Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

golgi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O golgi

  • Urodziny 14.05.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Okrzeja
  • Kod pocztowy
    21-480
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

golgi's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. 30-35KW na pewno nie będzie za małe. Duży budynek, dom. Docelowo ok 1000m2. Na chwilę obecną będzie częściowo zamieszkany tj mieszkanie na I piętrze 170m2 i 130m2 powierzchni usługowej. Docelowo jeszcze jedno mieszkanie o powierzchni ( sic) 340m2 i kolejna powierzchnia usługowa. Parter wysoki na 3,25m, piętro ok 280cm. Dwumur porotherm +10cm styropian, okna chyba 6komorowe. Plan jest taki że teraz kupię np 30kW a jak uruchomię pozostały metraż to dokupię drugi. W okresach przejściowych paliłbym tylko w jednym. Z drugiej strony w razie awarii pieca, będę miał jeszcze jeden (W planie wpisali mi piec 70kW.) Dlatego pytam, jakich producentów brać pod uwagę.
  2. Witam. Poszukuję pieca 30-35kW na ekogroszek, z podajnikiem. Jakich producentów piecy brać pod uwagę a jakich unikać? Pytam nie pod kątem doboru konkretnego modelu pod moje potrzeby ale by poznać producentów wykonujących dobry jakościowo towar. Dzięki za sugestie.
  3. golgi

    Wanna RIHO -ktoś posiada?

    Jak na chwilę obecną wygląda jakość wanien RIHO z hydromasażem? Czy ktoś z Was użytkuje taką wannę i może się podzielić opinią na jej temat. Cena jest atrakcyjniejsza od produktów sanplast. Można zaryzykować czy też omijać szerokim łukiem? Ten model mam na uwadze: http://plytki-lazienki.pl/p/167/51230/riho-lusso-wanna-prostokatna-170x75-z-hydromasazem-top-hydro-6-4-2-ba18t2-wanny-z-hydromasazem-wanny.html
  4. Kto z Was żałuje, że zakupił wannę z hydromasażem. Obawiam się , że posiadając również prysznic, może to być wydatek dający frajdę jedynie na początku. Bym później nie denerwował się, że mogła być zwykła, to i mniej zachodu z nią, mniej mycia i czyszczenia jej, wreszcie gładka powierzchnia wanny. Bez dysz i innych wystających bajerów. A moze taka wanna z masażem jest naprawdę świetnym rozwiązaniem? Jakie są Wasze doświadczenia? Co możecie doradzić w kwocie max do 5000zł (jeśli coś w ogóle można sensownego wybrać w tej kwocie) Tu mam kilka modeli http://plytki-lazienki.pl/q/?keywords=lusso%20170x75%20hydro Proszę o opinie nt wanien riho- niekoniecznie nawet z hydromasażem. W podobnych cenach jest chyba poolspa- choć kiedyś słyszałem komentarz że to kiepskachińszczyzna. Będę wdzięczny za rady i opinie.
  5. golgi

    Jakie grzejniki najlepsze?

    Oddanie pozostałej ilości ciepła zgromadzonego w grzejnikach, po osiągnięciu komfortu cieplnego, jest jakby nie patrzeć korzyścią. Dzięki temu temp wnętrza nieznacznie się jeszcze podniesie, a więc minie więcej czasu nim kocił ponownie się załączy. I tu widzę tą oszczędność, która wyrównuje straty poniesione na dłuższe "rozgrzewanie" grzejników o większej pojemności.Jeśli ktoś odczuwa komfort cieplny przy np 20,0*C to jak nawet po wyłączeniu grzania przez termostaty temp wzrośnie jeszcze o 0,2*C to komfort cieplny dalej będzie odczuwany.
  6. golgi

    Jakie grzejniki najlepsze?

    Odnośnie zachwalania regulusów mam nieodparte wrażenie, że ktoś tu ma pewien interes w tym, by forumowicze właśnie te grzejniki zakupili. Fakt, regulusy szybciej zaczynają grzać, bo mają mniejszą pojemność. Jednakże wtedy, gdy piec wyłączymy, to one wystygną prawie od razu. Grzejnik o większej pojemności będzie dalej oddawał ciepło do otoczenia, tym samym wyrówna się bilans, który początkowo był na niekorzyść tych o większej pojemności. Czy zaś fakt, że na grzejnikach żeliwnych nie można było dobrze dogrzać domu nie wynika z tego, że stosowano tą samą pompę wody np o wydajności 50L/min. Przy pojemności układu 100L pełna wymiana następowała w ciągu 2 min, zaś jak wcześniej były żeliwne i poj układu np 500L to na pełną wymianę pompa potrzebowała 10min. Jednak wtedy zużycie węgla przy żeliwnych było też i niższe gdyż temp wody powrotu do pieca była wyższa ( grzejniki nie oddały zbyt dużo ciepła do otoczenia) i z tej racji piec częściej był w trybie podtrzymania?
  7. golgi

    Jakie grzejniki najlepsze?

    Czy jest sens szukać grzejników o jak najmniejszej pojemności. Niby jeśli układ jest o większej pojemności to potrzeba większej ilości energii, by osiągnąć odpowiednio wysoką temp wody. Jednak później ta energia będzie i tak oddana do pomieszczeń. Więc na dobrą sprawę wszystko jedno, czy grzejnik żeliwny czy np konwektor. Z drugiej strony jest dużo opinii, gdzie ludzie twierdzą, że po wymianie grzejników z żeliwnych na inne, o mniejszej pojemności, zużycie sezonowe węgla znacznie zmalało. Kto ma rację?
  8. Witam. Proszę o radę odnośnie wyboru grzejników wodnych dolnozasilanych; zarówno rodzaju jak i producenta. Mieszkanie nowe, niezależne w bardzo dużym dumu, na I piętrze, ok 170m2. Ogrzewanie ekogroszek. Podłogówka tylko w kuchni i łazience. Okna nowe, przeciętnej wielkości. Rozważam grzejniki konwekcyjne, miedziano-aluminiowe. Z tego co wiem to szybko się nagrzewają ( i szybko stygną) - gdyż mieszczą bardzo mało wody, szybko nagrzewają pomieszczenia, są ciężkie do czyszczenia ( przedmuchiwanie sprężonym powietrzem), żółknie ściana nad nimi. Biorę też pod uwagę 2-płytowe , gdzie najpierw grzeje płyta od strony pomieszczenia, a później ta od strony ściany. Wizualnie podobaja mi się g. convector- czy warto( kermi są zbyt niskie i nie będa pasowały estetycznie). Z płytowych mam dobre opinie o kermi. ( pomijamy same koszty zakupy). Znajomy twierdzi, by brać z jak najniższą pojemnością wody, gdyż im mniej wody w obiegu, tym niższe koszty ogrzewania. Proszę o sugestie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...