Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wojtek88

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wojtek88

  1. Pomierzyłem wszystkie anemostaty: 506m3 nawiew, 604m3 wywiew.
  2. Serwisant napisał: "wprowadziłem prawidłowe współczynniki skalowania systemu CF" [ATTACH=CONFIG]441292[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]441293[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]441294[/ATTACH]
  3. Przy CF się chyba nie da bo to automat. A na przeprogramowanie to chyba czasu nie miał. Ale z drugiej strony kto to wie...
  4. Jestem w końcu po odwiedzinach serwisanta Thessla, który poprawił po fabryce coś w ramach CF. Wklejam obecne sprawności. Co prawda nie było jeszcze mocno ujemnych temperatur (min oscylowały wokół zera) ale jak na razie delta nie przekroczyła 1 stopnia (bazuję także na odczytach z moich termometrów umieszczonych w kanałach przy reku.) [ATTACH=CONFIG]441291[/ATTACH]
  5. ... i jeszcze jedną prawidłowość zaobserwowałem Reku pochodził jakiś czas na najniższych obrotach (10% - 60m3) miałem wtedy 1,5°C delta temperatur, później podkręciłem go na 20% i przez niecałą godzinkę delta była <1°C. Czy ktoś potrafi wyciągnąć z tego jakieś wnioski? Przesuszył się i podniosła mu się sprawność?
  6. Kurcze... To ja już sam nie wiem jak to interpretować. Bo jak zejdę do przepływów jakie Ty masz to mam w zasadzie taki sam odzysk. Mam generalnie większą centrale. Czy ktoś z uczonych orientuje sie jaka jest maksymalna moc grzałki w reku i o ile jest w stanie podnieść temp?
  7. a możesz napisać przy jakich wydajnościach masz te 2C? Albo czy możesz zrobić pomiar przy 30% i 50% i wrzucić fotki z panela?
  8. przewietrzyłem i wróciło w zasadzie do tych samych temperatur. Zaświecił się jedynie FPX. Po pierwszych uruchomieniu (suchy, ciepły reku) było za to przez kilka godzin bardzo przyzwoicie (strata ok 1C) . Jakieś sugestie? aha: rekuperator stoi w temp ok 14C
  9. Zacząłem już w innym wątku ale widzę, że tu bardziej pasuje Mam świeżo zainstalowaną centralę AirPack 650h. Dom jeszcze nie zamieszkały ale jest już tuż tuż. Po wszystkich pracach. Powierzchnia "rekuperowana" to ok 300m2, wilgotność ok 40%, w domu 17-18 stopni C. Rzućcie proszę okiem na temperatury i dajcie znać czy odzysk ciepła jest na akceptowanym poziomie, czy mam się czepiać instalatora. Naczytałem się broszur tesslagreen i przy tych 30% mocy powinno być ponad 90% odzysku. Przepływy ustawione podobno na zrównoważone. Nie mam niestety jeszcze air++ a tylko przez airmobile więc nie mam wglądu w ustawienia serwisowe.
  10. Odkopuję temat. Świeżo zainstalowana centrala AirPack 650h. Dom jeszcze nie zamieszkały ale jest już tuż tuż . Po wszystkich pracach. Wilgotność ok 40%, w domu 17-18 stopni C. Rzućcie proszę okiem na temperatury i dajcie znać czy odzysk ciepła jest na akceptowanym poziomie, czy mam się czepiać instalatora. Naczytałem się broszur tesslagreen i przy tych 30% mocy powinno być ponad 90% odzysku. Jeśli są potrzebne jakieś dodatkowe szczegóły instalacji piszcie.
  11. Czy ktoś ze znawców tematu może wypowiedzieć się w kwestii tych plam? Czy jest szansa że z czasem zniknął? Czy ktoś może miał podobne przejscia z Semmelrockiem lub innym prodylucentem i jest w stanie doradzić co teraz począć?
  12. Witajcie. Chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami z kostką Semmelrocka i prosić o Waszą opinię. W maju 2019 miałem układaną kostkę Semmelrock Senso Grande (duże płyty) oraz Semmelrock Senso (mała kostka), obydwa modele w kolorze Margo. O ile mała kostka jest bez zarzutu na ten moment to na dużych płytach od początku pojawiają się ciemne plamy. Wygląda to jak plamy po oleju. Po rozłupaniu bloku widać, że to zabarwienie wychodzi od środka. Plamy po długim schnięciu przygasają, po zawilgoceniu uwidaczniają się znowu na dłuższy czas - kilka dni, tygodni zależnie od wilgotności i temperatury. Między małą kostką a płytami jest też zdecydowana różnica w czasie schnięcia po opadach. Małe wysychają moment na słoneczku, duże potrafią schnąć cały dzień. Złożyłem reklamację u sprzedawcy ale w odpowiedzi od Semmelrocka dostałem, że produkt przebadali w laboratorium i jest pełnowartościowy, że został wykonany przy zastosowaniu najwyższych standardów, z najwyższej jakości surowców Tak wygląda moja dotychczasowa rozmowa z tą firmą. Zero konkretów czym jest to spowodowane. Przedstawiciel firmy zasugerował, że problem może ustąpić po całkowitym wyschnięciu kostki. Chciałbym podpytać się znawców tematu z forum czy to co mówi ma sens? Minęło kilka gorących miesięcy lata - czy po tym czasie kostka nadal może "schnąć"? Jestem póki co bardzo rozczarowany tą firmą. Szczególnie ich podejściem do klienta. Z opinii zasięgniętych na składach kostki traktowałem przed zakupem tego producenta jako opcję premium. Będę bardzo wdzięczny za jakieś sugestie.
