Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RedDevil

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

O RedDevil

  • Urodziny 31.07.1950

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    surowy zamknięty

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdańsk
  • Kod pocztowy
    80-809
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

RedDevil's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dosyć stare wpisy ale ... mam Deimic i drugi raz bym nie kupił. Piszę z perspektywy użytkownika końcowego. Ten system ma tak dużo ograniczeń których początkowo się nie zobaczy, że w dalszym użytkowaniu mocno przeszkadza.
  2. RedDevil

    Wykończenie garażu

    123 zł/m2 - w zakresie jest *Przygotowanie istniejącej posadzki, *Grunt – Meteor Primer, *Meteor Stone (równanie oraz uzupełnienie ewentualnych ubytków w istniejącej posadzce) *Warstwa zasadnicza – Meteor Color RAL 7040 lub inny *Zasyp piaskiem kwarcowym 0,2 mm – 0,4 mm (w zależności od stopnia antypoślizgowości) *Warstwa zamykająca – Meteor Color RAL 7040 lub inny
  3. RedDevil

    Wykończenie garażu

    Oooo i to jest pomysł dzięki.
  4. RedDevil

    Wykończenie garażu

    Listwa zbierająca wodę z auta? Nie znam. Jest odpływ na środku który w zupełności wystarczy. Może i auto ma to gdzieś ale ja nie, garaż jest na -1 czyli to pomieszczenie przejściowe do salonu po schodach oraz do pomieszczenie gdzie jest pralnia ale też prysznic.
  5. Zastanawiam się jak wykończyć garaż (poziom -1). Około 60m2. Bliższe drzwi prowadzą na piętro. Dalsze do pom. gospodarczego. Ściany cementowo-wapienne, posadzka sucha. Docelowo na posadzkę żywica + około 30cm od dołu również żywica. Pytanie co wyżej na ściany oraz sufit? Niektórzy wybierają kafle, inni cekolują. Nie mam bladego pojęcia co z tym zrobić. Cekolować i malować trwałym lateksem a może jakaś farba po uzupełnieniu ubytków wprost na ściany? Proszę doradźcie.
  6. I tutaj dochodzimy do sedna. Obecnie nie mam nic, nawet kabli więc jestem na etapie wyboru dlatego bardzo mocno zdziwiły mnie podane przez ciebie kwoty. Oczywiście wszystko można ogarnąć o rozwiązania open-source ale - Trzeba się na tym znać, mieć wiedzę i od strony doboru sprzętu jak i softwaru. Żyłka programisty też się przyda. - Trzeba mieć na to czas a dobrze wiesz, że to może pochłonąć każdą ilość czasu jaki masz. - Niektórzy wymagają stabilności i gwarancji działania wręcz z serwisem czego nie ma gdy składasz sam. Dla niektórych wyższy koszt zakupu rozwiązania to nie tylko hardware który jest może 10-15% wartości całości ale, gwarancja, support, updaty, stabilność oraz oprogramowanie dedykowane do konkretnego celu gdzie nie trzeba umieć kodować aby obsłużyć jakąś tam funkcjonalności. Malina pewnie nada się do automatyki pewnych funkcji ale totalnie nie widzę tego w zastosowaniach dla klienta masowego i przy wdrożeniu elementu inteligencji. Gdyby podchodzić do tego w każdej dziedzinie to równie dobrze samochód też możesz sobie zrobić bo taniej. No dobra morze motor. Albo jeszcze prościej rower. Pewnie kupowałeś rower. Pytanie czy kupiłeś gotowca czy części które są warte 30-40% wartości już składanego chińczyka?? Co do expandera to nie tylko chodzi o samo ogrzewanie ale kilkadziesiąt wejść/wyjść oraz porty PWM więc nie można mówić, że te 5k to tylko do ogrzewania. PS: Ja nie chcę aby mi się psuło a jak się popsuje to chcę aby przyjechał serwis i załatwił to gdy nie ma mnie w domu przez dłuższy czas a domownicy tego nie ogarną. PS2: Chyba zbaczamy z tematu tego wątku
