Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

iwanczuk39

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

O iwanczuk39

  • Urodziny 14.09.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zielona Góra
  • Kod pocztowy
    65-084
  • Województwo
    lubuskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

iwanczuk39's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Fakt tynk wygląda tragicznie i jeśli odpada płatami to zbij do gołej cegły. Jeśli natomiast chcesz samemu robić tynki w tym pomieszczeniu to odradzam. Lepszym rozwiązaniem będzie użycie impregnowanych płyt gk ( tych zielonych) w formie suchego tynku ( klejone do ściany na placki). Założę się że lepiej ci to wyjdzie jak tynkowanie całego pomieszczenia. Sufit na stelaż i też gk. Jeśli nie chcesz zabijać tynu możesz zrobić przedscianki ( płyty gk kręcisz do stelażu przymocowanego do ścian) . Tak w skrócie jak ja to widzę.
  2. hehe no może bardziej flacho wiec;) ten przewód akurat to w celach szkoleniowych zmontowałem żeby sobie rozjaśnić sytuację, te w mieszkaniu to nówki bez oznak zniszczenia.
  3. właśnie już się przekonałem że ciężko to umieszczanie idzie na tak grubym przewodzie więc masz 100 % racji. Jak to się mówi kości zostały rzucone jeśli chodzi o dobór średnicy przewodu ( całość z 2,5) trochę się z tym pośpieszyłem ze względu na opinię jednego fachowca który tak właśnie mi doradził. Ale faktycznie łatwiej i poprawniej by było zrobić tak jak wspominasz. Cóż człowiek uczy się na błędach , mam nadzieje że te moje nie wyjdą za szybko (mam nadzieje że wcale;) . Przy kolejnej okazji na pewno zastosuje się do wskazówek i będę bogatszy o doświadczenia;) Dzięki za pomoc odzyskałem wiarę w forum
  4. Właśnie co do dobrania odpowiednich bezpieczników to kwestia jest otwarta ponieważ instalacja jest robiona od podstaw a nie przerabiana. Dochodzi do tego zakup oraz montaż rozdzielni z odpowiednią ilością modułów, ale tym zajmie się już osoba z kwalifikacjami. Moim zadaniem jest rozprowadzenie przewodów i montaż oświetlenia, włączników i gniazd. Co do średnicy to nie wiem czy to dobre rozwiązanie , ale całość jest robiona żyłami 2,5 również oświetlenie. Czyli w tym przypadku słabym punktem jest włącznik, lecz przy doborze odpowiedniego bezpiecznika B10 wszystko powinno być ok. Chyba dobrze Cię zrozumiałem.
  5. zapomniałem dodać że przewód z lewej strony zasilał będzie dwa gniazdka, dolny idzie do włącznika światła i dalej do oświetlenia, prawy jest zasilający od rozdzielni. Z tym że tak jak napisałeś Jarku na jednym obwodzie nie może być oświetlenie i kontakty , w moim przypadku będą tylko dwa kontakty ( przewód 3x2,5) i nie będą tam podłączone urządzenia o wysokim poborze mocy. Może tak być ?
  6. Fakt zrozumiałem swój błąd po zapoznaniu się z dodatkową literaturą No właśnie nie grało mi to pod kątem samej estetyki wykonania , nie mówiąc już o niepewności natury technicznej. Poprawiłem wszystko , efekty widoczne na zdjęciu, myślę że będzie grało i nikogo nie popieści
  7. Sugestie "wezwij kogoś bo coś tam" nie są żadnym rozwiązaniem więc jeśli ktoś ma zamiar w taki sposób ze mną rozmawiać to niech sobie daruje bo widocznie wiedzą w tej dziedzinie też nie grzeszy. Zapytałem o prostą rzecz mianowicie czy połączenie jest dopuszczalne czy należy użyć większej złączki i na takie odpowiedzi czekam.
  8. Witam. Mam pytanie odnośnie poprawności podłączenia złączek wago w puszce elektrycznej. Schemat wygląda następująco (od lewej złączki) : 1) złączka fazowa do oświetlenia i kontaktów 2) złączka fazowa (włącznik światłą + oświetlenie) 3) kolejne złączki to neutral i zero. generalnie nie wiem czy połączenie złączek 1 i 2 na jeden przewód wyjęty z osłony jest prawidłowe??? Myślę że innym rozwiązaniem by było zastosowanie złączki na 5 przewodów, ale robię to z dostępnych materiałów a złączek wago na 5 przew. nie posiadam. Proszę wszystkich kumatych o pomoc. Pozdrawiam
  9. ok dzięki za odpowiedź.
  10. witam . robię przymiarki do remontu instalacji w łazience ( 1,6mx 1,8m ) mam zamiar zastosować rury PP zgrzewane o średnicy 25mm. Chciałbym się dowiedzieć czy niezbędna jest otulina rur doprowadzających wodę , czytałem że rury kurczą się i rozciągają , ale moja instalacja będzie biegłą w ściance instalacyjnej w której będzie miejsce na ich "prace" . Czy zastosowanie takiej otuliny wpływa na wygłuszenie instalacji ? Dodam że do tego i tak mam zamiar zastosować wełnę min. Proszę o pomoc z góry dziękuję
  11. Dzieki za odpowiedź Balto , ale co z kwestią tych wzornikow do gzymsów? Na chłopski rozum to i samemu na frezarce można coś wyczarować , ale drewno to chyba nie najlepszy materiał do tego typu maszynki za wzgledu na dużą chłonność. Jeśli ktos ma jakiś link do skleu z tego typu narzędziami bardzo bym prosił o podeslanie.
  12. Witam wszystkich forumowiczów Z racji tego ze jestem tutaj nowy prosze o wyrozumiałość. Moje pytania są nastepujace: 1) Gdzie mozna zakupić wzorniki wraz z saniami do tynkowania gzymsów ? szukałem po necie , ale nic nie znalazłem. 2) Jakiego rodzaju zaprawy tynkarskie mozna stosować przy wykonywaniu tynków ciągnionych? Mysle ze najbardziej nadają sie cementowo wapienne , ale moze wachlarz mozliwosci jest szerszy. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...