Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaromir71

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O jaromir71

  • Urodziny 28.05.1971

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    katowice
  • Kod pocztowy
    40-863
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jaromir71's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Opisze pewną sytuację: Centralne zasilane piecem gazowym kondensacyjnym. Do niego dodano jeden obwód (nie strefę) z rozdzielaczem i w tym obwodzie grzejniki grzały bardzo słabo. Doszukiwano się najróżniejszych przyczyn i sposobu rozwiązania problemu. A to że, rury lub grzejniki są gdzieś zapchane lub, że trzeba dołożyć pompę obiegową bo piec nie wyrabia. Faktycznie na powrocie ciśnienie było marne. Rozdzielacz był z przepływomierzami, no i one również wskazywały marny obieg wody. Nikt nie podejrzewał, że one same są przyczyną tych problemów. Eliminując po kolei wszystkie możliwości w końcu przepływomierze zostały z rozdzielacza wymontowane, a w ich miejsce wkręcone korki. Instalacja ruszyła bez problemów. Grzejniki momentalnie zrobiły się gorące. Przykład jak teoretycznie bierny element pomiarowy może wpłynąć bezpośrednio rzecz przez niego mierzoną. Także uważajcie na przepływomierze i inne elementy pomiarowe wmontowane na stałe w instalację
  2. Oceniałem na podstawie klasyfikacji podanej przez producenta. Samsung ma filtry klasy F8. Możliwe, że są takie montowane przez innych producentów jednak w większości to filtry klasy G4 - kilka klas niżej. W każdym razie nie spotkałem się z filtrami wyższej klasy montowanymi w rekuperatorach. Koszt wymiany to jakieś 320 zł (para) na podobno 2 lata. Choć oczywiście można filtr po zużyciu regenerować najtańszą mata za 10 zl, ale chyba nie o to chodzi. Tutaj specyfikacja tego reku: http://www.samsung.com/pl/experience/promotion/klimatyzacja/rac/pdf/06_ERV_SAC_2014.pdf No i cena jest w porządku - płaciłem 4600 brutto razem ze sterownikiem. (choć trzeba się naszukać, na reku nie ma jeszcze rynku w polsce i pełno jest ofert z kosmosu)
  3. Polecam Samsunga RHF025EE dokłądnie nowy model AN026JSKLKN/EU Własnie uruchomiłem. Bardzo cichy. Niesłyszalny na nawiewach. Nie ma problemu ze skroplinami ponieważ całą wilgoć z powietrza odzyskuje, przy okazji nie przesusza powietrza. Miałem problemy z jego zakupem ponieważ firmy go oferujące raczej specjalizują się w dużych zleceniach typu biura etc. To najmniejszy z rekuperatorów samsunga który raczej specjalizuje się w profesjonalnych rozwiązaniach. Zamontowałem go w końcu sam. Wcześniej rozważałem Brink / Requra Excellent 300 ale, że wymiarowo bardziej odpowiadał mi samsung, oraz miał entalpiczny wymiennik w rozsądnej cenie - wybralem go. Subiektywny szczegół mający wpływ na decyzje. Jakość powietrza, cicha praca i energooszczędność. Priorytety w tej kolejności. Samsung ma odzysk ciepła na poziomie 85% ale wymiennik entalpiczny (nie przesusza dodatkowo powietrza) oraz najlepszy na rynku filtr (choć nie tani).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...