Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

henryk251

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

O henryk251

  • Urodziny 28.06.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Nowy Sącz
  • Kod pocztowy
    33-300
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

henryk251's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam Bardzo proszę o sprawdzenie koncepcji rozmieszczenia czujek w moim domu. Proszę również o poradę czy dobrym pomysłem jest zastosowanie czujki ruchu na strychu oraz czy w wyłazach dachowych należy/powinno się zamontować kontaktrony? Pozdrawiam Henryk
  2. Mogę prosić o namiary na jakiś sklep co oferuje te kontaktrony?
  3. Mówi, mówi, tylko nie widzę, że są obecnie do kupienia - pisze produkt wycofany.
  4. Witam Panowie, potrzebuję kontaktronów brązowych wpuszczanych do ram okiennych. Wiem, że polecane były Bosh ISN CMINI-10 ale nie mogę nigdzie odszukać brązowych. Czy pozostaje mi użyć białych czy jest jakaś pewna alternatywa? Pozdrawiam Henryk
  5. Nie chodzi tylko o uzbrojenie. Pasuje też wykorzystać czujniki podłączone pod alarm...
  6. A w sterownikach systemowych to jak jest? Wchodzi sygnał z magistrali (niskonapięciowy) i jest jakieś wyjście 230V. A to niby czemu? Jak elektronika padnie na zwarcie - będzie się świeciło światło, jak na rozwarcie to tego światła nie będzie. W sterowniku systemowym jest dokładnie taka sama sytuacja, z tą różnicą, że w moim przypadku wiem do której puszki zajrzeć, a przy systemie należy "kopać" w rozdzielni. Nie rozumiem. A dlaczego? Obecnie w mieszkaniu mam 8 DS'ów na wspólnym kablu z zasilaniem i od 2 lat działa bez problemów.
  7. A jak z integracją systemu opartego na PLC2011 z alarmem Satel?
  8. Takie rozwiązanie wydaje mi się nie do przyjęcia. Okablowanie zaprezentowane przeze mnie w pierwszym poście ma o wiele więcej możliwości, a i w rozdzielni będzie porządek.
  9. Obawiałem się takiej odpowiedzi Chcąc zrobić to jak w opisie powyżej to będą kilometry kabli... Rozumiem konieczność stosowania kabli elektrycznych poprzez puszkę do rozdzielni oraz magistrali sygnałowej - szeregowej. Ale po co w takim przypadku UTP z każdej puszki do rozdzielni? Bardzo proszę o ten poradnik - wyślę wiadomość prywatną.
  10. Bez stosowania chociażby najprostrzych przekaźników? A jak?
  11. Dlatego też zwróciłem się o fachową poradę tutaj. Moje główne założenie jest takie, by tak poprowadzić kable, żeby możliwe było na początku podłączenie standardowych włączników/gniazdek i w miarę potrzeby (czasu) łatwa rozbudowa w ramach IB - z wykorzystaniem położonych kabli.
  12. Słyszałem trochę niepochlebnych opinii na ten temat. Wolałbym zastosować coś co jest bardziej sprawdzone, mam na myśli Satela.
  13. Początkowo też tak uważałem. Gdy do rozdzielni doprowadzę przewody sygnałowe oraz prądowe od każdego z odbiorników, to nie będę mógł sterować urządzeniami w sposób standardowy - bez montażu jakiejś inteligencji (w najprostszym przypadku przekaźników).
  14. Witam Buduję dom. W tej chwili jestem na etapie stanu surowego. Ponieważ zajmuje się nieco elektroniką, chciałbym go wyposażyć w trochę inteligencji. Pomyślałem o możliwości sterowania światłem, gniazdkami, roletami, rekuperatorem oraz odczytywaniu stanu poszczególnych czujników (czujki ruchu, temperatury, światła/zmierzchu, deszczu) i podejmowanie na podstawie tego odpowiednich decyzji (zamknięcie rolet, wyłączenie oświetlenia). Jednym słowem chciałbym by był to - choć w części - inteligentny budynek. Problem w tym, że na rynku istnieje tak dużo rozwiązań, ale wczytując się w poszczególne opisy brakuje mi konkretów. Ponieważ w tej chwili stoję przed decyzją jak wykonać instalacje elektryczne, proszę o poradę osób "siedzących w temacie". Sam wymyśliłem sobie to tak, proszę o sprawdzenie mojej koncepcji i wyrażenie swojej opinii: 1. Instalację elektryczną wykonuję jako standardową. 2. Od każdego włącznika oraz gniazda doprowadzam kabel sygnałowy powiedzmy 10 żył do rozdzielni. 3. Gdy nie będę korzystał z funkcji automatyzacji - podłączam zwykły włącznik/gniazdo. 4. Gdy zdecyduję się na inteligentne załączanie światła w danym punkcie to odłączam włącznik od przewodów prądowych, podłączam do niego kabelki sygnałowe, wkładam do puszki moduł z przekaźnikiem, a w rozdzielni podłączam kabel sygnałowy do np. Integry. 5. Gdy zdecyduję się na inteligentne załączanie gniazdka w danym punkcie to je odłączam od sieci 230V i podłączam przez dodatkowy moduł przekaźnika (umieszczony bezpośrednio w puszcze) sterowany poprzez centralę w rozdzielni. Według mnie takie rozwiązanie ma zaletę - nie muszę od początku decydować się na inteligencję, a w miarę możliwości i potrzeb rozbudowywać swoją instalację IB. Bardzo proszę o swoje opinie na ten temat. Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne sugestie.
  15. Witam wszystkich! Przymierzamy się do budowy tego domku, jednak bazując na doświadczeniach bliskich, chcielibyśmy aby stropodach był żelbetowy. Czy ktoś z Państwa wprowadził taką zmianę? I jeszcze jedno pytanie: zdecydował się ktoś na bardzo podobny projekt - NUMERIUSZ II? Pozdrawiam Henryk251
×
×
  • Dodaj nową pozycję...