Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gourmand

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    94
  • Rejestracja

gourmand's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Sąsiad zrobił tak, strych totalnie nieużytkowy zasypał 30-35 cm granulatem wełny skalnej (kupił przez internet z darmową dostawą gdzieś koło Bydgoszczy?) i przykrył folią paroprzepuszczalną. Ściany 15 cm. grafitowego styropianu 0,31. W domu ma dużo okien od południa i tylko jedno małe od północy. Ma ciepło.
  2. Ja ociepliłem Swisspor 0.31 o grubości 15cm. Kupiłem przez internet z darmową dostawą. Wykonawcy nie narzekali na jakość. Zaproponowano powyżej Termoorganikę, ależ proszę bardzo, tyle, że ten producent zabija cenowo, a jakościowo nie koniecznie.
  3. Tak kiedyś budowano, dużo bloczka mało albo wcale ocieplenia. Myślę, że w tej sytuacji 12 cm. będzie przyzwoitym minimum. Ja zastosowałem 15 cm Swisspor 0,31. Kupiłem przez internet u Bednarka. Było tanio, darmowa dostawa, profesjonalna obsługa. Jakość towaru wystarczająco dobra - fabryka z Janowa Lubelskiego. Większym zagrożeniem dla jakości mogą być wykonawcy. Powodzenia.
  4. Moim zdaniem postępujesz słusznie. Ja co prawda dałem na ścianę 15 cm (teraz dałbym 20), ale podłoga i strop dokładnie tak samo. Frezowany styropian raczej daruj sobie, należy skupić się na dokładnym pianowaniu i pilnowaniu wykonawców, choć nie cierpię patrzenia komuś na ręce. Ten materiał czy inny, każdy tu proponowany wydaje się być dobry pod warunkiem, że izolacja będzie ciągła!!!! Powodzenia.
  5. Witam, może nie odpowiem dokładnie na zadane pytanie, ale po co kombinować? Ta firma czy inna, raczej nie ma wielkiego znaczenia, gdyż każdej zdarzają się wpadki z jakością. Fakt, płyty nie zawsze "trzymają" wymiary, jednak dobry fachowiec poradzi sobie (pianowanie spoin). Kilka lat temu do ocieplenia elewacji użyłem Swisspor 0,31 o grubości 15cm (kołkowanie, klej ciągłą spoiną po obwodzie). Spotkałem oczywiście dziwiących się pseudofachowców (po co to tyle, tak się nie robi itp...). Teraz, w najbliższym otoczeniu powstało kilka domów, a "mój" wariant ocieplenia stał się standardem. Ujmując problem szerzej - pod podłogą 15-20cm, na stropie 30cm wełny, ciepły montaż okien, przy oknach wewnętrzne i zewnętrzne listwy przed którymi wielu fachowców, nie wiedzieć dlaczego, jeszcze się broni. Zamykając problem postawię pytanie, jakie uzasadnienie ma przenikalność na poziomie 0,33? Twój wybór, życzę powodzenia.
  6. Witam, rozwiązanie przedstawione przez kaltam jest podobno szeroko stosowane. Takie rozwiązanie również mi zaproponowano zamiast komina systemowego. Pytanie Zbigniewa wydaje mi się w pełni uzasadnione, gdyż sam je sprzedawcom zadawałem. Podobno nie ma z tym problemu jeśli komin zostanie ocieplony, jednak nie do końca jestem przekonany do racji sprzedawców. Na pewno jest to znacząca oszczędność ale...? Jeden z instalatorów popierał to rozwiązanie argumentując tym, że przewody ceramiczne mają znaczne średnice, najmniejsze zaczynają się ok. 140-160 mm, natomiast piec kondensacyjny o małej mocy jest wyposażony w przewód spalinowy o znacznie mniejszej średnicy. Podobno mogą się pojawiać problemy z kondensacją. Wielu jednak użytkuje kominy systemowe choćby np. Leier (w moim projekcie również taki został uwzględniony) i wszystko funkcjonuje poprawnie. Gdzie zatem jest prawda? Pozdrawiam
