Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KubaCK

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    46
  • Rejestracja

O KubaCK

  • Urodziny 23.06.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kielce
  • Kod pocztowy
    25-734
  • Województwo
    świętokrzyskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

KubaCK's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. KubaCK

    Panasonic Aquarea

    ja to rozumiem, ale odkąd mam pompę ciepła nie potrafię wstrzelić się w idealną krzywą ... stąd moje pytanie o poradę - na jaką ją teraz zmienić.
  2. KubaCK

    Panasonic Aquarea

    Odkryłem problem czemu straciłem temperaturę w domu - przez krzywę grzewczą i brak włączonej grzałki pokojowej. Stara krzywa która była idealna pod kątem zużycia prądu i utrzywania temperatur od +10 do -3. Po jej ustawieniu zużycie prądu spadło o 25% w porównaniu do poprzedniej krzywej (35/25 na n -5/+10). 32 / 28 na -12 / +6 Ale od -6 budynek przez dobę wychłodził się o 2 stopnie. Odzyskałem temperaturę dopiero po włączeniu prostej na 36 stopni. Macie pomysł jak to ustawić żeby było dobrze? Panasonic aquarea J 9kW jednowentylatorowa, 220 m2 po podłodze, nie grzeje garażu więc 170 m2 grzania podłogi.
  3. KubaCK

    Panasonic Aquarea

    Dzisiaj w Kielcach -10 i mega wiatr. W niektórych pomieszczeniach temperatura spadła z 22 na 20. Podłogi letnie albo i zimne - ciężko odróżnić. Pompa pokazuje normalną pracę. Około 2 w nocy zmieniłem pracę krzywej na prostą i dałem 36 stopni - myślałem że tam jest problem ale nic nie pomogło. Zużycie prądu o 6 godzinie 14 kW. Macie pomysł co sprawdzić?
  4. KubaCK

    Panasonic Aquarea

    Dzięki. Wychodzi 1,59, sporo poniżej 4. Czyli mimo ze niektórzy maja mniej nie kombinować? Tak patrzę, ze wy macie mniejsze różnice na krzywych (ja mam 36 i 26 na temperaturze).
  5. KubaCK

    Panasonic Aquarea

    Czyli sugerujesz ze to przez Techa i przepiąć sterowanie na sterownik Panasa?
  6. KubaCK

    Panasonic Aquarea

    Całe sterownie jest podpięte pod listwy TECH L9R (bezpośrednio do pompy) a do nich sterowniki pokojowe, ale nie widzę żeby one głupiały. To jaką KG radzisz ustawić testowo żeby sprawdzić czy coś się poprawi? I jaką deltę?
  7. KubaCK

    Panasonic Aquarea

    słuchajcie wątek jest tak długi że nie mogę się doszukać - jaka jest prawidłowa średnia włączeń sprężarki - u mnie już jest 8 włączeń od godziny 7:30 do 12:10.
  8. KubaCK

    Panasonic Aquarea

    Zwykła brama Hormann 5000x2250. Co znaczy ucieczka z części ogrzewanej?
  9. KubaCK

