Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Adrian_Rzepa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

O Adrian_Rzepa

  • Urodziny 12.09.1991

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wolsztyn
  • Kod pocztowy
    64-200
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Adrian_Rzepa's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Schody są lekko złamane względem paneli, układ salonu wymusił abym te schody rozkloszował bo inaczej pierwsze stopnie wychodziły potężne względem reszty co moim zdaniem bardzo zaburzało proporcję, co do wybarwienia to dorabialiśmy kolor do paneli - prawie się udało. a bejca była wodna jeżeli nie mylę projektów.
  2. nie wiem dlaczego klient tak sobie zażyczył, podobnie jak wysokość liter, kursywę poszczególnych słów, no i całą koncepcję, początkowo plan klienta był taki aby były to naklejki na folii lecz odradziliśmy ten sposób z racji na możliwy problem odklejania się z biegiem czasu, napisy są nadrukowane na drewnie i zalakierowane.
  3. Najlepszym rozwiązaniem jest wysłać wymiary klatki schodowej w tym przypadku są to praktycznie 3 wymiary, szerokosc otworu długośc otworu i wysokość kondygnacji, do tego można zaznaczyć na zdjęciu jakie są wymiary okna i ten co będzie projektował schody uwzględniając wszystkie aspekty zaproponuje rozwiązanie jego zdaniem najkorzystniejsze. ale niema się co oszukiwać że znaczniej lepiej zaprezentują się te schody w formie litery L niż U. A co do schodów zabiegowych - dobrze wykonane zabiegowe wcale nie są gorsze od schodów z podestem czy też prostych, szerokość stopnia w zabiegowych jest na środku lini biegu równa jak prostych, a nawet jak się ją zmieni o 1cm aby schody ładniej wyglądały to nie jest to odczuwalne podczas użytkowania. nie zawsze jest dużo miejsca a mimo to można wyczarować ciekawe schody wbrew pozorom te ze zdjęcia są dość strome, dlatego że otwór w stropie na więcej nie pozwala,
  4. Z mojego doświadczenia wiem tyle że albo pod noskiem każdego stopnia będzie listwa led i wówczas mamy całe schody ładnie podświetlone, albo będzie nad noskiem co drugiego stopnia oświetlenie punktowe skierowane w dół wówczas oświetla nam stopień nad którym się znajduje oraz poprzedni, albo będzie w połowie głębokości każdego stopnia, gdyż jeżeli zastosujemy na połowie głębokości zaraz nad stopniem przy co drugim trepie to co drugi będzie mocno ciemny praktycznie niewidoczny jeżeli niema innego oświetlenia klatki. fajnie wygląda też światełko w podstopniu skierowane w przód.
  5. A oto nasze kolejne dywanówki, nie wiem czemu ale mam wrażenie że coraz lepiej nam to wychodzi, mam nadzieję że niebawem dodam zdjęcia z kolejnej realizacji. Do innych producentów nam jeszcze daleko ale staramy się gonić. Jako że to pewnie ostatni mój post w tym roku wszystkim życzę: Wszystkiego najlepszego oraz dużo ciekawych realizacji wymagających potu na czole oraz ostrych bóli głowy:)
  6. A ja myślę że nad tym biegiem który ma być obkładany jest drugi, i chodzi oto aby się do niego nie zbliżać. Faktem jest to że grubość stopnia 3 a 4 jest praktycznie nie odczuwalna, człowiek jak widzi że się uderzy to i tak się zgarbi/schyli, nie chodzi się w drzwiach 1860 wysokich w świetle przejścia, wyprostowanym nawet gdy się ma 1830 wzrostu, tak więc jeżeli jest już teraz po styku to i tak się garbisz. Ja to tak widzę.
  7. Natłok pracy sprawia że nawet niema czasu jechać zrobić zdjęcia porządnym aparatem, przepraszam za jakość (Mój telefon lepiej nie potrafi), zgodnie z uwagami kolegów zmieniłem szerokość słupka oraz grubość rurki, jak to wygląda na tej realizacji??
  8. Ja jestem raczej zwolennikiem zostawiania całej opaski, Wiadomo że jak drzwi są 70 bez węgarka, to nikt ich nie będzie zwęzał o 10 cm aby mieć pełną opaskę, wówczas trzeba ciąć opaski do ściany ale w sytuacji gdzie drzwi są 90 w świetle to jaka róznica czy będą 90 czy 80, a efekt wizualny jest dużo lepszy gdy mamy wszystkie opaski na korytarzu pełne, a nie cięte.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...