Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Laprathus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

O Laprathus

  • Urodziny 27.03.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Olsztyn
  • Kod pocztowy
    10-693
  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Laprathus's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jutro idę z architektem omawiać wszystkie zmiany i rozwiązania jakie chcę wprowadzić w projekcie. -Bom wybudowany ma być z solbetu 24cm + 20cm styropianu -brak kominów i kominków (wentylacja mechaniczna z reku i GWC, ogrzewanie gazowe kocioł dwu funkcyjny z zamkniętą komorą spalania, - likwidacja balkonu - likwidacja podcienia - ogrzewanie domu podłogowe po całości - garaż nie ogrzewany Jeżeli ma ktoś jakieś uwagi i uważa, że gdzieś popełniam błąd to proszę o radę. Wszelkie rady i pomysły co można jeszcze zrobić aby było dobrze to proszę pisać każda rada mile widziana, P.s jaki może być łączny koszt WM z reku i GWC do mojego projektu(materiał robocizna) podaje jeszcze raz link do projektu aby było wygodniej http://www.dobredomy.pl/projekt/milena/
  2. Witam kolegę jeżeli chodzi o podniesienie poddasza o jedną lub 2 cegiełki to ja również rozważam taką zmianę jednakże nie jestem do końca co do niej przekonany, po pierwsze dlatego, że w tych domkach realny/milena poddasze i tak jest w miarę wysokie, a podniesienie poddasza spowoduje, że budynek straci na estetyce oraz mogą wystąpić wówczas nieprzewidziane problemy. U znajomego, który podwyższył poddasze o 1 pustak majstry nie przewidzieli, że okno przez to będzie wyżej i teraz na palcach musi stawać aby wyglądnąć przez okno, zdaje się błąd który nie powinien mieć miejsca a jednak wystąpił. Jeżeli chodzi o kwestię przerobienia schodów to też muszę coś w tym temacie wymyślić bo z tego co czytam na forum to jest to bolączka tych projektów a ostatnie czego chcę, to żeby przez źle zrobione schody dzieciak zleciał mi ze schodów, ps. dziecka jeszcze nie mam ale może będzie;]Widziałem, że na oddzielnym temacie poszukujesz geodety, projektanta do adaptacji projektu myślę, że w tym temacie mogę ci pomóc. Jeżeli chodzi o firmy budowlane to mam ich dużo jednakże sam nie wiem na jaką się zdecydować. Materiały budowlane to tutaj mam problem bo nie mam żadnych dojść, trzeba będzie latać po hurtowniach i ustalać ceny targować rabaty. Jeżeli chodzi o obejrzenie domu gotowego to mi również na tym zależy, z tego co czytałem forum to jakiś miły Pan z Ostródy zapraszał do siebie, podał numer telefonu trzeba będzie wejść z nim w kontakt i grzecznie poprosić o możliwość obejrzenia.
  3. Witam dołączam do wątku, przeczytałem wszystkie posty i kłaniam się nisko wszystkim uczestnikom w/w temat. Jestem z Olsztyna i planuję rozpocząć budowę na wiosnę 2016 roku. Nie jestem budowlańcem ale ostatnie 3 miesiące przeznaczyłem na dokształcanie się w tym zakresie. Dom będę budował wg projektu Milena odbicie lustrzane. W projekcie planuje wprowadzić liczne zmiany a mianowicie: Zlikwidować podcień w salonie tj. jest to w projekcie realny, kuchnię powiększyć o wnękę z korytarza, pod schodami zrobić schowek, na poddaszu likwidacja balkonu i wstawienie normalnych okien, likwidacja wszelkich kominów z uwagi na to, że nie będę ich potrzebował ponieważ ogrzewanie planuje gazowe natomiast wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Ogrzewanie podłogowe po całości. Ściany planuje wykonać z silikatów 18 i na to ocieplenie styropianem 20cm. Budżet w jakim planuje się zamknąć to 300 tys. działkę uzbrojoną już posiadam. Pragnę dodać, że bardzo podobają mi się Wasze realizację i zazdroszczę takiego etapu.
  4. a niesamodzielnie? nie znam się na tym i mam za mało czasu do budowy aby samemu uczyć się jak takie cudo zrobić. W projekcie wywalone będę miał wszystkie kominy? czy taki krok wymusza już na mnie zastosowanie WM czy WG dalej może być zastosowana?
  5. Jeżeli chodzi o ogrzewanie podłogowe to czy jest w tym systemie możliwość wyłączenia części ogrzewania? np całego poddasza? bo kaloryfer można zakręcić a podłogówkę? natomiast powstaje kolejny dylemat, robić WM z rekuperacją czy WG...jaki jest tak naprawdę łączny koszt wybudowania i zainstalowania wszystkich potrzebnych elementów do WM z rekuperacją? jaki jest faktyczny odzysk ciepła? czy przy zastosowaniu reku faktycznie jest przyjemny klimat w domu ?
  6. Mam pytanie jeżeli chodzi o ogrzewanie, na parterze chciałbym zastosować w całości ogrzewanie podłogowe z wyjątkiem kuchni, tam nie chcę w ogóle ogrzewania zastanawiam się co zrobić z garażem, natomiast na poddaszu chciałbym zastosować grzejniki zwłaszcza, że na strychu ma być suszarnia, czy taki podział ma sens?
