Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kimoh

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    47
  • Rejestracja

O Kimoh

  • Urodziny 22.10.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Kimoh's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. To ja się jeszcze wypowiem w temacie wielkości domu, bo byłam kiedyś fanką małych domów, ale się nawróciłam Przed budową sądziłam, że dla mojego dwuosobowego gospodarstwa domowego idealny metraż to 120-max 140 m2, że mniejszy dom jest tańszy, łatwiejszy w utrzymaniu, bardziej ekologiczny. Ostatecznie kiedy siedliśmy do projektu wyszło nam 162 m2, przy czym nie mam otwartego planu, więc dom wydaje się mniejszy niż jest w rzeczywistości. Miałam ogromne wątpliwości, że dom będzie za duży, ale jakże się pomyliłam! Teraz żałuję, że nie wybudowaliśmy większego domu, bo niektóre pomieszczenia mogłyby być nieco większe. Zgadzam się, że w większości wypadków dom 300m2 to przesada, ale jeśli inwestora na to stać to lepiej wybudować dom o 20 metrów za duży niż za mały i później żałować.
  2. To zależy w jakim urzędzie będziesz składał wniosek o pozwolenie na budowę. Na bazie własnych doświadczeń mogę Ci powiedzieć, że ja składałam pozwolenie w urzędzie średniej wielkości miasta, gdzie wszyscy z branży się znają, a moja projektantka była z innego większego miasta. Ponieważ projektantka była nielokalna urzędnicy rzucali jej kłody pod nogi i ciągle wzywali o uzupełnienie jakiś drobnostek, a jedna pani wprost jej zasugerowała, że przyczyną takich zachowań jest fakt, że nie jest stąd. Jest to przykre, ale niestety takie rzeczy też trzeba brać pod uwagę.
  3. Ja się kierowałam tym, że chciałam materac z ikei, a tam robią największe na 180 cm
  4. Czego żałuję: 1) za mały dom, mam 160 metrów, lepszy byłby 180-200 2) lepiej poczekać, dozbierać pieniędzy i wziąć lepsze (zazwyczaj droższe) ekipy. Tanie ekipy = stres, fuszera, dodatkowe koszty poprawiania fuszerki 3) chciałam maksymalnie prostą bryłę bez balkonów, daszków itp., po czasie żałuję, że nie mam ani jednego balkonu, dodatkowo okazało się że ograniczniki do dużych okien na piętrze (tzw. balkony francuskie) są kosmicznie drogie - nie wiedziałam tego :/ Nie znalazłam takiego wątku, więc kilka rad ode mnie odnośnie rzeczy, co do których nie byłam przekonana, a po czasie jestem zadowolona: 1) duża sypialnia - moja ma 18 metrów plus garderoby i komfort snu jest nieporównywalnie wyższy niż w małym pomieszczeniu 2) odkurzacz centralny z wypuszczeniem w szafce kuchennej (tzw. szufelka) - świetny gadżet dzięki któremu mam zawsze czystą podłogę w kuchni 3) klimatyzacja - klimat się zmienia, myślę, że klimatyzacja w Polsce za kilka lat będzie standardem 4) parkiet - w poprzednim mieszkaniu miałam deskę drewnianą i uważam, że parkiet jest zdecydowanie lepszy w codziennym użytkowaniu (a w moim przypadku wyszedł taniej niż deska) 5) kuchnia oddzielona od salonu - w mieszkaniu miałam salon z kuchnią i bałagan w kuchni nie pozwalał mi się relaksować w salonie 6) zmiękczacz wody - w moim mieście jest bardzo twarda woda, dzięki zmiękczaczowi kamień nie osadza się na kabinie prysznicowej i kranach 7) nigdy za dużo szaf - wydawało mi się, że mamy za dużo, a szybko je zapełniliśmy, nigdy za dużo pomieszczeń gospodarczych
