Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

micubussi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez micubussi

  1. Czy zamiast żwiru i płytek mogę dać np deski tarasowe ?
  2. Rozumiem, że jeśli strop mam już ze spadkiem to nie muszę kolejnej warstwy betonu wylewać? Co to jest za ta warstwa filtrująca? Dlaczego kładziemy na warstwę filtrującą żwir i jakiej grubości ma być taka warstwa żwirowa?
  3. Naprawdę nikt nie wie jak poprawnie rozwiązać kwestię ocieplenia tego stropu ?
  4. Dzień dobry, W sezonie zamierzam ocieplić cały dom styropianem 0.33 10-15 cm. Przy tej okazji chciałbym pozbyć się też problemu przemarzania stropu nad gankiem. W zimę widać głównie w rogach u góry, że zbiera się tam wilgoć mimo, że dom jest ogrzewany i ma te ~20'C na parterze. Sytuacja wygląda tak, że do domu wchodzi się przez murowany ganek, taki przedpokój nad którym wylana jest płyta betonowa, a na piętrze nad całym gankiem znajduje się taras. Całość od góry jest tylko zabezpieczona jakąś śliską farbą przed przemakaniem i tyle. Chciałbym jakoś ocieplić ten strop zachowując jednocześnie taras na którym planuje ułożyć deskę tarasową. W jaki sposób to zrobić? Myślałem, żeby dać styropian np 3cm pomiędzy kątówki drewniane do których będą przykręcone deski tarasowe, ale powstaje problem nieszczelności. Pod takim styropianem bedzie sie zbierac woda i wilgoć. Od środka nie jestem w stanie podwiesić sufitu i go ocieplić np wełną - za nisko - ale to i tak by chyba nie miało sensu. Jest jakieś rozwiązanie tego problemu ?
  5. Nikt już nic nie napisze? To może chociaż dostanę odpowiedz na jedno pytanie. Skoro zrezygnowałem z wełny pod płytami na ścianach zewnętrznych to czy dawać folię paroizolacyjną pod płyty kg na tych ścianach?
  6. Dziękuje wszystkim za obszerne wypowiedzi, są niezwykle pomocne. Co do okien to wziąłem to pod uwagę, że będe musiał je przesunąć na skraj muru/ściany. Jesli zamontuje je w styropianie byłoby idealnie względem mostków cieplnych, ale.. Bede miał z 50-60 cm parapetu od strony wewnetrznej! No i jak takie okno doświetli wnętrze? Przecież tak głęboko osadzone okna będą miały bardzo okrojone kąty przenikania światła do środka, prawda? Dlatego myślałem, zeby tą główną ścianę z oknami obłozyć styropianem gr 10cm, ale kupić droższy o b. małej przenikalności i tym nadrobić braki w grubości. Co do ocieplenia fundamentów to właśnie jest mały problem Dom nie jest podpiwniczony, jedynie ma suterene na jakies 50 cm ponizej poziomu gruntu. Fundamenty głebokie na jakieś +/- 80cm. No i terez dość podmokły więc od razu po zakupie został zrobiony drenaż opaskowy. Fundamenty zostaly oczyszczone, zaizolowane Dysperbitem, potem folia kubełkowa, geowłóknina, w środek żwir o odpowiedniej srednicy no i rura. Zastanawiałem się nad ociepleniem tego fundamentu, ale.. niestety nie jestem z zawodu budowlańcem, a zbierając opinie (wiekszość na internecie na różnych forach) wyszło na to, że nie ma większego sensu ocieplenie. Ehh. Na chwilę obecną mogę pluć sobie w twarz, ale co zrobię? Przy wykonywaniu elewacji zamierzam zejść styropianem poniżej gruntu, ale pewnie tylko do poczatku drenażu, a wiec jakies 30-40cm po ziemie. Więcej się nie uda niestety. W takim razie daruję sobie ocieplanie wełna od wewnątrz. Po prostu zrobię te ściany i zostawie za nimi pustkę. Dawać w takim razie folię paroizolacyjna pod płyty? Jeśli macie jeszcze jakiekolwiek dodatkowe spostrzeżenia bądź porady to będzie mi bardzo miło jeśli się nimi podzielicie, co bym nie popełnił kolejnej gafy.
  7. Niestety mój dom nie jest nowy i ocieplenie z zewnątrz będzie dopiero montowane - na tej ścianie akurat przypuszczam ze 10cm, na pozostałych ścianach z 15cm. Co do akumulacji to może idąc tym tropem nie warto stosować wełny, bo np w lecie bardzo szybko dom będzie się nagrzewać? Czyli reasumując, robota warta poświęcenia czasu i kasy na wełnę, biorąc pod uwagę, że sama ścianka i tak musi być wykonana?
  8. Czyli rozumiem, że taka praktyka jest stosowana i nie jest ona błędem konstrukcyjnym? Skutkuje poprawą izolacji budynku, a nie sprzyja rozwojowi grzyba ?