    Panasonic Aquarea

    mam wrażenie, że moja pompa mogła by działać lepiej albo używać mniej prądu. Niby wszystko jest dobrze, ale warto dążyć żeby było lepiej, - dom stodoła 220 m2 po podłodze, 160 m2 użytkowej. Garaż i kotłownia ma instalacje ale nie używam - nawet teraz przy -10 jest 18,5 stopnia, - 20 cm styropianu, 40 cm wełny. Dom wybudowany w 10 miesięcy w zeszłym roku - mieszkam od października, - pompa ciepła Panasonic Aquarea 9 kW 1 faza na czynnik R32 + rekuperacja DEFRO, - 100% podłogówki, sterowniki TECH - dwie listy L9R wpięte w pompę i zarządzające temperaturą. Warunki pracy: - częstotliwość w tej chwili 50 Hz (-9 stopni) - przepływ 25,9 l. - krzywa 36 / 26 na - 10 / + 15 (zmieniłem po wczoraj z 35/25), delta 5, - praca grzałki od uruchomienia 39h, - temperatury w domu zależy od pomieszczenia ale kotłownia i garaż na 18 ustawione i nigdy tam nie grzeje bo nie spada poniżej, siłownia 20, dzieci 21,4 / 22,0, sypialnia 21,6, łazienki 22, biuro 21,2, - woda grzana na 40 stopni, - zbiornik wody 300 litrów, delta 4, - bufor 50 litrów Co mnie martwi: - mimo regulacji przepływów na podłogówce samodzielnie - siedziałem nad tym kilka godzin nie mogę uzyskać wyższej temperatury w biurze - jak jest 21,8 to ciągle mieli i nie dogrzewa. Niby nie potrzebuje tam cieplej ale mnie wkurza, że nie mogę, - często wytraca temperaturę w pokoju najmniejszego dziecka (ma 22 ustawione) do 21 i zanim odzyska mija trochę czasu wiadomo, Dodam że sąsiadujący pokój jest starszego dziecka który lubi mieć chłodno i ma 21,3 zadane a drugie pomieszczenie to siłownia w której jest 20 zadane, - wczoraj wyszliśmy z domu ok. 15 i wróciliśmy przed 22 - temperatury w całym domu spadły o ponad stopień co wcześniej nigdy się nie działo, - za cały grudzień zużyłem 706 kWh, w tym 217 za wodę, za styczeń do tej pory tj. 17 stycznia godzina 11:50 451 kWh, w tym 125 za wodę. Wydaję mi się że podgrzanie wody dużo zużywam, zbiornik mam 300 l. Co sądzicie u zużyciu? I żeby było jasne - wolę komfort jak oszczędność 10%, nie chcę tego przestawiać co chwilę i za tym latać. Marzy mi się bezobsługowe ustawienie. W zeszłym tygodniu założyłem panele 10 kW, ale to nie oznacza że mam marnować prąd lub zużywać pompę. Będę wdzięczny za porady i wskazówki czy coś warto poprawić w ustawieniach.
  10. KubaCK

    Dobór pompy wg OZC

    zależy który dostawca - ale jak porównuje najtańszego w Panasonicu vs najtańszy w LG to 3800 PLN.
  11. KubaCK

    Dobór pompy wg OZC

    LG jest tańszy jak Panasonic. Oba serwisy mam pod nosem.
  12. KubaCK

    Dobór pompy wg OZC

    Na tym etapie jeszcze stać, ale co oszczędze teraz będę mógł wydać później na wykończenie lub inne elementy. Znalazłem dane przy -7 osiąga 6,12 kW, Wsp. COP przy –7°C 2,78 kW. Nie mogę znaleźć jak jest przy -20. Grzałki mają 3 kW mocy. LG na R32 przy -7 ma 9 kW. Przy -20 6,06-6,91 kW w zależności od przepływu i temperatury wody. Grzalki mają 6 kW mocy. Na papierze LG ma lepsze parametry, natomiast Panasonic lepszą opinię na rynku. Wylewki będą miały 7 cm.
  13. KubaCK

    Dobór pompy wg OZC

    Arturo72, dużo osób namawia na T-CAP argumentując że da radę nawet przy niskich temperaturach i warto wziąć ją na zapas, ale moim zdaniem nie ma sensu za nią płacić - Ty co sądzisz?
  14. KubaCK

    Dobór pompy wg OZC

    Witam ponownie. Mam obliczeniową moc cieplna budynku - 6,36 kW, moc cieplna na przygotowanie wody użytkowej 0,52 kW, po audycie jak się okazało przez certyfikowanego audytora. Na polu boju zostały dwie pompy - LG Therma V 9 kW oraz Panasonic KIT-ADC9JE5-SM. Obie dadzą rade? Która będzie lepsza do takiego zapotrzebowania?
  15. Arturo72 na schematach np. LG prezentuje zasadę działania urządzenia z buforem i bez. Nie zamierzam wdawać się w dyskusje na takim poziomie z ludźmi, którzy nie szanują innych ludzi - łatwo przez internet obrażać innych mówiąc "że jest ubogi w myśleniu" nie mając pojęcia kim jest osoba po drugiej stronie. Jak chcesz popisywać się swoją wiedzą i mądrościami życiowymi to rób to wśród znajomych. Nie chcesz pomóc na ogólnodostępnym forum to nie pomagaj, wolny kraj. Ale nie obrażaj innych ludzi i nie zaśmiecaj tematów. Z mojej strony - _John rozjaśnił moje wątpliwości, za co dziękuje, ja już wiem co zamówić i którego instalatora wybrać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...