  7. 15 pętli, sterowanych może być 9 pomieszczeń. Fakt część można połączyć. Jakkolwiek właśnie o te kilka wejść się rozchodzi. Deimic niestety i czasami dobrze, że ma zamkniętą architekturę ale w moim przypadku okazuje się, że będę musiał dokupić expander czyli około 5tyś zł O tych nowościach słyszałem. Na obecną chwilę zrobię sterowanie per piętro poza Deimic'iem a dołożę do pompy inwertorowej.
  8. Co do wydatku to kable są najmniejszym problemem, takie kable i tak poprowadzę. Przy 15 pętlach to jest 15 wejść do Deimica czyli muszą dokupić kolejne rozszerzenie sterownika. Do tego dochodzi modół Heating LED i czujniki temperatury. Czujniki można ogarnąć przyciskami Deimica ale te najmniej nie kosztują. Najsłabsze w tym wszystkim jest to, że Deimic nie ma wyświetlacza temperatury na przycisku/sterownika czyli sterowanie tylko z aplikacją. Suma sumarum i wychodzi jakieś 6tyś. Sugestia ta padła gdyż podłogówka ma sporą bezwładność i ustawienie temperatury pomiędzy pokojami z różnicą większą niż 3 stopnie ponoć jest wręcz niemożliwe. Skoro taka mała różnica to gdzie tu sens sterowania na pokój? Osobiście uważam, że ochłodzenie domu o sporej kubaturze do 15 stopni spowoduje, że ogrzanie go ponownie do komfortowej temperatury zabierze sporo czasu.
  9. Panowie, Temat dla mnie totalnie nowy zatem szukam porady. Jeśli złe miejsce to przekierujcie. Dom w zabudowie szeregowej. Według projektu przewidziana jest PC Stiebel Eltron WPC 7 (7.5 kW). Budynek pow. całkowita 190m2, 129m2 użytkowy, pow o regulowanej temperaturze 174,6 (w tym araż i pralnia). Dach płaski. Podłogówka. Odwierty w ziemi. Kubatura 486m3. Mam dokładną charakterystykę energetyczną budynku jeśli trzeba. Doszliśmy do realizacji i padło pytanie o wymianę pompy na model kompaktowy Gebwell Qi 8 (7.4 kW) COP 0/35 -> 4.6 lub inwertowa Aries 12 (2.6-12.8 kW) SCOP -> 5.8. Budynek ma 3 piętra. Propozycja jest aby per piętro był jeden sterownik. Planowałem zrobić automatykę Deimic i sterowanie nie per piętro tylko pokój (łazienka, WC i pralnia ciągle otwarte) ale ponoć jest to trochę na wyrost i strata kasy. Moje pytania: - Porównanie tych modeli Gebwell'a on-off vs inwertowa -> czy jest sens dopłacać - Sterowniki -> czy jest sens zarządzać per pomieszczenie vs per piętro - Automatyka zażyczyła sobie aby do pompy był zbiornik buforowy aby nie było alarmów przy zbytnio zamkniętych zaworach. Propozycja ciągle otwarte pętle z długością pętli ~190m. OK lub nie-OK?
  10. Bardzo dziękuję za wszystkie rady i sugestie. @parabola nie wiedziałem, że takie cuda można znaleźć wc z umywalką, niestety nie wygląda to przepięknie @kinka faktycznie 1m ale będzie trzeba tą rurę ukryć i na pewno nie w ścianie więc automatycznie wc odsuwamy od ściany. Najbardziej podoba mi się pomysł @alicyja, szeroko, przestronnie i niewielkim kosztem pokoju obok.
  11. Witam Przenoszenie WC obok drzwi jest awykonalne gdyż pion kanalizy będzie prawie na środku salonu na parterze co chciałbym uniknąć Pralka jest na -1 w pralni/pomieszczeniu technicznym. Na parterze jest jeszcze kibelek 1,17 x 1,92. Zastanawiałem się czy tam zmieszczę prysznic ale chyba z tego zrezygnuję bo trochę mało miejsca na wc i umywalkę Wracając do łazienki co masz na myśli pisząc "zmniejszając miejsce wokół wc - na szybkie skorzystanie z toalety przed prysznicem" ??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...