Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piasek3

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

piasek3's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Pytania do iF-Jimi: Czy są planowane jakieś szkolenia w północnej Polsce? Jeśli nie, to gdzie najbliżej można odbyć takie szkolenie i kiedy? Czy szkolenia są tylko dla instalatorów prowadzących działalność? Czy prywatna osoba też może skorzystać ze szkolenia? Pozdrawiam.
  2. I tak też zrobię. Dziękuję za porady.
  3. Dziękuję za podpowiedzi. Zgodnie z sugestią użyję skrzynek 12tek i w salonie/jadalni 2 razy po 2x75. W tej łazience na dole mam 3x75, a w tej małej łazience na górze mam 2x75. Co do przedpokoju/ wiatrołapu chcę tam dać 1x75 i przytłumić, żeby własnie nie zabierało powietrza z łazienki i z kuchni ale żeby wyciągało brudne powietrze.
  4. Po poprawkach proszę o weryfikację moich "szkiców" rozmieszczenia czerpni, wyrzutni, centrali, skrzynek rozdzielczych oraz ilości kanałów do poszczególnych pomieszczeń. Centrala AirPack 400. Czerpnia, wyrzutnia, kanały główne fi 200. Kanały typu pe flex fi 75, trasy kanałów są tylko orientacyjne. Dwie skrzynki rozdzielcze na strychu 11x75. Czy w Salonie/Jadalni dać jeden anemostat z kanałami 3x75 czy dwa, 2x75 + 1x75?
  5. No i kolejne pytanie mi się nasuwa, czy zamiast GWC rurowego nie zrobić glikolowego?
  6. Co do 3 x10 to mogę to, zrobić obok domu a nie w okół bo mam trochę miejsca tylko czy będzie to lepsze rozwiązanie? A w przypadku umieszczenia po drenażem to dochodzi kolejne kolano 90*, czy nie zwiększy to oporu? I druga sprawa to nie chciał bym już kopać głębiej niż będą ławy. I jeszcze pytanie które się mi dzisiaj nasuwa: czy zamiast rurowca gwc nie zrobić klimatyzacji kanałowe?
  7. Dziękuję za podpowiedzi. Wydaję mi się że rury ułożę podobnie jak zaproponowałeś JandJ bo mam podobną sytuację tzn. głęboki wykop wokół domu. Co prawda mam trochę więcej miejsca na działce ale czy była by znaczącą różnica jak bym dał np 3 X 10 m w układzie Tichelmanna? I jeszcze jedno pytanie, czy ma znaczenia czym zasypie tego rurowca?
  8. Dziękuję za podpowiedzi i sugestie. Dom to 160m2 pow użytkowej. Model o jakim myślę to Thessla AirPack 300 lub 400. Z nagrzewnicą to się zgadza, posiada z płynną regulacją. A o GWC to myślałem rura 200 o długości ok 60m wokół domu na głębokości 2m Uważasz, że nie spełni on swojej roli? Buduję w woj.pomorskim gdzie lato nie jest za upalne Czytałem Twój dziennik i jest bardzo ciekawy, fajne rozwiązania stosujesz. Twój GWC daje radę, już nawet to 30m rury sporo obniża temperaturę powietrza a żwirowy to już całkiem fajna sprawa.
  9. Uważam, że poprawi on trochę komfort w domu latem i nie dopuści do zamarzania centrali zimą. Proponujesz jakiś inny niż rurowy? albo jakieś inne rozwiązanie? Ja myślę o rurowym ze względu na to, że teren był kiedyś nawożony i jak robiłem wykop to różne zapachy się z niego wydobywały. a GWC rurowy powinien zapobiec przedostawaniu zapachu z gruntu.
  10. Dziękuje za podpowiedzi, I kolejne pytania mi się nasuwają: - czy po montażu całej WM na 2 skrzynkach rozprężnych i przewodach elastycznych jest potrzebna jakaś regulacja? - czerpnie umieścić w szczycie ściany na wysokości strychu czy gdzieś niżej, żeby był do niej łatwiejszy dostęp w celu wyczyszczenia?