  7. Witam, Zdecydowanie 7m. Twierdzę tak na podstawie moich doświadczeń (duży dom o trzech kondygnacjach i rura dł. 9m.). Weź pod uwagę to, że trzeba mieć miejsce na przechowanie, a to jak wąż boa, rozwija albo zwija się często nie w tym momencie kiedy chcemy. Jest dosyć uciążliwym, przenoszenie tego kramu np. na piętro. Do tego jeszcze należy zabrać ze sobą resztę osprzętu. Uważam, że lepiej dodać jedno dwa gniazdka niż mocować się z "długą rurą". Koszt prawie żaden a wygoda niewspółmierna. Powodzenia.
  8. Mało tego, niektórzy je nawet kupują, niestety.
  9. Oby udało się wymienić na nową, ale czy problem zostanie rozwiązany? Mam wątpliwości, gdyż sam jestem właścicielem takiego urządzenia. W sumie nie można powiedzieć, że działa niewłaściwie, jednak jej hałaśliwość jest irytująca!!! Prawdopodobnie, jak często różnej maści fachowcy nie potrafią wyjaśnić przyczyn awarii, mówią, że ten typ tak ma. Cóż, nasze lodówki też pewnie tak mają. Jest jeszcze jedna rzecz w tym urządzeniu nie po mojej myśli. Otóż, lubię gdy kuchnia jest troszkę przystrojona. W moim domu zawsze jakiś kwiatek lub inna ozdóbka na lodówce stała. Tym razem mocno się zdziwiłem, gdy po rozpakowaniu okazało się , że na górze lodówki są zainstalowane jakieś elementy elektroniczne oraz osłony plastikowe. Nie jest to płaska powierzchnia jak zazwyczaj bywało i ścieranie kurzu stało się już bardziej złożoną operacją. Że też nie przyszło mi do głowy wdrapać się na ten eksponat na wystawie sklepowej!!!! Cóż, widocznie życie nie może być zbyt proste.
  10. Czy warto? Każdy musi sobie skalkulować. Woda z pewnością będzie lepszej jakości. Urządzenia typu zlewozmywak, wanna, kabina prysznicowa (koszmarne czyszczenie) czy baterie będą łatwiejsze w utrzymaniu. Z drugiej strony dochodzą koszty na sól, wodę i serwis. W moim przypadku maszyna ustawiona na 3 osoby, co 3 tygodnie "pożerała" ok. 200-300l. wody na płukanie złoża. Oprócz trudności w utrzymaniu urządzeń w należytym stanie, jeden argument przemówił bardzo konkretnie, po tym jak w środku zimy 8-letni piec (mocny i drogi) odmówił posłuszeństwa. Płukanie jakimiś specjalistycznymi środkami nie pomogło i został wymieniony, a zmiękczarka zainstalowana. Myślę, że przed podjęciem decyzji powinna być zrobiona rzetelna analiza wody. Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów.
  11. A może jest to najzwyklejsza wilgoć? Nie ma problemu z wentylacją? Nawet jeśli jeszcze "nie grzeją" to może wietrzenie pomoże na ten "deszcz".
  12. gourmand

    Pełne deskowanie dachu

    Czy jest sens deskowania, jeśli poddasze będzie nieużytkowe? Myślę, że właśnie wtedy jest to bardziej uzasadnione. Nieużytkowe znaczy - bez pomieszczeń mieszkalnych, ale jak najbardziej będzie przydatne!!! Kto nie zrobi tam składziku, może suszarni lub pomieszczenia do majsterkowania? Deski są wtedy zabezpieczeniem przed uszkodzeniem folii.
  13. ...... zachowaj spokój, poprzednicy mają rację - tylko wietrzenie!!!!.... Na wiosnę pewnie będą niezłe szpary między deskami.... Pozdrawiam
  14. Wielu już skorzystało z porad Foresta. Dzięki niemu możemy napalić w kominku(idą chłody) i spać spokojnie, wszak stare powiedzenie mówi, że leśnik też rzemieślnik. Szacunek Forest.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...