  5. dzięki lekturze tego wątku uniknęłam wielu błędów, więc teraz wkład ode mnie - czego nie zrobiłabym ponownie: - podwieszanych umywalek w łazienkach, blat ciągle zachlapany wodą - bidetu - nie używam - kupowanie stołu i krzeseł przez internet również nie było dobrym pomysłem, krzesła były zbyt wysokie i trzeba było je podcinać - mam łóżko szerokie na 180 cm, projektantka proponowała 200 cm i żałuję, że jej nie posłuchałam - a jeszcze jedno - sprzęty agd kupiłabym najprostsze jakie są dostępne na rynku, w praktyce nie korzysta się z dodatkowych bajerow
  6. Dzień dobry, poszukuję pieca gazowego do domu jednorodzinnego. Dom składa się ze starej części z lat 60 (cegła + styropian 10 cm) oraz nowej (pustak + styropian 15 cm) mniej więcej w proporcji pół na pół, powierzchnia użytkowa 160 m2 plus piwnica i garaż w przyziemiu 100 m2, dach płaski kryty papą, okna wszędzie trzyszybowe, ogrzewanie w większości kaloryfery, a ponadto w łazienkach i kuchni podłogówka. Dom ma dwie łazienki i będzie użytkowany przez 3 osoby. Czy idę w dobrym kierunku zakładając, że najlepiej sprawdzi się kocioł jednofunkcyjny plus zasobnik na wodę około 150 litrów? Może ktoś z obecnych tu przedstawicieli firm będzie w stanie coś doradzić?
  7. Niestety nie dostałam wiadomości na priv, więc temat aktualny.
  8. Drodzy Forumowicze, poszukuję solidnego stolarza, który byłby gotowy wykonać meble do domu jednorodzinnego w okolicach Rzeszowa (kuchnia, łazienka, salon, sypialnia, garderoba). Zależy mi żeby meble były solidne i starannie wykonane, celuję w średnią półkę cenową. Macie może kogoś do polecenia? Rozmawiałam już z kilkoma zakładami stolarskimi, ale ciągle jest coś nie tak - albo mam wątpliwości co do jakości, albo się wycofują, bo projekt jest dla nich za duży i zbyt czasochłonny albo cena jest zbyt wysoka. Podobają mi się projekty firmy WOSMEBL, ale nie jestem pewna co do ich jakości (może ktoś miał z nimi do czynienia i podzieli się wrażeniami?). Będę bardzo wdzięczna za namiary na jakiś dobry zakład stolarki.
  9. Drodzy Forumowicze, może ktoś się orientuje i będzie w stanie mi pomóc. Mam zaprojektowane meble kuchenne, projektantka proponuje płytę i blaty Egger, natomiast stolarz twierdzi, że płyty i blaty Egger są słabej jakości (wykończone melaminatem zamiast laminatem). W zamian za Egger proponuje Pfleiderer. Czy ktoś się orientuje czy rzeczywiście Pfleiderer jest lepszy niż Egger?
  10. Drodzy Forumowicze, może ktoś się orientuje i będzie w stanie mi pomóc. Mam zaprojektowane meble kuchenne, projektantka proponuje płytę i blaty Egger, natomiast stolarz twierdzi, że płyty i blaty Egger są słabej jakości (wykończone melaminatem zamiast laminatem). W zamian za Egger proponuje Pfleiderer. Czy ktoś się orientuje czy rzeczywiście Pfleiderer jest lepszy niż Egger?
  11. tak właśnie celowałam w 20-25, a czy któryś z tych które wymieniłam są godne polecenia? jeszcze myślałam o Aquahome 20-N Viessmann
  12. Drodzy Forumowicze, ja również poszukuję zmiękczacza wody do domu jednorodzinnego: Twardość wody: 260 mg CaC03/l Zużycie: nie wiem dokładnie, ale standardowe dla 3 osób Budżet: do 2,5 tys. zł Zależy mi, żeby zmiękczacz był jak najprostszy w obsłudze. Myślałam nad Ecoperla Toro lub Aqua-Soft Basic 25. Czy ktoś z Was doradziłby mi jaki zmiękczacz byłby odpowiedni dla moich potrzeb?
  13. Czy ktoś z Forumowiczów ma okna Abakus, profil salamander i mógłby wyrazić o nich swoją opinię?
  14. Z Fachmanem dobrze mi poszło, to może ktoś wypowie się o MCM Budownictwo p. Cisek? Oni budują też gotowe domy i szeregówki na sprzedaż - może ktoś miał z nim i jakieś doświadczenia?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...