  9. Posiadam dom z lat 70-80 wykonany cegly mieszanej (biala, czerwona, gdzieniegdzie dziurawka). Ściany o grubości ok 40cm (2-3warstwy cegly). W domu wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie centralne, piecowe na ekogroszek, grzejniki + podłogówki. Planuje na lato ocieplić dom styropianem 10-15 cm. Teraz jestem w trakcie remontu wewnatrz i stawiam niektóre ścianki na konstrukcji z profili. Jako, że ściany do prostych nie należą, zostaje mi możliwość włożenia 5-10cm waty za ścianki kg. Oczywiście chodzi o ściany zewnętrzne. Czyli licząc od środka byłoby: płyta kg / wełna 5-10cm / ściana z cegieł ok 40cm / styropian 10-15 cm / tynk akrylowy lub sylikonowy Czy mogę dodatkowo docieplić te ściany wełną tak jak wyżej czy to będzie błąd konstrukcyjny skutkujący np. grzybem ?
  10. Witam, Właśnie uruchomiłem pierwszy raz nową instalację C.O. w moim remontowanym domku i mam z nią kilka problemów. Samą instalację montował fachowiec, ale mam wrażenie, że parę rzeczy jest zrobione niepoprawnie. Sam nie jestem fachowcem więc chciałbym się skonsultować z wami. Oto moje podejrzenia: 1. Grzejnik na pietrzp3e przy odpowietrzaniu raz wypycha powietrze, raz zasysa.. Nie da się go na stałe odpowietrzyć.9 ROZWIĄZANIE : Przeniesienie pompy C.O. (P1) na zasilanie. Czy to wystarczy? 2. Grzanie CWU nie działa. Myślałem, że coś będzie zapchane, ale rura doprowadzająca i powrotu do CWU jest drożna i płaszcz wodny w naczyniu też sprawny. Pompa CWU (P3) działa należycie. Za to zauważyłem, że na rurze powrotnej z CWU jest duże ciśnienie, zapewne generowane przez pompę(P1) na powrocie C.O. i to ciśnienie równoważy się z ciśnieniem z pompy (P3) CWU i woda nie krąży. ROZWIĄZANIE: Przełożenie pompy (P1) CO na zasilanie i założenie zaworka zwrotnego przy pompie (P3) CWU. Czy to powinno pomóc? 3. W instalacji oprócz zaworków kulowych (odcinających) i filterków przy pompach nie ma ŻADNEGO zaworka zwrotnego. Gdzie warto je jeszcze założyć? 4. Zawór różnicowy (w razie awarii, aby grawitacyjnie woda krążyła ) też założyć na pompie(P1) CO? 5. Coś jeszcze warto zmienić ? Jakieś odpowietrzniki oprócz tych automatycznych na rozdzielaczach miedzianych? Może separator powietrza przy ipiecu? Proszę o odpowiedzi, bo zima coraz większa. Niedługo przyda się podłączyć kolejne grzejniki więć chciałbym aby wszystko było sprawne, a instalacja już teraz kuleje
  11. To może ktoś zaproponuje chociaż realne, najlepsze rozwiązanie wg. niego ?
  12. Naprawdę nikt się nie wypowie ? Na pewno są tu osoby które mają doświadczenie w posadzkach..
  13. Witam wszystkich, W moim domu posiadam podłogi Kleina oparte na szynach rozstawionych co 1m. Do wyrównania mam powierzchnie ok 40m2 w jednej płaszczyźnie zarówno na piętrze jak i na parterze pod którym znajduje się wysoka suterena. Ze względu, że zarówno parter jak i poddasze nie są nominalnie zbyt wysokie (poddasze do tego posiada skośny sufit) chciałbym wyrównać podłogi jednocześnie możliwie minimalnie lub wcale nie podnosząc ich poziomu. Podłogi opadają w jedną stronę, i ich maksymalna różnica poziomu to +/- 10cm od punktu zero. Chciałbym wypełnić nierówności pomiędzy szynami oraz wylać na całości nowa, prostą posadzkę do wysokości najwyższego punktu obecnego stropu, najlepiej nie przekraczając go. Ważne również jest jak najmniejsze obciążenie aktualnego stropu, choć poprzedni właściciel wylał na niego krzywą posadzkę betonową która skułem i dom się nie zawalił więc z ciężąrem powinno być w porządku. Czytam o różnych rozwiązaniach od styrobetonu przez keramzyt aż po posadzki perlitowe, ale o ile można ugrać tymi technologiami na wadze m2 nowej posadzki, ale we wszystkich przypadkach minimalna grubość nowej posadzki to ok 4-5cm ponad aktualny najwyżej położony punkt, a dla mnie każdy cm jest na wagę złota. W jaki sposób wy byście rozwiązali ten problem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...