Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tmat

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O tmat

  • Urodziny 20.04.1977

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

tmat's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Kołki są właśnie po to, aby klej nie puścił. Mniejsze naprężenia.
  2. Oczywiście się z Tobą zgadzam, przy porównaniu do stanu aktualnego, różnice są ogromne. Ale. Czy możesz powtórzyć swoje wyliczenia przy osiągnięciu U przegrody na poziomie 0,20W/m2K Bo nie chodzi o porównanie 0,7 z 0,15 ale 0,2 z 0,15. Tutaj widzę różnicę 300 pln rocznie, czy się mylę ? Okna mam zamontowane na skraju muru, mam więc rozsądne minimum, tutaj więc zmiany nie wchodzą w grę.
  3. Tak, dlatego własnie napisałem, że w najbardziej optymistycznym wariancie różnica wyniesie te 348 PLN. Biorąc pod uwagę to o czym piszesz, a nie sposób nie przyznać Ci racji , różnica w oszczędnościach rocznych będzie jeszcze mniejsza, czyli rzeczywisty zwrot różnicy cenowej styropianu białego do grafitowego wzrośnie do 20, 30 , 50 lat ? Czy w takim razie poza nabijaniem kieszeni producentom styropianu lub wykonawcom (80% wykonawców nie chce słyszeć o pracy na materiale powierzonym) , inwestowanie w wartości LAMBDY na trzecim miejscu po przecinku ma jakiś głębszy sens ? Aby była jasność, nie zamierzam "wycierać dupy szkłem". Różnicę miedzy Atlasem a Caparolem rozumiem i dlatego tylko Caparola biorę pod uwagę. Ale nie lubię być dymany, a tak trochę się czuję patrząc realnie na różnice kalkulowane pomiędzy białym a szarym styropianem. Czy to przypadkiem nie jest po prostu moda, lub próba zbliżenia ceny styropianu do wełny ?
  4. Grzeje gazem. Ostatni rok wydatku na gaz w domu bez ocieplenia to wydatek 6800 PLN za rok ( ogrzewanie + woda) - przyjmuje ze 1000 to koszt ogrzewania wody i używania kuchenki gazowej, ogrzewanie zatem zjadło 5800 PLN Wg kalkulatora przy użyciu styropianu 15 cm o lambdzie 0,045 pomijając inne zmienne przy najbardziej optymistycznym wariancie, straty ciepła zmniejszę o 76%. A zatem przy zastosowaniu takiego ocieplenia, ogrzewając gazem powinienem wydać 1392. Wg tego samego kalkulatora przy użyciu 15 cm o lambdzie 0,032 pomijając inne zmienne przy najbardziej optymistycznym wariancie, straty cieplne zmniejszą się o 82%. A zatem przy zastosowaniu takiego ocieplenia , ogrzewając gazem powinienem wydać 1044. A zatem roczna oszczędność wynosi 348 PL I teraz koszty wykonania - Swisspor SUPOR EPS 045 UNI fasada - cena za m3 - 113 x 60 m3 = 6780 Swisspor Supor EPS 032 THERMO PLUS fasada - cena za m3 156 x 60 m3 = 9360 Różnica 2580 Różnica w cenie robocizny na szarym styropianie wykonawca ocenia na 5 PLN za m2 x 400m2 - różnica 2000 Użyję systemu Caparola więc zakładam, że klej 190S może być użyty zarówno do szarego jak i białego wiec tutaj różnicy cenowej nie zakładam. A zatem różnica na wykonaniu wynosi 4580 czyli zwrot wydatku na szary styropian w najbardziej optymistycznym wariancie nastąpi za 13 lat ? Nie zamierzam mieszkać w tym domu za 13 lat. Rodzi się zatem pytanie, czy nie lepiej kupić tańszy styropian, a zaoszczędzone w ten sposób fundusze wydać na wino kobiety i śpiew ? Czy moje wyliczenia są poprawne ?
  5. A co sądzicie o tym kalkulatorze ? http://www.termoswiat.pl/kalkulator-przenikalnosci-cieplnej Analizując go już widzę jakie głupoty opowiadali Ci od 5 cm styropianu Ale. Procentowa oszczędność na stratach energii cieplnej przez ściany wyliczana przez ten kalkulator pokazuje, że zastosowanie najlepszego materiału o lambdzie 0,031 to zaledwie kilka procent oszczędności w porównaniu do zwykłego 0,042. Czy nie jest więc tak, że do jakiejś grubości styropianu oszczędności są rzeczywiste, a powyżej tej granicy już tylko statystyczne ? fighter1983 - Czy klej Caparol który mi wyceniłeś, jest wystarczający do styropianu grafitowego ? Większość ekip twierdzi, że musi być jakiś specjalny, droższy klej ,bo inaczej z uwagi na naprężenia grafitu płyta odpadnie od ściany pomimo klejenia obwód + placki
  6. Witam Zakupiłem dom z lat 80 który aktualnie remontuję. Stanąłem własnie przed pytaniem jakiego ocieplenia potrzebuje dla muru który zbudowany jest z 2 pustaków ceramicznych a pomiędzy nimi jest pustka powietrzna około 2 cm. Łącznie mur ma 45 cm. Dodatkowo ściany wewnętrzne zostały pokryte płytami g-k, co daje kolejne 3-4 cm ściany. I teraz część ekip od elewacji twierdzi, że na taki gruby mur maksymalnie 5cm styropianu, a inni że 15 grafitu to minimum. Zaznaczę, że do domu pasywnego nie aspiruję, mam dość duże powierzchnie szklane , wprawdzie na dość dobrych oknach z pakietem 3 szybowym ,ale bez ciepłego montażu. Biorąc pod uwagę powyższe jaką grubość styropiany proponujecie i o jakiej lambdzie ?
  7. tmat

    pianka ocieplająca kontra welna

    Witam Kupiłem dom, klasyczny klocek z lat 80. Dodatkowo ma dobudowane piętro w latach 90. Dach jednospadowy około 15%, przykryty blachą 1mm na "stojący rąbek". Deskowanie niepełne, prosto na deskowanie blacha, nigdy nie wymieniana, zdrowa. Zastanawiałem się nad wymianą dachu, ale dekarz odradził mi to, twierdząc że dach jest bardzo dobrze wykonany i szczelny. Niepokoi mnie jednak to że w okolicach kominów wentylacji było kilka niewielkich zacieków na suficie. Zamierzam docieplić dach od wewnątrz i zastanawiam się nad pianą ze względu na jej właściwości uszczelniające. Podobno mogę piane położyć bezpośrednio na deski i blachę zwiększając szczelność dachu. Czy takie rozwiązanie będzie lepsze od alternatywnie zaproponowanej opcji z folią pomiędzy krokwie od wewnątrz + wełna ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...