Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wroniszcze

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wroniszcze

  1. Witam. Czy wiecie, czy bramę o długości 2 m skrzydło i wadze ok 40 kg można zamontować na slupku wymurowanym na pustaku 18x38 cm? Jest to wymiar pustaka do murowania murka, czy musi być słupkowy o wymiarze 38x38 cm? Brama raczej lekka, skrzydło 2mx1,5m.
  2. dzień dobry, proszę o polecenie tynku silikonowego na elewację. Ocieplony styropianem 15 - szary, na to już jest klej, siatka, grunt i raz farba pociągnięte. Tynk musi być mocno odporny na warunki atmosferyczne, na największą ścianę domu cały rok zacina wszystko co z nieba leci. Proszę też o podanie orientacyjnej ceny tego tynku za m2 - podobno jaśniejszy droższy - u nas ma być kremowy. z góry dziękuję za odpowiedzi.
  3. Sąd i kw odpowiada za Dz. II - ewidencja za I - oznaczenie. Trzeba uaktualnić kw Dz I. Może mieli już jakaś ewid. i karta budynku będzie, podatek od budynku i pow. jest naliczany więc może się coś znajdzie.
  4. "W okresie słusznie minionym działy się różne cuda lecz generalnie jeśli w KW figuruje zapis "działka niezbudowana", to należy przyjąć że jest NIEzabudowana. To się nazywa "rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych" czyli prawo ujawnione uważa sie za domniemane. Nie ma nic o budynku, to budynku nie ma . Nawet jesli w EGIB jest inaczej, kupisz wyrys i wypis, dołaczysz do wniosku o zmianę wpisu w KW, to sąd może wezwać właściciela do udokumentowania swojego prawa. Jeśli właściciel okaze się odpowiednim dokumentem wiarygodnym dla sądu, to zmiana wpisu nastąpi. " Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd pisząc takie rzeczy - nie znam się to nie piszę.
  5. a jaki notariusz widzi problem że nie chce sporządzić aktu notarialnego? w czym widzi problem ? przepisuje działkę, grunt - którego częścią składową jest budynek na tej działce, co najwyżej można ujawnić w kw że działka jest zabudowana. jak wygląda mapa ewidencyjna dla tego obszaru ?
  6. w kw nie ma ujawnionego budynku. Nie wiem jak akurat w Twoim starostwie wygląda ewidencji budynków, zazwyczaj urząd wystawia zaświadczenie o tym że taki i taki budynek stoi na takiej i takiej działce, pow, przeznaczeni itp. Z tym zaświadczeniem składa się wniosek do sadu o ujawnienie budynku w kw.
  7. wroniszcze

