przywiezie do Polski, a takie przewóz indywidualnego klienta kosztuje więcej niż dystrybutora w Polsce, to mogę spokojnie zagwarantować, temat transportu nie raz przerabiałem. Dlatego z mojej strony mogę dać wam namiary na dystrybutorów w Polsce, najbliżej waszego miejsca zamieszkania. Jeśli nie będzie to jedna czy dwie płyty a więcej, to można wynegocjować cenę netto. Są też dostępne mniejsze formaty jak 500x1500mm czy 100x1000mm. Więc jeśli chcecie uzyskać wstępną wycenę płyt SIL'a, to nie ma sprawy, podeślę wam namiary, możecie się na mnie powołać, wtedy pewnie przychylniej was potraktują Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, chcecie jakieś fotki, to w sobotę będę w siedzibie SIL we Włoszech, mogę zrobić zdjęcia, film, co chcecie i odpowiedzieć na pytania związane z tego typu produktem, lub po prostu przygotować wam prezentację na podstawie waszych pytań. Nie ma absolutnie problemu, jestem do waszej dyspozycji. Pozdrawiam.
  10. oskarjursza

    Spieki kwarcowe

    Nie ma przeciwwskazań jeśli chodzi o zastosowanie. Podłogi, ściany, blaty kuchenne, stoły, brodziki, łazienki, drzwi, fasady budynków. W zasadzie produkt ten widziałem już wszędzie, włącznie z wykończonymi blatami kuchennymi i stołami. Nie wiem jak dokładnie wygląda kwestia Corianu i jego odporności na np. gorący garnek, wiele opinii na ten temat krąży. Jeśli mowa o płytach gresowych to z pewnością nie ma problemów - plamieniem, powierzchnie odporne na plamy i zabrudzenia (nie wymagają impregnacji) - można postawić gorące garnki, patelnie itp - odporne na zarysowania - można spokojnie położyć mięso, powierzchnia nie plami się i wystarczy ściereczka do przeczyszczenia. Należy też wspomnieć, że jako iż jest to gres więc jego powierzchnia jest odporna na kwasy i zasady zgodnie z normą UNI EN ISO 10545 Jeśli nie wybiera się jakieś dziwacznej płyty o chropowatej powierzchni, to gładka jest łatwa w utrzymaniu i wytrzymała na długie lata.
  11. oskarjursza

    Spieki kwarcowe

    Juka11 ma rację, spieki kwarcowe, a w zasadzie płyty gresowe to nic innego jak bardzo cienki gres. Podczas szkolenia we włoskim Laminam pytałem, dlaczego w Polsce nazywają swoje produkty jako "Spieki kwarcowe" i przyznam, że na twarzy włoskiego szkoleniowca pojawiło się zdziwienie. Polska jest chyba jedynym krajem, gdzie tego typu produkty określa się mianem "spieki kwarcowe" i przyznam, że nie zgłębiałem tematu dlaczego tak jest. osobiście nazywam je "płyty gresowe" tak jak były określane podczas szkoleń w Laminam (twórcy tego produktu) Do niedawna standardem były płyty o maksymalnym wymiarze 1000x3000 mm i grubościach 3mm, 3+ czyli płyta 3mm z siatką z włóka szklanego wzmacniająca strukturę płyty (zalecane na podłogi), 5mm i 7mm. (są też dostępne wymiary 1000x1000mm, 500x1500mm). Na targach Cersaie 2014 w Bolonii niektóre firmy zaprezentowały wymiary przekraczające 1000x3000mm (1x3metra). Płyty gresowe oferuje kilku producentów, niektórzy kupili technologię i produkują sami, inni zlecają produkcję Laminam. Jeśli chcesz zobaczyć jak powstają płyty gresowe zajrzyj na mój kanał na Youtube (Oskar Jursza). Oprócz wspomnianych przez Ciebie Laminam czy FMG zerknij np. oferty SIL Ceramiche, to nowy producent w Polsce, którego produkty są pisemnie certyfikowane i gwarantowane, że produkcja jest we Włoszech, a nie wciskają Tobie jakiegoś Chińczyka we włoskich paczkach jak to robią niektóre firmy włoskie czy hiszpańskie. Co ważne bez względu na producenta, którego kupisz musisz mieć człowieka, który wie jak te produkty układać. Nie układa się ich jak tradycyjne płytki więc od razu podkreślam, że zwykły pan Kowalski, który kładzie gdzieś tam gresy nie za bardzo się nadaje. Chociażby z tego względu, że tego typu produkty wymagają podwójnego klejenia i wiedzy jak je np. docinać, jak wycinać otwory itp. Co do wzorów. Technologia cyfrowa pozwala na 100% odzwierciedlenie (kopię) w zasadzie każdego materiału. Pozostaje kwestia struktury produktu i w dużej mierze od niej zależy, czy produkt będzie wyglądał jak np. marmur, drewno czy też po ułożeniu jak tandetne linoleum (niestety takie cuda też się zdarzają), dlatego warto zobaczyć produkt na żywo, dotknąć go. Nie polecam kupowania z katalogu czy też ze zdjęć w necie. Jeśli interesują Ciebie zdjęcia "na żywo" bez obróbki to mogę takie podesłać. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...