Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mauysz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

O mauysz

  • Urodziny 14.08.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Szczecin
  • Kod pocztowy
    72-006
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mauysz's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Moim zdaniem Maxima. Zdecydowanie Pamiętaj, że Viesmann nie produkuje swoich zmiekczaczy
  2. Moim zdaniem, z dostępem do jakichkolwiek części zastępczych, to czy RX czy BNT to będzie podobnie. Ja na przykład mam większe doświadczenie z RXEM i uważam, że w Polsce łatwiej o to. A Ty możesz mówić że jednak BNT, wiec może rzeczywiście w Polsce i to i to jest ogólnodostępne? Co do żywotności złoża - serio, nie spotkałem się, aby zmiekczacz chodził ok 15 lat. (Mowa o samym zlozu) Oczywiście, na tak długa żywotność składa się masa wytycznych. Wiadomo
  3. To jak wytłumaczysz zużycie wody w przypadku ustawień fabrycznych (domyslnych), które są w przypadku głowic czy Logix czy RX czy BNT i poboru wody w okolicach 200 litrów na jedną regenerację, i dla przykładu czy Maxima czy Flamingo czy Denver gdzie ta Regernacja jest na poziomie ok 80-90 litrów? Po coś chyba producent to ustawia to, żeby raczej nie grzebać glebiej? Nie wiem - tak mi się wydawalo, ale może się mylę? Uważasz, że w każdej głowicy możesz ustawić podobny pobór wody na regenerację? To po co kupować zmiękczacze za 2500-3000zl które charakteryzują się niższymi kosztami eksploatacji, jak według Ciebie i na chińczyk za 1000-1500 może ustawić takie samo zużycie? Coś tu się kupy nie trzyma. Oczywiście - częstotliwość regeneracji, szczególnie w przypadku głowic objętości owych (90% zmiekczaczy) ma regenerację wyliczana na podstawie twardości i ilość zużytej wody - wiadomo sprawa, tutaj oczywiście jak najbardziej masz rację - ale to chyba każdy wie?
  4. Każdy będzie działał podobnie, zachowywał się podobnie i koszty ekploatacji będzie miał podobne. Jeżeli nie ma Pan większych możliwości finansowych, to czy to będzie RX czy BNT, to będzie to naprawdę bardzoooooooo zbliżone do siebie. Proszę pamiętać, że urządzenia te przewidziane są nie na 2-3 lata użytkowania tylko 5-8 (do wymiany złoża). Różnica w cenie będzie się zacierać po ok 2 latach użytkowania. Później będzie działała tylko na niekorzyść użytkownika pod kątem kosztów eksploatacji
  5. Jedna regeneracja (przy słabszych urządzeniach) pobiera ok 200-300 litrów wody na jedną regenerację. Zużycie soli jest uwarunkowane Pana twardością wody i zużycie i częstotliwością regeneracji. Ale liczona jest (około) 1-2kg/1m3 uzdatnionej wody. Średnio odbywają się 3-5 regeneracji w miesiącu (w zalezności od Pana wody). Zużycie wody i soli przy trochę droższych zmiękczaczy jest na poziomie ok 70-100 litrów i soli ok 2-3 razy mniej.
  6. Wygląda na chiński, lub jakaś inna głowica słabszej jakości. Wszystkie dostępne urządzenia w internecie, która są w cenie do 2000-2200zł i mające do 30 litrów złoża będą charakteryzowały się wyższymi kosztami eksploatacji.
  7. Jeżeli chodzi o ekonomię urządzenia to zużycie wody i soli. Prąd każda z głowic czerpie podobnie. Urządzenia co jakiś czas (w zależności od twardości wody, zużycia wody i ilości litrów złoża zmiękczającego w środku) musi się automatycznie wyczyścić (zregenerować). Na 25-30 litrów złoża - zdecydowanie polecam zmiękczacze Maxima (26 lub 32).
  8. Dwa ostatnie są na głowicy RX - chiński producent. Nie mówię, że są złe, ale jeżeli chodzi o koszty eksploatacji, to na pewno jest to rozwiązanie droższe. Pierwszy z tych zmiękczaczy jest mi mało znany. Natomiast, jeżeli mogę coś podpowiedzieć, to albo Maxima 20 (na chwilę obecną moim zdaniem najlepszy zmiękczacz pod katem eksploatacji, zużycia wody/soli, gwarancji, jakości wykonanych komponentów i głowicy sterującej), albo coś tańszym kosztem - zmiękczacze Denver lub na głowicy BNT. Tak jak wspomniałem wcześniej - jak będą jeszcze dodatkowe pytania - to zachęcam do kontaktu.
  9. Zapraszam do zapoznania się z wiadomością prywatną (w skrzynce odbiorczej) i ewentualnego kontaktu
  10. Zapraszam do zapoznania się z wiadomością prywatną (w skrzynce odbiorczej) i ewentualnego kontaktu
  11. Witam, czy wybrał Pan już zmiękczacz? Jeśli nie - to zapraszam do zapoznania się z wiadomością w skrzynce odbiorczej Pozdrawiam!
  12. Witam, proponuję odebrać skrzynkę wiadomości prywatnych
  13. No właśnie w tym przypadku to sprzedawca coś namieszal. Nie można mieszać złoża CR i AM. W dodatku nie widzę nigdzie możliwości wybory jednego z dwóch. Moim zdaniem na pewno skuteczniejsze będzie rozwiązanie ze złożem Aquamulti (lub ecomix) nix CR. Jeszcze jedna ważna kwestia - nie polecam głowic Fleck. Duo lepsze jakościowo są głowice GE OSMONICS ze sterownikiem Logix.
  14. Sprawdź skrzynkę wiadomości - jeżeli jesteś zainteresowany - daj znać
×
×
  • Dodaj nową pozycję...