    rozpoczęcie budowy

    13 lutego mija rok od wbicia łopoty a na Wielkanoc przeprowadzka :) Udało się, ale było ciężko
  8. "Mąz powiedział, że normalnie KW "dostaje się". Myśmy musieli odpisy z sądów pobierać." nie widzę sensu w tym co jest napisane Trzeba ze starostwo zamówić dokumenty do ujawnienia budynku w kw. Czy jest tam ewidencja gruntów i budynków prowadzona ? Powinna być. Złożyć wniosek do sądu o wpis budynku do kw.
  9. U nas jest sam styropian (dach, podłoga) 25 cm (10 i 15) bez legarów, na to położone kilka płyt osb tam gdzie będziemy korzystać ze strychu. Jak czas i pieniądze pozwolą to chcemy zrobić jakaś lekką wylewkę lub nawet klejem i siatką od styro zakleić, żeby się tam żadne gryzonie nie dostały. Pierwszy plan był taki aby wstawić legary i ocieplić wełną, ale właśnie też mieliśmy problem jak te legary odizolować.
  10. te pęknięcia na wylewce to dobrze że są - to dylatacje. co do tynków to rzeczywiście bez gładzi będzie ciężko, a te puszki to jakaś porażka :/
  11. Mi się w ogóle w głowie nie mieści dla ilu ludzi budowa domu jest kaprysem jednej chwili. Jeszcze rozumiem ludzi zarabiających dużo, mogą sobie na takie rzeczy pozwolić chociaż też nie zawsze. Ja mimo tego że działkę mieliśmy swoją już dawno, przez 7 lat mieszkaliśmy z 2 dzieci w jednym pokoju, do budowy przygotowywaliśmy się kilka lat. Ile osób nam mówiło, "a za małe pokoje" , "zróbcie garaż"," kto to widział dom bez kominów". Trzeba mierzyć siły na zamiary. Oczywiście że chciała bym większy dom, garaż, kominek i wiele innych rzeczy, ale mnie na to nie stać i nie udaje że tak nie jest. Mimo tego że budujemy w najgorszym okresie, bo zaczęliśmy w lutym tego roku, jesteśmy na etapie stanu deweloperskiego (schną tynki i wylewki). Ale codziennie od kwietnia po pracy od 16-20 na budowie, w tym 2 niedziele mieliśmy wolne . Kosztorys mimo szybujących cen był mocna zawyżony, a i tak jakieś 20-30 tyś mamy zapasu. Rozumiem że jest to marzenie wielu ludzi - mieć swój własny dom, ale uważam że nie każdego na niego stać, mimo wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Życie to nie bajka i nie całuje Nas po jajkach
  12. Mamy problem z roletami. Zdecydowaliśmy się na rolety trochę za późno, mamy parterowy dom, z oknami o wys. 120 cm - otwory okienny, z lanymi nadprożami. Nie ma zostawionej wnęki na rolety podtynkowe, ocieplenie będzie 15 cm, nie będziemy zwiększać do 20cm żeby schować te podtynkowe. Czy zdecydowalibyście się na rolety adaptacyjne, które zabiorą ze światła okna ok 17 - 18 cm. Czy montując te rolety, które są montowane do okna, nie "rozszczelni" mi to okien, bo mamy went. mech. Rolety nie chcemy ze względów bezpieczeństwa, tylko ze względów pogodowych. Macie jakieś doświadczenie z roletami adaptacyjnymi ?
  13. Mamy problem z roletami. Zdecydowaliśmy się na rolety trochę za późno, mamy parterowy dom, z oknami o wys. 120 cm - otwory okienny, z lanymi nadprożami. Nie ma zostawionej wnęki na rolety podtynkowe, ocieplenie będzie 15 cm, nie będziemy zwiększać do 20cm żeby schować te podtynkowe. Czy zdecydowalibyście się na rolety adaptacyjne, które zabiorą ze światła okna ok 17 - 18 cm. Czy montując te rolety, które są montowane do okna, nie "rozszczelni" mi to okien, bo mamy went. mech. Rolety nie chcemy ze względów bezpieczeństwa, tylko ze względów pogodowych. Macie jakieś doświadczenie z roletami adaptacyjnymi ?
  14. kwestia jest taka czy będzie to podział zgodnie z mpzp ? Czy jest jakiś stary plan a ten jest nowy zmieniający stary? Czy będzie wydzielana działką większa niż 30 arów, ale żeby taką kupić, trzeba spełnić dodatkowe warunki. Bez podziału nie ma możliwości kupić części, działki, musi być geodezyjnie wydzielona.
  15. lepiej nie myśl za duża i kop tam jakie masz warunki przyłączy
  16. marzenie się spełniło, jest luty a w przyszłym tygodniu wylewają płytę na fundamentach
  17. Przeraża mnie ilość szczegółów nad którymi trzeba pomyśleć. Rok przygotowywaliśmy się do budowy, myśleliśmy że mamy dogadany każdy szczegół budowy, a im dalej w las tym więcej drzew. W życiu by mi nie przyszło do głowy żeby pomyśleć "... przy 20cm robią się już wnęki przy oknach nie małe i mniej światła wpada do środka." Wiem że pokoje dla dzieci są małe 10.40m2 i 11,40m2, ale był to kompromis między możliwościami finansowymi a komfortem. W tym momencie mieszkamy w domu 110m2 w 7 osób, więc pojęcie komfortu jest nam obce
  18. wiem że reku nie zagrzeje, ale może trochę ciepła ponownie wykorzystam. Kominów nie ma, została tylko pralnio- kotłownia - spiżarka. Też Nam się wydaje że 15 cm na ścianach może być mało i damy chyba 20 cm. Jak będziemy strop ocieplać to jeszcze kwestia do ustalenia. Dziękuje za informacje. Pozostają więc panele z dobrym podkładem. Do płytek na podłogach w pokojach i salonie ciężko Nam się przekonać.
  19. Witam. Czy mogła bym prosić o opinie osób które maja ogrzewanie podłogowe w całym domu. My planujemy panele podłogowe na pow. ok 70-80 %. Czy damy radę dogrzać dom, żeby komfort cieplny był przyjemny. Czy w pokojach dzieci pow. ok 10m i 11m gdzie będzie to ogrzewanie podłogowe na panelach + meble które trochę tego ciepła pochłoną będzie przyjemnie ciepło?? Nie będziemy dogrzewać domu niczym innym, jedynie went. mech z reku. Czy rezygnując z paneli na rzecz płytek będzie łatwiej uzyskać ciepły klimacik ?? Dom parterowy, 100 m2, będziemy się starać docieplić od podłogi dość mocno. Nad parterem będzie lany strop, docieplony styropianem, na ścianach zewn. mamy mieć 15 cm styropianu. Co możecie doradzić żeby było łatwo i tanio dogrzać dom. Na razie jesteśmy na etapie kopania fund. więc wiele rzeczy możemy jeszcze zmodyfikować.
  20. wroniszcze