  13. Dziękuję za przestrogę. Też miałem kupować Libet. Dobrze, że tu zajrzałem.
  14. Mam także pytanie w temacie wentylacji okapu ale sytuacja u mnie nieco odmienna: poddasze nieużytkowe, dach bez ocieplenia (ocieplenie ukladane na stropie). Na murlatach miedzy krokwiami ukladany w miarę szczelnie styropian. Podbitka z plyt gipskarton do stosowania na zewnatrz. Czy dawac w tym przypadku wentylację? Jesli tak jaką powierznie? Dodma ze dach kopertowy, mocno polamany.
  15. Jak to się stało to już pytanie nie do mnie. Producent tłumaczył się pomyłką. Wniosek wyciągnąłem po zważeniu kilku paczek. Niestety już po fakcie, bo dużą część miałem ułożoną. Złożyłem reklamację i została uznana. Swisspor przyznał się, że doszło do "pomyłki" i część styropianu nie spełnia norm EPS100. Ich pomysł to wymiana i rekompensata 500zł. Niestety za zerwanie i ułożenie od nowa wychodziło znacznie, znacznie wiecej.
  16. Co prawda styropian na podłogę ale przestrzegam przed Swisspor'em - w moim przypadku część transportu z fabryki okazała się być EPS 80 (z opakowaniem i nadrukami EPS 100). Zamówione i płacone było oczywiście EPS100.
  17. Witajcie. W temacie wysuwania okien przeczytałem chyba większość wątków na forum ale z tego co się dowiedziałem każdy przypadek jest indywidualny i takiego też podejścia wymaga. Lada moment będę zamawiał okna od MS - AluLook na profilu Salamander 82. Wykonawca proponuje mi wysunięcie okna o 2cm poza lico muru tłumacząc to lepszym przebiegiem izoterm (co uznałem za zasadne studiując informacje w internecie). Okna będą stały na ciepłych parapetach XPS, balkonowe zaproponował postawić na klinarycie, ciepły montaż (taśmy, piana), okna montowane na kotwach. Ściany z betonu komórkowego (Termalica 500 - 24cm), część okien przylega do slupów żelbetowych. Okna raczej duże, dużo także okien narożnych. Co myślicie o propozycji wysunięcia? Czy taki montaż nie niesie ryzyka osłabienia całej konstrukcji? Mam jeszcze kilka dodatkowych pytań, które pozwolę sobie zamieścić w tym wątku, nie do końca związanych z głównym tematem: - w domu będzie rekuperacja więc tam gdzie się dało dawałem fixy, szczególnie przy przeszkleniach > 2m wys. Są jednak od tego wyjątki : np. 2030/2490 , 1960/2540 - w te otwory będą wstawiane drzwi balkonowe, dwuskrzydłowe. MS proponuje ruchomy słupek. Czy to Waszym zdaniem to dobry pomysł? Czy znacie maksymalną wysokość/rozmiar/wagę okna dla tego profilu? - tak jak pisałem powyżej w planach jest montaż z taśmami. Czy przy wysunięciu okna o te 2cm jest możliwość naklejenia od zewnątrz taśmy paroprzepuszczalnej? W którym miejscu ościeżnicy taką taśmę się nakleja. Zakładam, że tak jak w przypadku licowania okna z murem taśma i tutaj musi być klejona do muru, ale w którym miejscu ma mocowanie z ościeżnicą? Będę niezmiernie wdzięczny za słowo komentarza od światłych tego forum. Życzę wszystkim spokojnych świąt i szczęśliwego Nowego Roku
  18. Witajcie, Listopad, grudzień planuję zamówić okna. Dom ma być "energooszczędny" więc i w takie okna mierzę. Obecnie na celowniku są MS Alu Look. Czytam wszędzie, że parametry okien to jedno a montaż i parametry po nim (izolacja między oknem a ścianą) to drugie. W związku z tym nasuwa mi się pytanie w jaki sposób zabezpieczyć się w umowie przed spapraniem montażu w kontekście izolacji. Czy komuś z Szanownych Forumowiczów udało się nakłonić firmę montującą okna do wpisania wartości progowych parametrów izolacji, które muszą zapewnić? Pytanie także do przedstawicieli drugiej strony - czy zezwalacie/stosujecie takie praktyki? Być może to jest coś oczywistego, natomiast wypytując mojego lokalnego dystrybutora o takie zapisy dostałem informację, że ich nie otrzymam. Druga sprawa, o którą chciałem zapytać to gwarancja na okna a wybór ekipy do montażu: Czy otrzymanie gwarancji na okna zawsze wiąże się z zamówieniem montażu u dystrybutora? Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam, jeśli pytam o oczywistą oczywistość
×
×
  • Dodaj nową pozycję...