Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

failsafe

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

failsafe's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witajcie, mam drobny problem - z jakiegoś powodu od głównego komina w moim domu zaciągnęła się wilgoć na ścianę, w której ten komin jest ulokowany. Ściana wychodzi na korytarz w środku domu i na białej farbie pojawiła się nieładna, brązowa plama. Rzecz się wydarzyła rok temu, jakoś w okresie ostrych deszczy - padało wtedy bodaj przez dwa tygodnie non stop, a że nie paliłem w piecu lub tylko sporadycznie na ciepłą wodę to wymyśliłem sobie, że po prostu woda nie odparowała - pomijam już fakt jak się dostała do przewodu kominowego. Chodzi mi jednak o rozwiazanie problemu po stronie domu (sam komin wymaga zapewne jakiejś poprawki przy obróbce) - poradzono mi bym wyskrobał "brudny" gips, naniósł nowy, potem lokalnie pomalował obszar szkłem wodnym i dopiero wtedy naniósł nową warstwę farby. Ma to sens? Szkło wodne kojarzę z nieco innych zastosowań, nie wiem na ile ma to sens w takim użyciu. Dodam jeszcze, że wykwit ma rozmiar dwóch męskich dłoni, nie jest więc duży, aczkolwiek oczywiście jest widoczny. Ogólnie problem jest jednorazowy - mieszkam w domu już siódmy rok i łączę go tylko z sytuacją jaką opisałem wyżej (dużo deszczu, mało palenia w piecu) - oczywiście planuję też przyjrzeć się samemu kominowi, zakładam jednak że sytuacja się może kiedyś powtórzyć. Normalnie nie chciałbym trzymać wilgoci w ścianie, jednak w tej sytuacji uważam, że jest to po pierwsze niewielka ilość, po drugie ma ona zdolność odparowania ze ściany w relatywnie krótkim czasie, więc traktuję problem jako estetyczny.
  2. Witam, chcemy obłożyć część zewnętrznej ściany domu drewnem. Chodzi konkretnie o bezpośrednią okolicę drzwi. Konstrukcja ściany to beton komórkowy plus styropian. Czy są jakieś gotowe rozwiązania w tym temacie? Pracuję w firmie, która handluje drewnem i je przetwarza, ale w zupełnie innej branży. Mam możliwość kupić taki surowiec względnie tanio, ale zupełnie brak mi wiedzy. Dodam, że nie chodzi o efekt rustykalny, Stawiałbym np. na świerk (który fajnie ciemnieje z czasem) i wybarwiłbym go dodatkowo na czerwono (pod kolor czerwonej dachówki ceramicznej). Macie jakieś rady, wskazówki?
  3. failsafe

    płytki CERROL

    Czy ktoś z Was użytkował gresy firmy Cerr-rol? Nie mam pewności, ale mogą one być także pakowane jako Ceramica Nova czy jakoś tak. Nie kojarzę zupełnie firmy, a spodobało się nam parę wzorów, którymi chcemy pokryć dużą powierzchnię (korytarz, jadalnia itd - a więc stosunkowo duże obłożenie użytkowania).
  4. Witam, chcemy kupić panel prysznicowy do łazienki. Interesuje nas względnie nowoczesne wzornictwo, ale bez udziwnień. Hydromasaże są zbędne, choc widzę, że są standardem i generalnie trudno dobrać coś bez nich. Polecano nam firmę KLUDI. Ceny zestawu to około 1200 zł. Szukając na własną rękę znaleźliśmy polską firmę Silla i tutaj pojawia się zasadnicze pytanie. Podoba się nam taki zestaw - http://silla.pl/pl/natryski/58-panel-prysznicowy-9832-bialy.html - czy ktoś z Was zetknął się z firmą Silla? - jak w użytkowaniu sprawdza się panel prysznicowy z białego aluminium?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...