Jestem nowym użytkownikiem forum, więc witam wszystkich serdecznie
Poszukuję odpowiedzi na kilka pytań dotyczących jednej ze zmian w prawie budowlanym i chciałbym prosić Państwa o pomoc. Chodzi mi konkretnie o artykuł:
Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
...
2a) wolno stojących parterowych budynków rekreacji indywidualnej, rozumianych jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku, o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać jednego na każde 500 m2 powierzchni działki;
...
I moje wątpliwości:
1) Czy po zmianie przepisów na działce rekreacyjnej wciąż obowiązuje ograniczenie wysokości takiego budynku do 4/5 m., wynikające z ustawy o ogródkach działkowych, na którą podobno powoływano się dotychczas, czy może wystarczy spełnić warunek "parterowych"?
2) Czy można zbudować taki obiekt na działce o powierzchni 450 m2, skoro przepis mówi, że ich liczba na działce nie może przekraczać jednego na każde 500 m2?
3) Czy razem z takim domem można bez pozwolenia na budowę wybudować duży (powiedzmy 20 m2), niezadaszony taras? Zgodnie z normą nie wlicza się on do powierzchni zabudowy, ale w ww. artykule nie znalazłem tarasu, co wskazywałoby, że do jego budowy potrzebne jest pozwolenie na budowę, a to przecież byłby absurd w sytuacji, kiedy bez pozwolenia można zbudować choćby garaż, ganek czy altankę. Ponadto czy jeżeli taki taras miałby niezależną konstrukcję, to czy domek nadal spełnia kryterium "wolno stojących".
Pozdrawiam