Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lasu...

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lublin
  • Kod pocztowy
    21-149
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Lasu...'s Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Po prosu rozważam styropian na ocieplenie dachu , jednocześnie nie bardzo podoba mi się pomysł użycia pianki. Co do łączenia to raczej nie byłbym tak sceptyczny / wydaje mi się, że więcej ciepła przejdzie przez stelaż do G/K, A styropian nie nasiąknie / A nuż udało by się zrobić izolacje która po części likwidowała by wady styro i wełny w jakimś stopniu.
  2. Ave, Jestem przed ociepleniem dachu i myślałem nad połączeniem tych dwóch technologi w niestandardowy sposób. Między krokwie dałbym styro (najlepiej w powłoką nie wchłaniającą wodę) w wersji 15cm grubości krokiew / 5cm wełny / 50cm styro / 5cm wełny / krokiew +następna warstwa już tylko z wełny 10~15cm do rozważenia jest smarowanie styro klejem żeby był mniej atrakcyjny dla myszy oraz sposoby mocowania płyt (stelaż/druty) Widzi ktoś jakieś poważne przeciwwskazania ? Dodam, że nie bardzo pasi mi klejenie styro na piankę z powodów: - nie mam deskowania więc dach nie jest niewiadomo jak sztywny - deski nie lubią pianki - pianka nie jest jakoś wybitnie trwała (wystarczy tu sobie uzmysłowić, że stosuje się specjalną taśmę osłaniającą piankę właśnie po to aby z czasem nie traciła swoich właściwości)
  3. Ze względu na głupoty które są wcześniej. Ja polecam Rolety podtynkowe INTERMO, sam osobiście cofnąłem nadproże o 6cm żeby się każda roleta zmieściła (15cm styro) i żeby nie trzeba było decydować o tym zbyt wcześnie. Później tylko trzeba tylko kupić okna razem z roletami żeby je odpowiednio cofnąć, mi okno wyszło 3cm w głąb muru. rks ma sporo wad tak że nawet nie chce mi się o nich pisać.
  4. Zgadza się tylko nie wiem jakich materiałów użyć żeby tynk później nie odpadał. Pod długich poszukiwaniach jedyne na co natrafiłem to (jednak nie do końca jestem przekonany): 3. Wysoko umieszczona izolacja pozioma ściany – ponad powierzchnią podłogi pomieszczenia. Część ściany poniżej linii izolacji poziomej (od strony wewnętrznej lub zewnętrznej) należy zabezpieczyć z wykorzystaniem preparatu DRYZONE SUCHY MUR ICOPAL.
  5. Witam, https://drive.google.com/file/d/0B8QZwHwD5X8tRFRXYzhfZWpUY0ZrV1BkM2FEWmJqX2loajJR/view?usp=sharing Chciałbym połączyć izolacje poziomą z folią pod styropian, jednak między jednym a drugim jest jakieś 60cm różnicy. Taki układ znajduje się w kotłowni+składzik na opał, więc ładny wygląd nie jest wymagany ale już odporność na uszkodzenia mechaniczne to mus. puki co jedyne co mi przychodzi do głowy: - tynki wodoodporne (usunięcie mechaniczne dysperbitu) - beton wodoodporny +tynk (usunięcie mechaniczne dysperbitu) - przykleić styrodur 1~2cm i na to zwykły tynk cementowo wapienny (usunięcie mechaniczne dysperbitu) - otynkować bez przeniesienia izolacji poziomej na podłogę. Jedyne co udało mi się znaleźć to podobny temat ale bez żadnych odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...