    rozpoczęcie budowy

    schodów na strych nie robimy w salonie, będzie wyłaz w korytarzu z drugiej strony domu (obok drzwi do łazienki). Budujemy na tradycyjnych ławach, z tym że ściany będą pękać to się liczymy, ale mieszkać gdzieś musimy. Będziemy robić lany strop, i kanały wentylacyjne na poddaszu i ocieplenie stropu. Z poddasza nie będziemy w ogóle korzystać, tylko kawałek zrobimy żeby można było zrobić składzik rzeczy zbędnych.
  21. Witam serdecznie. Dzisiaj rozpoczyna się ciężkie najbliższe 10-12 miesięcy. Zaczynają się wykopy na działce pod fundamenty. Budowa wg projektu Tanis z pracowni archiportal. https://archiportal.pl/projekt/tanis/" rel="external nofollow">https://archiportal.pl/projekt/tanis/" rel="external nofollow">https://archiportal.pl/projekt/tanis/" rel="external nofollow">https://archiportal.pl/projekt/tanis/ z lekkimi zmianami. Likwidacja kominka, w całym domu ogrzewanie podłogowe, wentylacja mechaniczna, ogrzewanie gaz - piec kond. Budujemy z porothermu 25 na kleju + 15 cm styropian. Jak dobrze pójdzie do końca kwietnia dom będzie stał. Wstępna umowa na tynki (lipic - sierpień) oraz wylewki (wrzesień) Instalacje we własnym zakresie. Droga utwardzona na działkę już jest. Plan jest żeby rok 2018 zakończyć w nowym domu i tego się trzymamy.
  22. Dzięki za pomoc. Okna będą na pewno zamawiane z montażem.
  23. Dzień dobry, planujemy w salonie na jednej ze ścian zamontować okno fix - witrynę. Okna będziemy montować we własnym zakresie, Czy wiecie jaki jest najbardziej uniwersalny wymiar okna fix. W projekcie mam 180x234, ale żaden internetowy kalkulator okien mi tego okna nie wycenił. Czy możecie doradzić jaki wymiar jest najpopularniejszy i najłatwiej będzie sobie poradzić z montażem. Jak nie uda się tutaj znaleźć podpowiedzi, będę dzwonić po dostawcach, więc dam znak co się dowiedziałam.
  24. Sucha, na płaskim szczycie małej góry. Rok temu się zima dopiero w lutym rozkręcała, dlatego też uważam ten termin za mało realny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...