  7. i to są już wszystkie koszta???? albo coś ci się źle wkleiło albo praktycznie nic tam nie ma
  8. W dochodach szału nie ma aby zrobić to bardzo szybko, nie chce już kombinować z zmianą projektu, bardzo podoba mi się rozmieszczenie pomieszczeń oraz wygląd zewnętrzny budynku pomimo tego, że jest to prosty domek, 300k chciałem się zamknąć ale jestem w stanie wyłożyć około 350k jednakże wolałem to przeznaczyć jako rezerwę, mogę prosić o rady np, jakiej grubości ocieplenie zastosować na ściany, podłogę, dach, ściany podłogę garażu aby mieć dobry stosunek ceny do jakości?, taniej wyjdzie budować z silikatu czy z bk? nie mam na myśli tu ceny 1m2 cegły ale łącznie już z klejami, zaprawami itp... prawdą jest, że blacho dachówka podczas deszczu jest upierdliwie głośna?. ps. początkowo nie chce wykańczać poddasza w planach mamy z żoną zamiar mieszkać na parterze i powoli wykańczać poddasze tak aby było gotowe dzieci się urodzą i będą mogły mieszkać w oddzielnym pokoju dopiero wówczas poddasze....czyli za jakieś 8 lat ogrzewanie tańsze podłogowe czy grzejniki?
  9. No to powiem Ci, że mnie nie pocieszyłeś, ale to też i dobrze w takim razie muszę coś wykombinować, a zapomniałem dodać, że instalacje elektryczną będę miał zrobioną za koszt samych materiałów + krata piwa + kac, z komina i kominka zrezygnuje więc zawsze parę tys. przyoszczędzę. Nie bardzo chcę zrezygnować z rekuperacji ale jak przyciśnie to będę musiał.
  10. Podłączam się do tematu, moje marzenie to zmieścić się w 300k aby wprowadzić się do http://www.dobredomy.pl/projekt/milena/ działkę posiadam, media pod działkę podłączone. Ogrzewanie zgodnie z projektem pozostanie gazowe, jednakże chciałbym dać jakiś dobry kocioł aby zminimalizować koszt ogrzewania, ściany z BK 24 ewentualnie silka 18. Projekt zmodyfikowałem w salonie nie posiadam podcienia, pociągnąłem ścianę do końca. Po ostatnich analizach postanowiłem wyrzucić balkon a w miejsce drzwi balkonowych wstawić większe okna aby nie było ciemno w pokoju. Ogrzewanie podłogowe w łazience oraz kuchni pozostałe grzejnikowe. Z kominka nie planuje korzystać natomiast chciałbym mieć WM z Rekuperatorem. Na początek planuje aby za te pieniądze wykończyć parter do tego stopnia aby dało się mieszkać natomiast poddasze może czekać na wykończenie. W pracy nie mam możliwości poświęcić tyle czasu aby budować samemu w związku z czym całościowo firma, może wykończenie poddasza będę się sam dłubał. Proszę o rady czy w 300k da rade się wprowadzić, jakie rozwiązania stosować aby zmieścić się w takiej kwocie.
  11. Wiesz właśnie o to chodzi, że obawiam się tego, że Pan Zenek z Mietkiem powiedzą "Panie damy rade" a potem się okaże, że nie wiedzą jak to zrobić właściwie i będą improwizowali, uważam, że jest dość duża szansa niepowodzenia, prawdopodobnie gdybym sam posiadał większa wiedze to bym się zdecydował a tak to sobie odpuszczę bo po nocach nie będę mógł spać. Swoją drogą to taka izolowana płyta fundamentowa nadaje się do budynków wykonanych całościowo z silikatu z użytkowym poddaszem? czy raczej do parterówek?? Przy ogrzewaniu gazowym kominek rozumiem, że nie jest potrzebny? p.s jak twoje założenia odnośnie 250k, udało się?
  12. Dobra nie było pytania o płytę fundamentową, poczytałem trochę i nie zdecyduje się na tak odważny krok.
  13. I teraz mam dylemat myślę, że komin jest mi niepotrzebny gdyż mam dostępny gaz i planuje to wykorzystać. Z drugiej strony żona obawia się, że ruskie zakręcą dostawę gazu i chciała by mieć alternatywne wyjście tj.Pan Jacek i Piotrek więc dla jej komfortu psychicznego poświecę te parę tys. zł. Artura z tego co widzę w twoim dzienniku budowy to posiadasz wentylację mechaniczną, jesteś w stanie przybliżyć mi jaki to jest koszt i czy z biegiem czasu jesteś zadowolony z rekuperacji?. Z tego co się orientuje to decyzję o rekuperacji należy podjąć na etapie adaptacji projektu? Wspomniałeś o możliwości zastosowania izolowanej płyty fundamentowej zamiast fundamentów ławowych, czy przy puki co mojej niewielkiej wiedzy warto mi się w to pakować czy też może lepiej nie.
  14. Bez urazy ale ja jestem nowy na tym forum, a już widziałem twoje 2 tematy w tej samej sprawie. Spójrz na promieniowanie z pozytywnej strony, oszczędzisz na prądzie w nocy bo ściany same będą świecić i nie trzeba będzie żarówek palić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...