  11. Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i porady. i mam kolejne pytania - Jeśli chodzi o skrzynki rozprężające to czy dobrze rozumiem jedna na nawiew i jedna na wywiew (umieszczone na strychu) a z przewodami na parter zejść "po ścianie" ? - co do GWC to nie oczekuję, że będzie mocno chłodził/ogrzewał, ale tak żeby w zimie centrala nie przechodziła w rozmrażanie, jakiej musiał by być długości? - a co do nawiewu w garderobie to zmieni się nawiew na 240(20m/osoba) 300(30m/osoba) do wywiewu 215, czy nie będzie z tym problemu?
  12. Witam. Podłącze się do tematu i przedstawię swoje wstępne założenia co do WM i proszę o ewentualne sugestie, opinie i podpowiedzi. Prześledziłem wątki na forum ale mam nadal wątpliwości i pytania. A więc: Dom: parter i poddasze, ok 160m2 użytkowych i docelowo 5 mieszkańców. Wentylacja: - czerpnia na ścianie wschodniej budynku w szczycie na wysokości strychu. - ewentualne GWC rurowe wokół ścian fundamentowych, 1,5m od ścian (jeszcze nie wiem jakiej długości) - dostarczenie powietrza z GWC do centrali poprzez jeden z szerszych otworów kominowych wentylacyjnych na strych lub ocieploną rurą spiro - rozprowadzenie z centrali do skrzynek rozdzielczych ocieploną rurą spiro - elastyczne kanały rozprowadzające antystatyczne i antygrzybiczne - skrzynki rozprężne na strychu przejściowe, w posadzce na stropie w izolacji - wyrzutnia przez komin wykorzystany wcześniej do dostarczenia powietrza z GWC - rekuperator o którym myślałem to AirPack 300 lub 400 Wymiana powietrza w pomieszczeniach: (20/30m3 na osobę) nawiew wywiew PARTER 1/01 Wiatrołap 15W 1/03 Łazienka 50W 1/05 Kuchnia 50W 1/06 Salon 80N 1/07 Gabinet 20/30N Piętro 2/06 Łazienka 50W 2/03 Pokój I 20/30N 2/04 Pokój II 20/30N 2/05 Pokój III 20/30N 2/08 Pralnia/suszar 25N 2/10 Łazienka 50W 2/09 Sypialnia 40/60N 2/11-12 Garderoba 15W razem 225/285 230 Co sądzicie o tych założeniach? No i prośba o porady: - rur o jakich wymiarach i jakich ilości użyć do rozprowadzenia powierza "z" / "do" skrzynek rozprężnych w poszczególnych pomieszczeniach? - czy ten typ GWC spełni swoją rolę? - jeśli tak to jakiej powinien być długości? - z jakich rur go zrobić (dedykowane czy zwykłe pomarańczowe) (twarde czy elastyczne)? - czy ktoś miał styczność z centralami AirPack? co o nich myślicie, jak z ich jakością i niezawodnością? Pozdrawiam
  13. Chciałem podobnie dostarczyć powietrze z GWC do centrali używając jednego z większych ciągów komina wentylacyjnego. Uważacie, że to kiepski pomysł? A jak Mopowa zamierzasz w późniejszym czasie dostarczyć powietrze z GWC do centrali przez pomieszczenia mieszkalne?
  14. Witam wszystkich forumowiczów. Wielkimi krokami zbliża się moment rozpoczęcia budowy. Ze względu, że teren był nawożony to jestem zmuszony do głębokiego wykopu (ok 2m) w celu posadowienia ław w oryginalnym gruncie. I mam do szanownego grona forumowiczów kilka pytań odnośnie GWC. - ze względu na nasypywanie terenu wokół domu jaki GWC zastosować? - czy umieszczenie GWC rurowego wokół ścian fundamentowych to dobry pomysł i ewentualnie w jakiej odległości od nich można go ułożyż? - czy nie będzie za dużych oporów ze względu na ilość kolan? - jakiej długości powinien być GWC rurowy dla domu ok 160m2 użytkowych i docelowo 5 mieszkańców? - czy przy GWC płytowym nie będzie problemu z zapachem ze względu na różnego rodzaju nawożony grunt?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...